(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným

Během intenzivní práce v okolí Kašperských hor, budete mít příležitost pochopit jak klíčový význam má světlo ve fotografii a tvůrčím způsobem fotograficky zpracovat prostředí, krajinu, která se nezdá být na první pohled něčím vyjimečná. Vedle základních znalostí fotografie a způsobu vnímání reality skrze fotoaparát, překročíme její obvyklé hranice a vydáme se do oblasti i jiných médií.

Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným

Popis kurzu

Během intenzivního workshopu v okolí Kašperských Hor budete mít příležitost pochopit, jak klíčový význam má světlo ve fotografii. Naučíte se tvůrčím způsobem fotograficky zpracovat prostředí, krajinu, která se nezdá být na první pohled něčím vyjímečná. Vedle základních znalostí fotografie a způsobu vnímání reality skrze fotoaparát, překročíme její obvyklé hranice a vydáme se do oblasti i jiných médií.

Program kurzu

 • Budeme pracovat s dostupnými přírodními elementy, s prostorem, architekturou a vlastní tvůrčí imaginací, které vás mohou dovést k užití postupů a technik z oblasti sochařství, scénografie, instalace, malby apod.
 • Zvláštní pozornost bude zaměřena na užití přirozeného a umělého osvětlení v exterieru a jeho kreativní aplikace zejména formou světelné malby (luminografie), stejně tak na aplikaci barvy v prostoru.
 • Součástí naší práce bude také práce s živým modelem v exteriéru, případně interiéru jako výtvarným prvkem krajinné instalace nebo performance.
 • Vedle tvůrčích postupů a možností v přípravě výsledné fotografie si v dílně ukážeme i některé základní krajinářské dovednosti a techniky, jako je např. užití velkoformátové kamery, filtrů, dělených expozic, využití digitální techniky apod.

Ubytování

Zajištěno v moderním Domě fotografů v Kašperských Horách, ve 2–3 lůžkových pokojích s příslušenstvím. V ceně workshopu je ubytování se snídaní. K dispozici tu je kuchyňka s lednicí, můžete si přinést vlastní svačinu i občerstvení.

Stravování

Snídaně je zajištěna v Domě fotografů a je v ceně workshopu. Obědy a večeře jsou realizovány v místních restauracích, nejsou v ceně workshopu. V Kašperských Horách je možné si nakoupit v samoobsluze COOP nebo ve večerce, která má otevřeno do 21h.

Doprava

Individuální – auto, autobus doporučení bude zasláno přihlášeným účastníkům, není v ceně workshopu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít přímý autobusový spoj (ze Zličína).

Ostatní informace

 • fotoaparát dle jejich možností – nejméně digitální fotoaparát a základní a širokoúhlý objektiv, filtry
 • paměťové karty, nabíječku, propojovací kabely do PC a další nutné vybavení
 • stativ (nutné)
 • dálkové ovládání nebo kabelová spoušť (doporučeno)
 • baterku (kapesní svítilnu), fotoblesk (kdo má..),
 • barevné filtry
 • výhodou vlastní notebook + software na zpracování foto
 • skicář, kreslící nebo psací potřeby
 • dobré boty, pracovní oblečení do terénu
Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným

Během intenzivní práce v okolí Kašperských hor, budete mít příležitost pochopit jak klíčový význam má světlo ve fotografii a tvůrčím způsobem fotograficky zpracovat prostředí, krajinu, která se nezdá být na první pohled něčím vyjimečná. Vedle základních znalostí fotografie a způsobu vnímání reality skrze fotoaparát, překročíme její obvyklé hranice a vydáme se do oblasti i jiných médií.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Tajemství krajiny/luminografie s Janem Pohribným nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů