(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Lightroom pro pokročilé, vede Petr Bambousek

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Lightroom pro pokročilé, vede Petr Bambousek

Kurz je určen pro aktivní uživatele Adobe Lightroom, kteří zvládají základní postupy na správu a úpravu fotografií. V kurzu jsou vysvětleny jen pokročilé nástroje. Vše pod vedením fotografa profesionála Petra Bambouska.

Popis kurzu

Komu je kurz určen:
Aktivní uživatelé Adobe Lightroom, kteří zvládají základní postupy na správu a úpravu fotografií. Vhodné jsou znalosti práce s Adobe Lightroom na úrovni kurzu Lightroom přehledně, který doporučujeme absolvovat.
Pokud si kladně odpovíte na následující 4 otázky a chcete se dozvědět o pokročilých postupech na správu a úpravu fotografií, je kurz určen právě vám:

 1. Dokážu importovat fotografie do Adobe Lightroom a vím, kde je hledat na disku i v katalogu.
 2. Vím, jak se dají fotografie v Library (Knihovně) prohlížet 1:1 a jak se dají miniatury označovat barevně
 3. Umím používat panel Basic v modulu Develop (Vyvolat) a vím, co způsobují na fotce jednotlivá táhla
 4. Umím fotografii vyexportovat ve formátu tiff i jpg, umím nastavit kvalitu výstupní fotografie

Program kurzu

Cíl kurzu
Naučit se používat pokročilé nástroje pro správu a úpravu fotografií.

Obsah kurzu
Zjistíte, jak fotografie přehledně třídit a efektivně řadit do vlastních kolekcí podle zvoleného účelu. Poznáte nástroje hromadných úprav pro zpracování většího množství fotografií pořízených ve stejných podmínkách. Hlouběji se podíváme na nastavení Lightroom, které vám pomůže zlepšit komfort práce. Najdeme si čas na práci s katalogy, jejich zálohu a rozdělení pro rychlejší práci s velkým množstvím dat. Ukážeme si, jak lze Adobe Lightroom propojit s fotoaparátem pro přímé focení snímků doLR. Bude prostor na vaše dotazy, které můžete na lektora směřovat ještě před zahájením kurzu.

Možnost pro účastníky
Nejpozději do 7 dnů před konáním kurzu využijte příležitost poslat na lektora 1–2 hlavní otázky, které byste chtěli probrat. Kurz bude postaven tak, abyste na ně v průběhu našli odpovědi.

Rozsah kurzu
7 hodin včetně 45 min pauzy na oběd, cca po 1,5 hodinách pauza na osobní potřeby
Čas: 10:00 – 17:00

Ostatní informace

Co si vzít sebou:

 • Pracuje se na počítačích FotoInstitut.cz s monitory EIZO, lze vlastní notebook.
 • Doporučujeme přezůvky (případně budou k dispozici erární)
 • Svačina

Občerstvení
Na místě je k dispozici káva a čaj ZDARMA, proběhne pauza na oběd (v nedaleké restauraci, není povinné a není v ceně)

O lektorovi – Petr Bambousek
Petra fascinuje příroda, má za sebou více než 30 expedic zejména do tropů. Jeho fotografie zaznamenaly úspěch i na mezinárodních soutěžích. V té nejprestižnější – Wildlife Photographer of the Year 2015 si do finálového kola porotci vybrali 12 jeho fotografií. Vydal DVD Fotografie zvířat a aktivně se zajímá i o zvukové projevy ptáků a jiných obyvatel přírody. www.sulasula.com

Lightroom pro pokročilé, vede Petr Bambousek

Kurz je určen pro aktivní uživatele Adobe Lightroom, kteří zvládají základní postupy na správu a úpravu fotografií. V kurzu jsou vysvětleny jen pokročilé nástroje. Vše pod vedením fotografa profesionála Petra Bambouska.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Lightroom pro pokročilé, vede Petr Bambousek nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů