Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia

Termíny kurzu

Ne 21. 7. – So 27. 7. 17:00 – 10:00
Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia
Dům fotografů - Šumava
Účastníci: max. 15
7 450 Kč
Objednat kurz
Ne 28. 7. – So 3. 8. 17:00 – 10:00
Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia
Dům fotografů - Šumava
Účastníci: max. 15
7 450 Kč
Objednat kurz
Ne 4. 8. – So 10. 8. 17:00 – 10:00
Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia
Dům fotografů - Šumava
Účastníci: max. 15
7 450 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia

Letní tábor fotografování pro žáky z celé ČR ve věku od 11 do 16 let se koná v Domě fotografů na Šumavě. Je určen pro ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ (dělení na skupiny). Týden plný fotografování v ateliéru, v šumavské přírodě, na hradě Kašperk, u řeky Vydry. Vedou profesionální fotografové. Plná penze.

Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia

Popis kurzu

 • Letní tábor fotografování je určen pro žáky ZŠ a víceletých gymnázií z celé ČR ve věku od 11 do 16 let a koná se v Domě fotografů na Šumavě.
 • Je vhodný jak pro ZAČÁTEČNÍKY tak i POKROČILEJŠÍ (dělení na skupiny).
 • Zažijete týden plný fotografování v partě stejné věkové kategorie – společné fotografování v profesionálně vybaveném ateliéru, v šumavské přírodě, na hradě Kašperk či u řeky Vydry.
 • Vedoucími jsou jak mladí fotografové, tak zkušení profesionálové z FotoInstitut.cz a FotoAparát.cz

Cílem letní školy fotografování je prohloubit znalosti fotografování a digitální techniky. Dozvědět se, jak postupovat od stisku spouště fotoaparátu, přes digitální zpracování fotografie, po její tisk či archivaci. Vše si prakticky vyzkoušíte. Nebude chybět představení digitálních fotoaparátů na současném trhu. Pracovat budeme ve skupinách. Na workshopech bude k dispozici profesionální technika – fotografické tiskárny, grafické monitory a studiová světla. Nejlepší pořízené fotografie bude možné vytisknout přímo na místě. Každý od nás dostane certifikát o absolvování a upomínkové předměty.
Jak letní fotoškola probíhala v roce 2017: https://www.fotoinstitut.cz/clanky/2043/fototabor-letni-skola-fotografovani/

Program kurzu

https://youtu.be/oUTFoEPsTsM

Na programu jsou tato témata:

 • nastavení fotoaparátu – jak vyfotit rychlou akci nebo tekoucí vodu, jak rozostřit pozadí u kamaráda i zaznamenat pohyb
 • kompozice – aby vaše snímky zaujaly
 • portrét v interiéru a v exteriéru – naučíte se fotografovat se studiovými světly v ateliéru a s odraznými deskami venku
 • krajina – východ slunce a změna scvětla v krajině v průběhu dne
 • voda/řeka – detaily i celky, jak na focení tekoucí vody si natrénujeme na výletě podél řeky Vydra
 • základní úpravy fotografií v grafickém editoru – když už se něco nepovede, opravíte to v počítači, třeba i kamaráda :)

Fotografování je prokládáno výlety do okolí. V průběhu vás čekají soutěže o zajímavé ceny. Každý den si pořízené snímky prohlédneme, společně zhodnotíme. Vše pod vedením profesionálních fotografů a dalších členů týmu FotoAparát.cz a FotoInstitut.cz.
Jak tábory probíhaly si přečtěte v článku o letním táboře fotografování zde.

Rozdělení dne je zhruba takto:

 • neděle

14:00 – 18:00 příjezd, ubytování
18:00 – 19:00 večeře
19:00 – 21:00 uvítání, seznámení s programem a lektory, rozdělení do skupin, diskuze

 • pondělí – pátek (rámcový program)

8:00 – 9:00 snídaně
9:00 – 11:30 dopolední program ve skupinách: teorie, ukázka, samostatná práce dle zadání v interieru i v přírodě
12:00 – 14:00 oběd a polední pauza
14:00 – 17:00 odpolední program ve skupinách: teorie, ukázka, samostatná práce dle zadání v interieru i v přírodě
17:30 – 18:30 večeře
20:00 – 22:00 společné hodnocení nafocených fotografií, diskuze, promítání

 • sobota

8:00 – 9:00 snídaně
9:00 – 12:00 odjezd domů

Ubytování

Zajištěno ve 3–5 lůžkových pokojích s příslušenstvím přímo v Domě fotografů, Nerudova 111, Kašperské Hory.
Více o Domu fotografů zde: https://www.fotoaparat.cz/clanek/998/dum-fotografu-fotoinstitut-cz-na-sumave/

Stravování

Plná penze (v ceně).

Doprava

Doprava na místo je individuální.

 • BUS nebo VLAK: Jezdí pravidelná autobusová linka Praha – Kašperské Hory nebo vlak do Sušice. Ze Sušice či Vimperka odvoz do tábora po domluvě předem zajistíme.
 • AUTEM: Doporučená trasa autem z Plzně: Plzeň-Klatovy-Sušice-Kašperské Hory. Z Prahy: Praha-Strakonice-Horažďovice-Sušice-Kašperské Hory.

Podrobné pokyny budou zaslány. Doprava není v ceně tábora.

Cena zahrnuje

V ceně je zahrnuto ubytování, strava (plná penze), každodenní fotografické workshopy vedené profesionálními fotografy, tisk fotografií, doprava potřebná pro workshop (autobus na východ slunce).

Cena nezahrnuje

V ceně není zahrnuto úrazové pojištění (nutno řešit individuálně) a doprava na tábor (do Kašperských Hor).

Ostatní informace

 • Při nástupu je třeba odevzdat vedoucím:

Prohlášení rodičů o bezinfekčnosti studenta s datem odjezdu (přiloženo k přihlášce)
Léky a pokyny pro jejich užívání
Kopii průkazky zdravotního pojištění

 • Podmínky účasti: účastníkem Letního tábora fotografie může být pouze řádný žák/student denního studia ZŠ/SŠ v ČR s trvalým pobytem na území České republiky ve věku 12–16 let.
 • Nezapomeňte s sebou: Domácí a sportovní oblečení, přezůvky, hygienické potřeby, turistické oblečení, dobré boty, pláštěnku, čepici, šátek, krém na opalování (případně hudební nástroje, společenské hry, pálku na stolní tenis)
 • Fotografické vybavení: Doporučujeme vlastní fotoaparát (kompakt či zrcadlovku), není však podmínkou. V případě zájmu je možné po předchozí domluvě zapůjčit fotoaparát.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz
Platba

Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia

Letní tábor fotografování pro žáky z celé ČR ve věku od 11 do 16 let se koná v Domě fotografů na Šumavě. Je určen pro ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILEJŠÍ (dělení na skupiny). Týden plný fotografování v ateliéru, v šumavské přírodě, na hradě Kašperk, u řeky Vydry. Vedou profesionální fotografové. Plná penze.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Letní fotografický tábor pro ZŠ a víceletá gymnázia nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů