(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Svícení v exteriéru

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Svícení v exteriéru

Kurz Svícení v exteriéru s Antonínem Lavrenčíkem je zaměřen na pořízení portrétů v exteriéru. Je určen pro začínající i pokročilé fotografy. Kurz je zaměřen především na praktické focení.

Svícení v exteriéru Svícení v exteriéru Svícení v exteriéru Svícení v exteriéru Svícení v exteriéru Svícení v exteriéru Svícení v exteriéru Svícení v exteriéru

Popis kurzu

Kurz je zaměřen na pořízení portrétů v exteriéru. Zaměříme se na dokonalé využití světla tak, abychom dosáhli plánovaného výrazu fotografií. Během kurzu budeme hlavně fotit a vše si maximálně názorně předvedeme. Po celou dobu kurzu bude k dispozici modelka.

Kurz je určený pro ty, kteří:

 • chtějí pochopit a zvládnout blýskání v exteriéru
 • zvládají svůj fotoaparát a rozumí expozičnímu trojúhelníku.

Program kurzu

Ukážeme si:

 • naměřit správnou expozici s flashmetrem i bez něj
 • určit optimální sílu záblesku
 • jak fotografie mírně „nablýskat“ či změnit celkovou atmosféru scény
 • různé druhy světelných modifikátorů a vysvětlíme dopad jejich užití

Stravování

Oběd zamluven v blízké pizzerii, není v ceně. Káva, čaj na místě zajištěno.

Ostatní informace

Co si vzít sebou:

 • fotoaparát a objektivy
 • v případě jiné značky fotoaparátu než Canon, Nikon s sebou ND filtry určitých parametrů pro své objektivy
Svícení v exteriéru

Kurz Svícení v exteriéru s Antonínem Lavrenčíkem je zaměřen na pořízení portrétů v exteriéru. Je určen pro začínající i pokročilé fotografy. Kurz je zaměřen především na praktické focení.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Svícení v exteriéru nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů