FotoExpedice Japonsko 10 dní

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

FotoExpedice Japonsko 10 dní

10-denní FotoExpedice do Japonska. Od Nagasaki – Kjóto – Nara – Nikko – po Tokio. V ceně letenka, ubytování se snídaní v hotelech i v ryokanu, japonská večeře, přesun šinkanseny.

FotoExpedice Japonsko 10 dní FotoExpedice Japonsko 10 dní FotoExpedice Japonsko 10 dní FotoExpedice Japonsko 10 dní FotoExpedice Japonsko 10 dní FotoExpedice Japonsko 10 dní FotoExpedice Japonsko 10 dní FotoExpedice Japonsko 10 dní

Popis kurzu

10-denní FotoExpedice v malé skupině zaměřená na populární místa na ostrově Honšú a Kjúšú, od Tokia po Hirošimu. Navštívíme Hirošimu, Kjóto, Naru, Nikko, Tokio. Bydlet budete v hotelech ale i v tradičním ryokanu se snídaní a ochutnáme i tradiční japonskou večeři. Nezapomenutelným zážitkem je přesun rychlovlaky/šin­kanzeny. Po celou dobu japonsky mluvící český průvodce a profesionální fotograf.

Program kurzu

 1. den: Přelet Praha – Osaka
 2. den: Přílet do Osaka, přejezd do Hirošima. Večerní prohlídka města.
 3. den: Návštěva ostrova Mijajima, který se nachází zhruba hodinu od Hirošimy. Pojedeme tam vlakem a lodí. Je proslulý velikou oranžovou bránou, která je v moři, podle přílivu a odlivu se můžete dostat až pod ní. Nachází se tu několik velmi starých chrámů, nejznámější je Itsukushima Shrine. Cesta podél pobřeží je lemována stovkami lucerniček, potkáte tu krotké posvátné jelínky.
 4. den: Přejezd do Kjoto. Prohlídka Kyota, které bylo více než tisíc let hlavním městem Japonska. Návštěva vybrané zahrady, starosvětská čtvrť Gion, kde potkáte gejšu.
 5. den: Nara, Inari. Cesta do města Nara, jehož největší zajímavostí je obrovská bronzová socha Buddhy ve velkolepém chrámu Tódai-dži. Procházka pod tisícem oranžových torií v Inari, které jsou tak hustě za sebou, že vytváří dlouhý točitý tunel. Kaligrafické nápisy na toriích vyjadřují přání lidí, kteří je nechali postavit. Průchod oranžovým tunelem je jedním z nejpůsobivějších zážitků.
 6. den: přejezd do Hikone, návštěva samurajského hradu. Dopoledne prohlídka Kjoto, návštěva zahrad. Chodník filosofie. Večer přejezd do městečka Hikone. Návštěva Hikone castle – jeden ze 4 samurajských hradů, který je zařazen mezi japonské národní památky.
 7. den: Nikkó. Přejezd do městečka Nikkó. Zde nejstarší chrám byl postaven před více než 1200 lety duchovním Šódo Šoninem. Svatyně Tóšógu.
 8. den: Tokio. Rybí trh Tsukiji, módní čtvrť v Harajuku.
 9. den: Tokio. Císařský palác a přilehlé zahrady. Mrakodrapy, zahrady, památky, obchody.
 10. den: Odlet z Tokio, návrat do Prahy.

Ubytování

Hotely, 2-lůžkové pokoje, jednolůžkový pokoj za příplatek možný. Nejméně jedna noc v ryokanu, kde zažijeme japonský styl ubytování včetně polopenze (tradiční snídaně a večeře s rituálem).

Stravování

Snídaně jsou v ceně ubytování. V ceně je také 1× večeře japonského stylu v ryokanu. Ostatní jídlo lze průběžně nakupovat. Je tu dostatek 24-hodin fungujících supermarketů. Ve městech, kde budeme spát, je možno využít velké množství restaurací, kde ochutnáte různé japonské speciality.

Doprava

Letecky Praha – Osaka/Tokio a zpět. V Japonsku vlaky/šinkanzeny a metro.

Cena zahrnuje

Japonsky mluvící český průvodce a znalec místní kultury
Profesionální fotograf
Letenky vč. všech poplatků Praha – Tokio – Praha. Transfery letiště–hotel–letiště
Ubytování ve 2-lůžkovém pokoji v 3* hotelech se snídaní
Alespoň 1 noc v ryokanu se snídaní a místní koupelí + 1× večeře
Dopravu autokarem, vlakem či šinkansenem dle programu
Služby průvodce CK FotoAtlas + zákonné pojištění CK FotoAtlas proti úpadku

Cena nezahrnuje

Obědy, večeře, nápoje a občerstvení
Vstupy mimo program
Pojištění léčebných výloh či storno

Ostatní informace

 • Expedice není turisticky náročná. Půjde spíše o krátké chození převážně ve městě a zahradách spojené s fotografováním. Doporučujeme vhodnou obuv.
 • Teploty v Japonsku se v dubnu pohybují nad 20ºC. Může ale dojít k nečekanému ochlazení, doporučujeme proto oblečení „vrstvit“ (mít možnost se přiobléknout).
 • Doporučená fototechnika: Nejlépe digitální zrcadlovka. Japonsko je ráj především pro fotografy krajináře, ale i pro architekturu a reportážní fotografii. Využití najdou objektivy s klasickým zoomem (24–70mm, 24–105mm), ale teleobjektivy nebo širokoúhlé objektivy. Ohnisková vzdálenost nad 200mm není potřeba. Filtry se hodí polarizační. Na noční fotografii a zahrady doporučujeme stativ.
FotoExpedice Japonsko 10 dní

10-denní FotoExpedice do Japonska. Od Nagasaki - Kjóto - Nara - Nikko - po Tokio. V ceně letenka, ubytování se snídaní v hotelech i v ryokanu, japonská večeře, přesun šinkanseny.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu FotoExpedice Japonsko 10 dní nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů