FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé

17-denní fotografická expedice při které zachytíme nejkrásnější kouty oblasti Ladakh: pohoří Zanskar v oblasti Himálaje, hory nad údolím Nubra (Karakorum) a horské pláně s jezery v oblasti Tibetské náhorní plošiny. Horská krajina, reportáže z klášterů, místní lidé i divoká zvířata. Přesuny jsou terénními auty. Ubytování ve dvoulůžkových pokojích s polopenzí v ceně.

FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé

Popis kurzu

17-denní fotografická expedice během které budeme fotografovat nejkrásnější kouty oblasti Ladakh: pohoří Zanskar s posvátnou Gombo Rangjon v oblasti Himálaje, Karakorum a horské pláně s jezery v oblasti Tibetské náhorní plošiny. Ladakh je obýván směsicí národů s převahou buddhistů. Setkáme se s lidmi různých kultur a náboženství. Budeme fotografovat mnichy tančící tantrické tance v maskách na slavnostech, které se konají pouze jednou ročně. Vedle velkolepých krajin (včetně nočních), budeme fotografovat lidi v přirozeném prostředí i divoká zvířata. Přesuny jsou terénními auty. Ubytování ve dvoulůžkových pokojích s polopenzí v ceně.

Zpráva a fotografie z fotoexpedice Ladakh 2017: https://www.fotoaparat.cz/clanek/2032/ladakh-fotoexpedice-indie-buddhismus/

Fotoexpedice je organizovaná ve spolupráci s CK Stella.

Program kurzu

 • 1.-2. den: let Praha – New Delhi – Leh. Aklimatizace v Leh a odpočinek
 • 3. den: ranní pudja v klášteře, fotografování, letní sídlo krále ve Stoku, klášter Matho
 • 4. den: cesta do Lamayru, náštěva klášterů v Alchi a v Likiru, večer fotografování příprav mnichů na slavnosti Yuru Kabgyat.
 • 5. den: slavnosti Yuru Kabgyat v Lamayru (tance mnichů v maskách).
 • 6. den: slavnosti Yuru Kabgyat, před obědem odjezd před klášter Wanla – Photoskar do nitra pohoří Zanskar, do vesničky Lingshed vybudovali cestu před dvěma roky
 • 7. den: cesta nitrem Zanskaru k pevnosti Zangla, Stongde do Padumu (klášter v Karshe)
 • 8. den: cesta kolem menších klášterů (Bardan, Murney) do Purne, klášter v Phuktalu je asi nejkrásnější v Ladaku (překoná Tiger nest v Bhutanu)
 • 9. den: cesta k nejrásnější hoře Ladaku, posvátné Gombo Rangjon , nocleh u hory
 • 10. den: cesta přes sedlo Shingkula pass (5091m) do Himachalu, noc v zeleném údolí v Jispě, odpočinek
 • 11. den: cesta na Tibetskou plošinu k slanému jezeru Tso Kar
 • 12. den: den v oblasti Tso Kar, cesta kolem slanisek, fotografování fauny (divocí sli, jeřábi černokrcí ..)
 • 13. den: cesta kolem horkých pramenů k jezeru Tso Moriri, stáda jaků a divokých koz pašmín, tábory Changpů
 • 14. den: východ slunce nad jezerem, kora kolem kláštera v Korzoku, cesta kolem řeky Indus (horké prameny v Chumatangu) do Leh
 • 15. den: den volný den v Leh, nákup dárků
 • 16. den: cesta na letiště, odlet do Delhi
 • 17. den: přílet do Prahy

Ubytování

V homestays a hotelích ve dvoulůžkových pokojích, v některých místech Zanskaru, u jezera Tso Moriri a Tso Kar ve stanovém táboře s příslušenstvím.

Stravování

Polopenze. Svačinu a občerstvení behěm dne si společně nakoupíme do auta.

Doprava

 • Letadlem do Leh a zpět. (není zahrnuta v ceně – letenka dle aktuálních cen)
 • V Ladakhu auty

Cena zahrnuje

 • Ubytování a polopenzi v Ladakhu (po celou dobu)
 • Profesionální fotograf
 • Pojištění proti úpadku CK Stella

Cena nezahrnuje

 • Letenku (cena je 25000–30000 Kč)
 • Svačinu, pití a občerstvení během dne – společně nakoupíme v obchodech.

Ostatní informace

Náročnost:
Expedice je naplánována s ohledem na dobrou aklimatizaci. Přejíždíme auty, půjde spíše o krátké chození spojené s fotografováním.
Klima:
Teploty v Ladakhu se v červnu na jaře i na podzim pohybují mezi 15–20 ºC. V nadmořské výšce kolem 4000 m přes den pak kolem 10–15 ºC, v noci teploty klesají k bodu mrazu.
AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku:
Velmi důležitým aspektem při všech pobytech ve vysokých nadmořských výškách je dostatečná aklimatizace. Je důležité dodržovat životosprávu (lehká strava se zeleninou, dostatečné množství tekutin=hodně pít). Velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu. V Leh je nemocnice s vybavením pro řešení akutních případů AMS (nepočítáme samozřejmě s jejím využitím).

FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé

17-denní fotografická expedice při které zachytíme nejkrásnější kouty oblasti Ladakh: pohoří Zanskar v oblasti Himálaje, hory nad údolím Nubra (Karakorum) a horské pláně s jezery v oblasti Tibetské náhorní plošiny. Horská krajina, reportáže z klášterů, místní lidé i divoká zvířata. Přesuny jsou terénními auty. Ubytování ve dvoulůžkových pokojích s polopenzí v ceně.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu FotoExpedice Ladakh, Malý Tibet (Himálaj) - krajina a lidé nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů