(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

LIGHTROOM KOMPLETNĚ 2dny

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Kurz je dvoudenní. První den je probrán Lightroom kompletně a druhý den jsou vysvětleny jen pokročilé nástroje. Cílem je poznat Lightroom jako komplexní nástroj pro fotografy. Naučíte se fotky importovat, využívat nástroje pro přehledné správy fotografií. Osvojíte si praxí osvědčené postupy úprav fotografií, které vám pomohou získat z vašich snímků maximum pro různé způsoby prezentace. Ukážeme si i pokročilejší úpravy, jak je používá Petr Bambousek. Vše na počítačích vybavených Adobe Lightroom CC (nejnovější verze).

Popis kurzu

Cíl kurzu:

 • Zapojíte Lightroom do každodenní práce s fotografiemi. Naučíte se fotky importovat a využívat nástroje přehledné správy fotografií. Zjistíte, jak zefektivnit celý proces používáním jednoduchých klávesových zkratek. Osvojíte si praxí osvědčené postupy úprav fotografií, které vám pomohou získat z vašich snímků maximum pro různé způsoby prezentace (tisk, web, …). Jinými slovy poznáte Lightroom jako komplexní nástroj pro fotografy.
 • Naučit se používat pokročilé nástroje pro správu a úpravu fotografií.

Program kurzu

1. DEN
Obsah kurzu
** Správa fotografií a základy úprav**
V první části kurzu se seznámíte s nástroji, které Lightroom využívá. Zpočátku se zaměříme především na přehlednou organizaci fotografií na disku i v Lightroom. Projdeme si proces importu fotografií a efektivní práci s daty, které fotografie obsahují. Naučíte se fotografie třídit a využívat k různým účelům. V závěru této části si projdeme základní workflow úpravy a exportu fotografie do finálního výsledku.
** Úpravy fotografií**
Druhá část kurzu bude zaměřená na efektivní postup úprav fotografií. Cílem bude vytvořit postup, který dá úpravám fotografií rytmus, který se bude hodit při zpracování většího množství snímků. Na praktických ukázkách projdeme nástroje celkové i lokální úpravy fotografií, korekci expozice a barevného podání.
** Praktické ukázky**
Po dvou úvodních částech budete mít představu, jak program s fotografiemi pracuje. Cílem poslední etapy bude využít znalosti v praxi. Na závěr se budeme věnovat intenzivnímu procvičování nabytých zkušeností, abyste po ukončení semináře mohli Lightroom plnohodnotně využívat sami bez pomoci lektora.

2. DEN
Obsah kurzu
Zjistíte, jak fotografie přehledně třídit a efektivně řadit do vlastních kolekcí podle zvoleného účelu. Poznáte nástroje hromadných úprav pro zpracování většího množství fotografií pořízených ve stejných podmínkách. Hlouběji se podíváme na nastavení Lightroom, které vám pomůže zlepšit komfort práce. Najdeme si čas na práci s katalogy, jejich zálohu a rozdělení pro rychlejší práci s velkým množstvím dat. Ukážeme si, jak lze Adobe Lightroom propojit s fotoaparátem pro přímé focení snímků doLR. Bude prostor na vaše dotazy, které můžete na lektora směřovat ještě před zahájením kurzu.

Rozsah kurzu
7 hodin včetně 45 min pauzy na oběd, cca po 1,5 hodinách pauza na osobní potřeby
Čas: 10:00 – 17:00

Kurz je dvoudenní. První den je probrán Lightroom kompletně a druhý den jsou vysvětleny jen pokročilé nástroje. Cílem je poznat Lightroom jako komplexní nástroj pro fotografy. Naučíte se fotky importovat, využívat nástroje pro přehledné správy fotografií. Osvojíte si praxí osvědčené postupy úprav fotografií, které vám pomohou získat z vašich snímků maximum pro různé způsoby prezentace. Ukážeme si i pokročilejší úpravy, jak je používá Petr Bambousek. Vše na počítačích vybavených Adobe Lightroom CC (nejnovější verze).

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu LIGHTROOM KOMPLETNĚ 2dny nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů