(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Fotoexpedice Východní Turecko

Termíny kurzu

Nové Pá 24. 4. – Ne 3. 5. 20 Fotoexpedice Východní Turecko 48 500 Kč
Pá 24. 4. – Ne 3. 5. 20 Turecko Účastníci: max 10 Objednat kurz
48 500 Kč Objednat kurz

First minute cena: 44 500 Kč do 31.10. 2019

Krátký popis kurzu

Fotoexpedice Východní Turecko

9-denní FotoExpedice v malé skupině zaměřená na focení hornaté krajiny východního Turecka a starobylých památek, z nichž některé jsou na seznamu UNESCO. Navštíte nejen proslulý Istanbul, ale především slavná orientální města severní Mezopotámie, budete se plavit po řece Eufrat, budete fotit noční oblohu z královské mohyly na dvoutisícovce a každý den ochutnáte skvělé turecké pokrmy. Po celou dobu turecky mluvící český průvodce a profesionální fotograf.

Fotoexpedice Východní Turecko Fotoexpedice Východní Turecko Fotoexpedice Východní Turecko Fotoexpedice Východní Turecko Fotoexpedice Východní Turecko Fotoexpedice Východní Turecko Fotoexpedice Východní Turecko Fotoexpedice Východní Turecko

Popis kurzu

9-denní zájezd pro fotografy v malé skupině zaměřený na focení hornaté krajiny východního Turecka a starobylých památek, z nichž některé jsou na seznamu UNESCO. Navštíte nejen proslulý Istanbul, ale především slavná orientální města severní Mezopotámie, budete se plavit po řece Eufrat, budete fotit noční oblohu z královské mohyly na dvoutisícovce a každý den ochutnáte skvělé turecké pokrmy. Po celou dobu turecky mluvící český průvodce a profesionální fotograf.

Program kurzu

Program kurzu

 1. den: Přílet do Istanbulu v odpoledních hodinách. Večerní procházka městem.
 2. den: Ranní focení na Bosporu, prohlídka města. Večerní let do Vanu.
 3. den: Ráno návštěva a focení několikahektarového středověkého tureckého hřbitova, zasazeného v malebné hornaté krajině na břehu jezera Van na úpatí hory Süphan (4058 m n. m.). Odpoledne výlet lodí na fotogenický ostrov ve Vanském jezeře, na němž se nachází významný arménský kostel Ahtamar. Večerní focení, návrat na hotel.
 4. Dopoledne odjezd z Vanu, četné zastávky na břehu jezera na focení, příjezd do kurdské metropole Diyarbakir v odpoledních hodinách, ubytování.
 5. Celodenní výlet do města Mardin, které je perlou této oblasti a kandidátem na zápis do UNESCO. Focení v křivolakých středověkých uličkách města, místní řemeslníci, pouliční život. Návštěva některého z četných křesťanských klášterů, jejichž historie sahá do prvních staletí po Kristu. Návrat do Diyarbakiru ve večerních hodinách.
 6. Dopoledne focení ve městě a po obědě přesun do Adıyamanu, kde zakotvíme v městečku Kahta u Atatürkovy přehrady vybudované na řece Eufrat a vydáme se fotit trůny bohů, které se nacházejí na východní i západní terase pohřební mohyly krále Antiocha I., který vládl v helénistickém království Komagene v prvním století př. n. l. Lokalita je na seznamu památek UNESCO a nachází se ve výšce 2134 m n.m. Focení západu slunce a noční focení hvězdné oblohy (dle počasí).
 7. V brzkých ranních hodinách focení východu slunce na Nemrutu a poté odjezd do starověkého města Urfa (Şanlıurfa), kde se nachází jedno z nejvýznamnějších poutních míst islámského světa, jeskyně, v níž se narodil prorok Abraham. Urfa je tradičním orientálním městem, které má krásné fotogenické tržiště, kde můžete nakoupit zlato, koření či pravé turecké koberce.
 8. Výlet k Eufratu, projížďka lodí po přehradě, focení zatopené vesnice Halfeti. Odpoledne návrat do Urfy.
 9. Ranním letem se vrátíme s přestupem přes Istanbul do Prahy. Přílet v odpoledních hodinách.

Ubytování

Hotely, 2-lůžkové pokoje, jednolůžkový pokoj za příplatek možný.

Stravování

Snídaně a jedno teplé jídlo denně (oběd či večeře, dle programu)

Doprava

Letecky: Praha – Istanbul, Istanbul – Van, Şanlıurfa – Istanbul, Istanbul – Praha. Po celou dobu expedice od příletu do Vanu po odlet z Şanlıurfy budeme mít vlastní minibus s řidičem k dispozici.

Cena zahrnuje

Turecky mluvící český průvodce a znalec místní kultury
Profesionální fotograf
Letenky vč. všech poplatků Praha – Istanbul, Istanbul – Van, Şanlıurfa –Istanbul, Istanbul – Praha. Transfery z/na letiště v Istanbulu.
Ubytování ve 2-lůžkovém pokoji v 3* hotelech se snídaní
Doprava minibusem dle programu.
Služby průvodce CK FotoAtlas + zákonné pojištění CK FotoAtlas proti úpadku

Cena nezahrnuje

Osobní útratu mimo polopenzi
Vstupy do objektů mimo program
Pojištění léčebných výloh či storno

Ostatní informace

• Expedice není turisticky náročná. Přesto doporučujeme outdoorové oblečení vzhledem k horskému terénu a s přihlédnutím k vyšším nadmořským výškám kvalitní obuv. Lze počítat s nízkými teplotami v noci padajícími k bodu mrazu, přes den mezi 10–25 stupňů podle oblasti. Proto je vhodné mít více typů oblečení a mít možnost se teple obléknout.
• Doporučená fototechnika: Nejlépe digitální zrcadlovka. Východní Turecko je ráj především pro fotografy krajináře, ale i pro focení architektury a reportážní fotografii. Využití najdou objektivy s klasickým zoomem (24–70mm, 24–105mm), ale i teleobjektivy nebo širokoúhlé objektivy. Ohnisková vzdálenost nad 200mm není potřeba. Filtry se hodí polarizační. Na noční fotografii je nutný stativ.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 48 500 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 7 bodů

Platba

Fotoexpedice Východní Turecko

9-denní FotoExpedice v malé skupině zaměřená na focení hornaté krajiny východního Turecka a starobylých památek, z nichž některé jsou na seznamu UNESCO. Navštíte nejen proslulý Istanbul, ale především slavná orientální města severní Mezopotámie, budete se plavit po řece Eufrat, budete fotit noční oblohu z královské mohyly na dvoutisícovce a každý den ochutnáte skvělé turecké pokrmy. Po celou dobu turecky mluvící český průvodce a profesionální fotograf.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotoexpedice Východní Turecko nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů