(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Severní Vietnam - fotografický zájezd

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Severní Vietnam - fotografický zájezd

15-denní zájezd se zaměřením na fotografování Severního Vietnamu – hory, rýžová políčka, čaj, jezero Ba-Be, zátoka Ha Long Bay, Hanoj. V ceně letenka, ubytování s plnou penzí, privátní doprava po Vietnamu, česko-vietnamský průvodce, vízum.

Severní Vietnam - fotografický zájezd Severní Vietnam - fotografický zájezd Severní Vietnam - fotografický zájezd Severní Vietnam - fotografický zájezd Severní Vietnam - fotografický zájezd Severní Vietnam - fotografický zájezd Severní Vietnam - fotografický zájezd Severní Vietnam - fotografický zájezd

Popis kurzu

FOTOEXPEDICE SEVERNÍ VIETNAM:
15-denní fotografický zájezd privátním automobilem spojený s nenáročnou pěší turistikou.
Pod vedením profesionálního fotografa a místního průvodce mluvícího česky i vietnamsky navštívíme a budeme fotografovat etnické menšiny, netradiční krajinu, rýžová políčka, domky na nožkách a horské vesnice, Hanoj, pobřeží Ha Long Bay. Pojedeme lodí na jezeře Ba-Be i v Dračí zátoce, přiblížíme se až k čínským hranicím aj.
Určeno jak fotografům, tak se zúčastnit mohou i nefotografové.
V ceně je letenka, veškerá doprava, vstupy, plná penze, vízum.
Předností je malá skupina.

Program kurzu

Společně navštívíme etnické menšiny pod vedením místního průvodce, který má výborné znalosti místního terénu i obyvatel a mluví česky i vietnamsky. Žije zde. Budeme svědky běžného denního života ve dnech pracovních i ve dnech svátečních. Zároveň navštívíme pestrou škálu místních tržnic. Na programu jsou také kratší i delší treky, vodopády, jeskyně, koupání na jezeru i v moři, spaní u místních etnik apod. Fotit budeme ráno, večer i během cesty.
Pojedeme až k vietnamsko-čínské hranici a poté se přesuneme až na východní pobřeží. Na největším přírodním jezeře Ba Be pojedeme lodí. Budeme fotografovat malé etnické vesničky s výhledy na překrásné rýžové terasy. Navštívíme oblasti, které jsou proslulé pěstováním čaje. Budeme svědky jeho sběru, ale i jeho finálního zpracování.
Po klidné horské atmosféře navštívíme Hanoj. Hanojský „mumraj“ nabízí hned stovky fotografických námětů. Stejně jako množství památek, pagod, a koloniální architektury.


Poslední zastávkou bude zátoka Ha Long Bay a oblast Cat Ba. Poznáme zde, jak funguje opravdový život, tedy se dostaneme mezi opravdové plovoucí vesnice.

 • Plán cesty:

1.-2. den Praha – Hanoi (přílet)
3. den Hanoi – Bac Ha
4. den Bac Ha – Can Cau – Hoang Su Phí
5. den Hoang Su Phi – Quan Ba
6. den Quan Ba – Ma Phi Leng
7. den Ma Phi Leng – Bao Lac
8. den Bao Lac – Ban Gioc
9. den Ban Gioc – Ba Be
10. den Ba Be
11. den Ba Be
12. den Ba Be – Hanoi
13. den Hanoi – Cat Ba
14. den Cat Ba – Hanoi
15.-16. den Hanoi (odlet) – Praha (přílet)

Ubytování

13× ve 2-lůžkových pokojích v hotelech a homestays s vlastním sociálním zařízením, vybavené většinou moskytiérou a klimatizací, čisté. Ve většině případů bude k dispozici wifi.

Stravování

V ceně je plná penze:

 • 12× S,O,V
 • v den příletu večeře
 • v den odletu snídaně

Doprava

Letecký přesun. 2× plavba na lodi (na jezeře Ba Be a v Dračí zátoce). Privátní automobil.

Cena zahrnuje

 • Letenka Praha-Hanoj-Praha.
 • Pojištění proti úpadku CK FotoAtlas
 • Česky i vietnamsky mluvící delegát – průvodce, který bydlí ve Vietnamu
 • Profesionální fotograf
 • Privátní automobil s řidičem po celou dobu
 • Ubytování (13 nocí)
 • Celodenní strava: (12× S,O,V); (den příjezdu V; den odletu S)
 • Veškeré vstupné do památek, přírodních rezervací a národních parků
 • Policejní povolení do pohraničních oblastí (Vietnamsko-čínská hranice)
 • Výletní loď na jezeře Ba Be a do Dračí zátoky Lan Ha
 • Loď Hai Phong – Cat Ba a zpět
 • Vízum do Vietnamu

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh
Osobní výdaje a spropitné cca 5–10 USD osoba/den
Rekreační pronájem kolo nebo skútr v případě zájmu
Nápoje
Bakšiš

Severní Vietnam - fotografický zájezd

15-denní zájezd se zaměřením na fotografování Severního Vietnamu - hory, rýžová políčka, čaj, jezero Ba-Be, zátoka Ha Long Bay, Hanoj. V ceně letenka, ubytování s plnou penzí, privátní doprava po Vietnamu, česko-vietnamský průvodce, vízum.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Severní Vietnam - fotografický zájezd nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů