Ekvádor - z pralesa na sopky

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Ekvádor - z pralesa na sopky

16-denní fotografická expedice nebo-li zájezd pro fotografy zaměřený na fotografování přírody, krajiny, lidí. Ráj rostlin a ptactva mlžných lesů v údolí Mindo bude příležitostí pro fotografování kolibříků. Krajinářským vrcholem cesty jsou určitě horští velikáni Chimburazo a Cotopaxi vystupující z výšky Andské náhorní plošiny odrážející se na hladině ledovcových lagun. Projdeme se v kraji lam a andských vesnic vysoko v horách. S lidmi milujícími pestré barvy se setkáme na místním trhu v Otavalo. Odtud pak projedeme všemi rostlinnými pásy od horské tundry, přes mlžné horské lesy až do hlubin Amazonie. Loděmi po přítocích Amazonky doplujeme do nitra národního parku Cuyabeno, kde využijeme veškerou fototechniku: bromélie, motýli, tukani, opice i západ slunce zrcadlící se v laguně nebo svítící červené oči kajmanů.

Ekvádor - z pralesa na sopky Ekvádor - z pralesa na sopky Ekvádor - z pralesa na sopky Ekvádor - z pralesa na sopky Ekvádor - z pralesa na sopky Ekvádor - z pralesa na sopky Ekvádor - z pralesa na sopky Ekvádor - z pralesa na sopky

Popis kurzu

15-denní zájezd pro fotografy zaměřený na fotografování přírody, krajiny, lidí. Ráj rostlin a ptactva mlžných lesů v údolí Mindo je příležitostí pro fotografování kolibříků. Krajinářským vrcholem cesty jsou horští velikáni vystupující z výšky Andské náhorní plošiny odrážející se na hladině ledovcových lagun. Projdeme se v kraji lam a andských vesnic vysoko v horách. S lidmi milující pestré barvy se setkáme na místních trzích. Odtud pak projedeme všemi rostlinnými pásy od horské tundry, přes mlžné horské lesy až do hlubin Amazonie. Loděmi po přítocích Amazonky doplujeme do nitra národního parku Cabuyeno, kde využijeme veškerou fototechniku: bromélie, motýli, tukani, opice a třeba i západ slunce zrcadlící se v laguně nebo svítící oči kajmanů… 5 dní považujeme za minimum pro poznání deštného pralesa Amazonie vzhledem k odlehlosti místa.
Fotoexpedice je organizovaná ve spolupráci s CK Stella.

Program kurzu

 • Den 1: Odlet z Prahy, přílet do Quito
 • Den 2: sjezd z náhorní Andské plošiny do Amazonie do národního parku Cuyabeno
 • Den 3: národní park Cuyabeno
 • Den 4: národní park Cuyabeno
 • Den 5: návrat na náhorní plošinu And
 • Den 6: přejezd Otavalo, jezero Cuicocha
 • Den 7: trhy v Otavalo, fotografování etnik
 • Den 8: přejezd Mindo, lodge v Mindo s bazénem, deštný les
 • Den 9: Mindo, fotografování kolibříků
 • Den 10: přejezd na Quilotoa lake, Gigantická kaldera sopky zatopená vodou
 • Den 11: přejezd do oblasti nejvyšší hory Ekvádoru – Chimborazo
 • Den 12: přejezd do NP Cotopaxi
 • Den 13: Cotopaxi NP
 • Den 14: Přejezd do Quito
 • Den 15: Návrat do Prahy


„Na rovníku v mlžném pralese Ekvádoru“

Ubytování

V hotelích/lodgích ve dvou-lůžkových pokojích.

Stravování

Snídaně v hotelu. Plná penze v Amazonii.

Doprava

Letadlem do Quito (tam a zpět). Automobil SUV pro cesty v Andách, loď v Amazonii.

Cena zahrnuje

 • Veškerou dopravu (letadlo, auto).
 • Ubytování se snídaní, v Amazonii plná penze.
 • Profesionální fotograf, místní průvodce v Amazonii.
 • Pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje

0bčerstvení během dne, večeře, pití – společně nakoupíme.

Ostatní informace

 • Náročnost:

Expedice je naplánována s ohledem na dobrou aklimatizaci. Je třeba počítat s pobytem ve vysoké nadmořské výšce. Přejíždíme automobily, půjde spíše o krátké chození spojené s fotografováním.

 • Klima:

Teploty v Ecuadoru je extrémně rozdílné. V horách teplota v noci a ráno může klesnout pod bodu mrazu, v tropickém pralese teploty ke 30C, vysoká vlhkost. Díky extrémním klimatickým rozdílům mezi jednotlivými oblastmi nelze počítat, že všude bude ideální počasí – nutno se připravit na déšť i zimu.

 • AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku:

Velmi důležitým aspektem při všech pobytech ve vysokých nadmořských výškách je dostatečná aklimatizace. Je důležité dodržovat životosprávu (lehká strava se zeleninou, dostatečné množství tekutin=hodně pít). Velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu.

 • Deštný prales:

Nutná ochrana repelenty. Doporučené očkování, anti-malarika (v oblasti, kde se budeme pohybovat, se malarie z důvodu kyselosti vody nevyskytuje, přesto se doporučují anti-malarika jako prevence)

Ekvádor - z pralesa na sopky

16-denní fotografická expedice nebo-li zájezd pro fotografy zaměřený na fotografování přírody, krajiny, lidí. Ráj rostlin a ptactva mlžných lesů v údolí Mindo bude příležitostí pro fotografování kolibříků. Krajinářským vrcholem cesty jsou určitě horští velikáni Chimburazo a Cotopaxi vystupující z výšky Andské náhorní plošiny odrážející se na hladině ledovcových lagun. Projdeme se v kraji lam a andských vesnic vysoko v horách. S lidmi milujícími pestré barvy se setkáme na místním trhu v Otavalo. Odtud pak projedeme všemi rostlinnými pásy od horské tundry, přes mlžné horské lesy až do hlubin Amazonie. Loděmi po přítocích Amazonky doplujeme do nitra národního parku Cuyabeno, kde využijeme veškerou fototechniku: bromélie, motýli, tukani, opice i západ slunce zrcadlící se v laguně nebo svítící červené oči kajmanů.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Ekvádor - z pralesa na sopky nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů