(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru

V jednoduchosti je krása a věřte mi, při fotografování portrétů to platí dvojnásob. Většina z nás si myslí, že ke své práci potřebuje všechny ty serepetičky, který nám trh vnucuje. Nepotřebujete! Pokud mistrovsky zvládnete jen jedno světlo a odrazné plochy, budete tvořit nádherné věci. Ukážeme si, jak na to.

Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru

Popis kurzu

Během tohoto workshopu se budeme soustředit na fázi vývoje fotografa, která se často přeskakuje. Moje fotografie byly i po letech praxe stále jen průměrné. Musel jsem zpátky, abych pochopil, jak vytvořit snímky, které se vyhoupnou nad průměr. Musel jsem dokonale zvládnout jedno světlo.

Během tohoto workshopu zboříme mýty, ve kterých nás šikovný marketing prodejců utvrzuje.

Většina z nás si myslí, že ke své práci potřebuje všechny ty serepetičky, které nám trh vnucuje. Nepotřebujete! Pokud mistrovsky zvládnete jen jedno světlo a odrazné plochy, budete tvořit nádherné věci. Ukážeme si, jak na to.

Celý tento kurz je koncipován tak, aby si studenti odnesli co nejvíce fotografií a zkušeností ze samotného focení.

K dispozici budou dvě nádherné modelky v kostýmech. Fotit budeme na dvou stanovištích při dvou stylizacích. Budu vám stát za zády a ihned předávat zpětnou vazbu k vaší práci.

Na závěr Vám předvedu, jak přidat portrétu šťávu v postprocesu.

Program kurzu

Ukážeme si:

– o kvalitě světla (měkké, tvrdé, něco mezi)
 – jak dosáhneme danné kvality světla
 – jak nepoužívat odraznou plochu, nejčastější chyby
 – jak konturovat světlem
 – co je to GO BO
 – různé světlené set upy
 – inspirace – staří mistři a malovaný portrét

Stravování

Doporučujeme svačinu a pití s sebou.

Ostatní informace

Potřebujte vlastní fotoaparát, kartu a nabitou baterku.

Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru

V jednoduchosti je krása a věřte mi, při fotografování portrétů to platí dvojnásob. Většina z nás si myslí, že ke své práci potřebuje všechny ty serepetičky, který nám trh vnucuje. Nepotřebujete! Pokud mistrovsky zvládnete jen jedno světlo a odrazné plochy, budete tvořit nádherné věci. Ukážeme si, jak na to.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Jak fotit s jedním světlem a odrazkou v interiéru nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů