(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Videokurzy

Připravujeme pro vás videokurzy, které si budete moci zakoupit a sledovat online – odkudkoliv a svým vlastním tempem. Zde je série prvních videí pro ukázku.

1. Jak ostřit s živým náhledem

Jak ostřit s živým náhledem neboli v režimu Live View si ukážeme na zrcadlovce Canon 6D Mk II a bezzrcadlovce Sony A7 III. Oba fotoaparáty, zrcadlovka Canon EOS 6D Mark II i bezzrcadlovka Sony A7 III umožňují používat Live View, Sony A7 III umí navíc zobrazit Live View i v elektronickém hledáčku.

Možnost vyzvětšovat v hledáčku umí jen bezzrcadlovka. Nevýhodou Live View je velká spotřeba baterií.

Live View v manuálním režimu ostření je nejpřesnější metoda pro makrofotografii a astrofotografii. Optický hledáček nemá zpoždění a vyhrává ve sportovní a reportážní fotografii. Nejrychlejší elektronický hledáček u Sony A9 má zpoždění 9 milisekund, což pro super rychlé děje v přírodě a ve sportu může být stále dost pomalé.

2. Pozdrav od Kašperku

Hlavní motiv ve fotografii má být jasný, učí fotograf Šumavy Andrej Macenauer.

Vyrazit s foťákem na procházku a hledat zajímavý motiv, je jedna z možností, jak si "vylepšit" den v současné době "covidu".

V sobotu 21.3. se nemohlo konat oblíbené jarní Setkání fotografů, a na Šumavě hustě sněžilo. Z Pustého hrádku tak hlavní organizátoři Andrej a Helena Macenauerovi pozdravili své kolegy fotografy, absolventy rekvalifikačního studia Fotograf, účastníky workshopů na Šumavě i v Praze, fotografy z expedic, prostě všechny příznivce dobré fotografie. Vyrazili k hradu Kašperk, ležícím vysoko na kopci, pod kterým najdete třeba i Dům fotografů, základnu šumavských workshopů všeho foto-druhu.

Všechny srdečně zdravíme! DRŽME SE!

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Fotografie z kurzů