(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Fotografování portrétu v ateliéru v "továrně"

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Fotografování portrétu v ateliéru v "továrně"

Kurz Portrét v ateliéru v továrně je zaměřen na pořízení kreativních portrétů v ateliéru, který je instalován do prostředí bývalé továrny. Je určen pro začínající i pokročilé fotografy. Kurz je zaměřen především na praktické focení.

Fotografování portrétu v ateliéru v "továrně" Fotografování portrétu v ateliéru v "továrně" Fotografování portrétu v ateliéru v "továrně" Fotografování portrétu v ateliéru v "továrně"

Popis kurzu

Během kurzu se budeme věnovat fotografování portrétů v ateliéru. Kurz je určen začínajícím i pokročilým fotografům a je věnován především praktickému focení. Zaměříme se na dokonalé využití světla tak, abychom dosáhli plánovaného výrazu fotografií.

Hlavním cílem je rozvášnit váš kreativní potenciál a ukázat vám cestu, jak systematicky skloubit vše potřebné k výrobě kvalitních fotografií.

Kurz je určený pro ty, kteří:
zvládají svůj fotoaparát a rozumí expozičnímu trojúhelníku.

Příklad:
Podívejte se na fotografii níže pořízenou na kurzu, kde si vyzkoušíte, jak pořídit dokonalou reprodukci.
VLEVO: vzorová fotografie VPRAVO: potrét pořízený na kurzu

Alena Ch. o kurzu dne 16.3.2017:
„Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním…“

Program kurzu

Naučíme se:

 • metodiku práce portrétního fotografa krok po kroku
 • jak a proč vytvářet, umístit a modifikovat světlo
 • několik užitečných variací nastavení studiových světel
 • jak pořídit dokonalou reprodukci
 • soustředit se na detaily, které z dobrých fotek dělají fotky lepší
 • komunikovat s klientem
 • komunikovat, pózovat model

Stravování

Oběd zamluven v blízké pizzerii, není v ceně. Káva, čaj na místě zajištěno.

Ostatní informace

Co si vzít sebou:

 • fotoaparát a objektivy
Fotografování portrétu v ateliéru v "továrně"

Kurz Portrét v ateliéru v továrně je zaměřen na pořízení kreativních portrétů v ateliéru, který je instalován do prostředí bývalé továrny. Je určen pro začínající i pokročilé fotografy. Kurz je zaměřen především na praktické focení.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotografování portrétu v ateliéru v "továrně" nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů