FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura

6-denní workshop – fotografování krajiny a architektury v proslulé části Itálie v Toskánsku. Malá skupina fotografů. V ceně doprava, ubytování se snídaní, profesionální fotograf.

FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura

Popis kurzu

Workshop zaměřený na fotografování krajiny v proslulé části Itálie, zvané Toskánsko. Oblast známá především svými cypřišovými alejemi, typicky oblými kopci, olivovými háji, klikatými uličkami, osamělými stromy, či staveními… Prostě kraj plný působivých scenérií pro krajinářskou fotografii doplněnou o architekturu. Na jaře i v létě s častými mlhami. Ráno i večer budeme fotografovat krajinu, kterou přes den doplníme o snímky renesanční architektury ve starobylých vesničkách a luminografii.

Program kurzu

1.den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách, večer příjezd na místo. Ubytování.
2.- 6. den: Praktické fotografování: východy slunce, krajinářská fotografie, architektura.
Ráno a večer fotografování krajiny v oblasti Val d´Orcia.
Přes den návštěva toskánských městeček a úzkých uliček v Pienza, San Quírico d´Orcia, Montalcino, Monticchiello…
Po večeři prohlížení, výběr a hodnocení fotografií.
7.den: Fotografování východu slunce (dle počasí), pak snídaně a odjezd do Prahy
Základna je přímo v srdci Toskánska, v oblasti Val d´Orcia.

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje. Jednolůžkový pokoj za příplatek.

Stravování

Jídlo a pití je možné nakoupit v místních obchodech. Podle času a počasí můžeme obědvat či večeřet v některé z restaurací při návštěvě městeček.

Doprava

Autem z Prahy až na místo a zpět.

Cena zahrnuje

Ubytování, veškerá doprava, profesionální fotograf, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Obědy, večeře – plánujeme dle zájmu v místních restauracích. Občerstvení – možné zakoupit na místě v obchodech. Pojištění na cesty a pobyt.

Ostatní informace

*Doporučená fotografická výbava:
*Tělo a objektivy
Vhodná je digitální zrcadlovka. Dá se říci, že zde využijete ohniska od nejširšího až po 500mm. Tedy na krajinný detail a východy slunce objektivy s delším ohniskem jako 70–200mm a delší. Pokud máte konvetor, hodí se. Na architekturu, celkovou krajinu, noční oblohu (pokud počasí dovolí) se hodí širší ohnisko, tedy 24–70 mm, ale i kratší.
*Samozřejmostí je stativ.
*Filtrÿ: šedé, přechodové, polarizační.
*Náhradní baterie (pro celodenní focení), nabíječka.
*Dostatečný počet paměťových karet, evt. medium pro ukládání, které může zůstat na ubytování.
*Kabelová spoušť (hodí se pro noční foto)
*Teplejší oblečení (rána jsou chladnější).
*Vhodnou obuv pro celodenní popocházení.
*Deštník raději než pláštěnku.

FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura

6-denní workshop - fotografování krajiny a architektury v proslulé části Itálie v Toskánsku. Malá skupina fotografů. V ceně doprava, ubytování se snídaní, profesionální fotograf.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu FotoExpedice Toskánsko - krajina a architektura nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů