(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Komerční portrét od A do Z (pokračování kurzu “Kreativní portrét”)

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Komerční portrét od A do Z (pokračování kurzu “Kreativní portrét”)

Fotografování reálné zakázky pro vyhlášenou kavárnu a pražírnu kávy Rosta Cafe v Kašperských horách. Projdete si celým procesem zakázky od samotného zadání klienta, návtštívení prostoru, plánování produkce a výrazu fotografií, fotografování a postprodukce.

Komerční portrét od A do Z (pokračování kurzu “Kreativní portrét”) Komerční portrét od A do Z (pokračování kurzu “Kreativní portrét”) Komerční portrét od A do Z (pokračování kurzu “Kreativní portrét”) Komerční portrét od A do Z (pokračování kurzu “Kreativní portrét”)

Popis kurzu

Budete se účastnit fotografování reálné zakázky pro vyhlášenou kavárnu a pražírnu kávy Rosta Cafe v Kašperských horách.
Projdete si celým procesem zakázky od samotného zadání klienta, návtštívení prostoru, plánování produkce a výrazu fotografií, fotografování a postprodukce.
Zakázka bude zakončena slavnostním odevzdáním fotografií klientovi v Domu fotografů.

Čekají nás profilové portéty, portréty zasazené do prostředí kavárny, skupinový portrét, inscenované fotky ala život v kavárně, image portrét pražiče kávy.

Pracovat se bude po dvou skupinách po třech lidech.
Maximální počet účastníku je 6 lidí pro max. intenzitu výuky.

Podmínkou účastni je alespoň základní znalost práce se zábleskovými světly.

Program kurzu

 • čtvrtek:

14:30 – 16:00 – úvodní prezentace
16 – 17h – návštěva pražírny, obeznámení se s prostorem
po věčeři plánování + ladění světla v ateliéru

 • pátek:

9:30 nástup na lokaci
příprava
rozdělení do dvou skupin
předfocení s ne klienty

vyrábíme:

 1. inscenované fotografie
 2. fotografie pražiče kávy
 3. fotografie profilové kmenových zaměstnanců kavárny a brigádníků
 4. portréty v prostředí kavárny pouze kmenových zaměstnanců
 5. hromadná skupinová fotografie

záloha, třídění

 • sobota

9:30 zhodnocení a projekce fotografií a selekce nejlepších
11:00 – postprodukce, nastínění postupu retuše
13:30 – 15:30 Individuální práce na vybraných fotografiích
Promítnutí fotek po retuši a před ní
Příprava balíčku pro klienta
Slavnostní odevzdání

 • neděle:

inscenovaný portrét zlatokopa při rýžování zlata za použití zábleskových světel
k dispozici- perfektní stylizace modelu, prvotřídní technika, kouřové efekty aj.
14:00 ukončení workshopu

Ubytování

V ceně je ubytování v Domě fotografů se snídaní ve 2–3 lůžkových pokojích.

Stravování

Snídaně je v ceně kurzu. Obědy a večeře jsou zajištěny v místní restauraci a nejsou v ceně kurzu. Doporučujeme s sebou pití či svačinu přes den – možno zakoupit v místní samoobsluze. Čaj, voda, káva zdarma. Součástí Domu fotografů je kuchyňka s lednicí, kterou je možno zdarma využít.

Doprava

Doprava je individuální – auto, autobus, plán cesty dostanou účastníci před začátkem kurzu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít přímý spoj.

Ostatní informace

Podmínkou je vlastní notebook se sw Lightroom a Photoshop včetně grafického tabletu.
plnohodnotná zrcadlovka (ideálně fullframe)

Komerční portrét od A do Z (pokračování kurzu “Kreativní portrét”)

Fotografování reálné zakázky pro vyhlášenou kavárnu a pražírnu kávy Rosta Cafe v Kašperských horách. Projdete si celým procesem zakázky od samotného zadání klienta, návtštívení prostoru, plánování produkce a výrazu fotografií, fotografování a postprodukce.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Komerční portrét od A do Z (pokračování kurzu “Kreativní portrét”) nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů