(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Začínáme se zrcadlovkou i bezzrcadlovkou

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Začínáme se zrcadlovkou i bezzrcadlovkou

Řada čerstvých majitelů digitálních zrcadlovek i bezzrcadlovek, fotoaparátů s možností vyměnit si objektiv, zažívá na začátku zklamání z kvality svých fotografií. Fotografický kurz vám ukáže, jak zrcadlovku či bezzrcadlovku, tedy fotoaparát s výměnnými objektivy ovládat. Vyzkoušíme si například, jak nastavit či pracovat s pojmy jako HLOUBKA OSTROSTI, NASTAVENÍ BÍLÉ, ISO, EXPOZIĆNÍ REŽIMY, HISTOGRAM, MĚŘENÍ A KOMPENZACE EXPOZICE, REŽIMY OSTŘENÍ apod.

Začínáme se zrcadlovkou i bezzrcadlovkou Začínáme se zrcadlovkou i bezzrcadlovkou Začínáme se zrcadlovkou i bezzrcadlovkou Začínáme se zrcadlovkou i bezzrcadlovkou

Popis kurzu

Řada čerstvých majitelů digitálních zrcadlovek i bezzrcadlovek, fotoaparátů s možností vyměnit si objektiv, zažívá na začátku zklamání z kvality svých fotografií. Fotografický kurz vám ukáže, jak zrcadlovku či bezzrcadlovku, tedy fotoaparát s výměnnými objektivy ovládat. Jakým chybám se vyvarovat. Vyzkoušíme si například, jak nastavit či pracovat s pojmy jako HLOUBKA OSTROSTI, NASTAVENÍ BÍLÉ, ISO, EXPOZIĆNÍ REŽIMY, HISTOGRAM, MĚŘENÍ A KOMPENZACE EXPOZICE, REŽIMY OSTŘENÍ apod.

Cílem kurzu je především zvládnutí efektivního používání digitálních zrcadlovek a bezzrcadlovek, které bude prakticky procvičeno na několika scénách.
Digitální zrcadlovka umožňuje nastavit podstatně více parametrů, než je možné u kompaktních fotoaparátů. Je ideálním přístrojem pro kreativní fotografování, neboť pomocí nejrůznějších nastavení přístroje můžete měnit obraz (rozostření pozadí, clona, čas) a lépe tak vyjádřit svůj fotografický záměr.

Program kurzu

Obsahem kurzu jsou následující témata:

 • Konstrukce digitálního přístroje
 • Základní funkce fotoaparátu a jejich použití
 • Možnosti nastavení a ovládání digitálního fotoaparátu
 • Základní fotografické návyky
 • Způsoby měření expozice
 • Praktické ukázky a cvičení
 • Dotazy a diskuze na závěr

Ostatní informace

Profil účastníka kurzu

Kurz je určen především čerstvým majitelům digitálních zrcadlovek a bezzrcadlovek – fotoaparátu s výměnnými objektivy nebo těm, kteří o koupi těchto přístrojů uvažují. Znalosti fotografování zde nejsou potřeba.

Přednosti kurzu

 • malý počet účastníků v kurzu (maximálně 10 studentů)
 • důraz na praktické zkušenosti
 • individuální přístup lektora
 • komorní prostředí fotoateliéru a učebny
 • přátelská a uvolněná atmosféra

Občerstvení
Na místě je k dispozici káva a čaj.

S sebou
Doporučujeme přezůvky (možnost erárních)
Svačina

Začínáme se zrcadlovkou i bezzrcadlovkou

Řada čerstvých majitelů digitálních zrcadlovek i bezzrcadlovek, fotoaparátů s možností vyměnit si objektiv, zažívá na začátku zklamání z kvality svých fotografií. Fotografický kurz vám ukáže, jak zrcadlovku či bezzrcadlovku, tedy fotoaparát s výměnnými objektivy ovládat. Vyzkoušíme si například, jak nastavit či pracovat s pojmy jako HLOUBKA OSTROSTI, NASTAVENÍ BÍLÉ, ISO, EXPOZIĆNÍ REŽIMY, HISTOGRAM, MĚŘENÍ A KOMPENZACE EXPOZICE, REŽIMY OSTŘENÍ apod.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Začínáme se zrcadlovkou i bezzrcadlovkou nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů