(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev CMS

Termíny kurzu

Čt 4. 10. 15:00 – 18:00 Praha 6, Na Čihadle 33 Účastníci: max 10 Objednat kurz
968 Kč Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev CMS

Dvouhodinový kurz zaměřený na kalibraci monitoru je určen pro všechny, kdo chtějí vědět proč a jak ovládat kvalitní grafický monitor. Ukážeme si, jak zkalibrovat monitor a představíme různé druhy kalibračních sond. Naučíte se kalibrovat a nastavit správně svůj prohlížeč či editor fotografií.

Lektoři

Ing. Antonín Charvát
Ing. Antonín Charvát

Přednášky Antonína Charváta můžete znát z nejrůznějších výstav a veletrhů spojených s fotografií a grafikou – od Foto EXPA, Open air FOTO festivalu, Digifora až po Setkání fotografů. Přednáší také…

Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev CMS Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev CMS Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev CMS Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev CMS

Popis kurzu

Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev (CMS) a její praktické využití pro správné zobrazování barev na monitorech.
V tomto kurzu se dozvíte, jak funguje správa barev (color management) a co udělat pro správné zobrazení fotografií na vašem monitoru. Kurz je vhodný pro všechny, kdo si koupili, nebo uvažují o koupi grafického monitoru a chtějí se naučit, jak ho ovládat a jak správně postupovat při kalibraci a charakterizaci (profilaci) monitoru s použitím ale i bez použití kalibrační sondy. Doporučujeme ho pak každému, kdo má pocit, že jeho fotografie nemají správné barvy.

Program kurzu

Cíl a obsah kurzu

Předpoklady pro správnou barevnou reprodukci fotografických dat na monitoru

 • Barevné rozsahy fotografických dat, barevné rozsahy fotografických monitorů, prohlížeče/editory fotografických dat, co řeší CMS (správa barev), barevné ICC-profily fotoaparátů (fotografických dat) a monitorů

Jak získat barevný ICC-profil monitoru

 • ICC-profily od výrobce (generické profily), ICC-profily jako výsledek kalibračního procesu, kvalita ICC-profilů výrobce vs. vlastní měření

Kalibrace monitorů

 • co se rozumí pojmem „kalibrace monitorů“, typy kalibrace monitorů (softwarová/har­dwarová), hw-kalibrace bez pomocí kalibrační sondy vs. kalibrace se sondou, automatická kalibrace a rekalibrace monitoru pomocí vestavěné kalibrační sondy

Profil účastníka kurzu
Vhodné pro každého, kdo chce více pochopit principy kalibrace monitoru a správy barev a mít jistotu, že své fotografie vidí na monitoru takové, jaké opravdu jsou. Nezbytné pro každého, kdo si koupil nebo zamýšlí koupit grafický monitor a chce se o něm dovědět co nejvíce – jak ho ovládat, jak ho kalibrovat.

Ostatní informace

Co si vzít sebou:

 • Pracuje se na počítačích FotoInstitut.cz s monitory EIZO, lze vlastní notebook i monitor.
 • Doporučujeme přezůvky (případně budou k dispozici erární)
 • Svačina

Občerstvení
Na místě je k dispozici káva a čaj ZDARMA

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz
Platba

Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev CMS

Dvouhodinový kurz zaměřený na kalibraci monitoru je určen pro všechny, kdo chtějí vědět proč a jak ovládat kvalitní grafický monitor. Ukážeme si, jak zkalibrovat monitor a představíme různé druhy kalibračních sond. Naučíte se kalibrovat a nastavit správně svůj prohlížeč či editor fotografií.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev CMS nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů