(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Články

​Jan Pohribný - Toskánsko
​Jan Pohribný - Toskánsko
28. 7. 2017

Toskánsko je jak známo oblíbenou destinací krajinářských fotografů. Malebnost toskánské krajiny známe již ze středověkých obrazů. V období renesance byla toskánská krajina námětem mnoha malířů, Leonarda Da Vinci nevyjímaje. Je to krajina mírně zvlněná kopci, kde bují kultura už od doby bronzové. Antika, románské umění i…

Celý článek
Fotograf Milan Šusta zemřel
Fotograf Milan Šusta zemřel
27. 7. 2017

Milí kolegové fotografové. Dovolujeme si vám oznámit smutnou zprávu. Ve středu 26. července 2017 zemřel ve věku 74 let PHDr. Milan Šusta, člen Asociace profesionálních fotografů ČR. Fotograf Milan Šusta byl více než deset let členem redakce FotoAparát.cz, lektor Fotoinstitut.cz.

Celý článek
Jaký byl letní FOTOtábor pro děti 2.st ZŠ 2017
Jaký byl letní FOTOtábor pro děti 2.st ZŠ 2017
23. 7. 2017

V létě pořádáme spolu s FotoInstitut.cz FOTOtábory pro děti základních a studenty středních škol. Těší nás, že dokážou na týden odložit své mobily a bez přemlouvání fotit jako o život. Mají výhodu, že ještě nekopírují, využívají svou fantazii, nadšení. Právě skončil první turnus letošního léta, jak probíhal?

Celý článek
Ladakh - jezera a noční fotografie vysokých hor
Ladakh - jezera a noční fotografie vysokých hor
19. 7. 2017

Ve druhé polovině června naše fotoexpedice vyráží opakovaně na sever Indie do Ladakhu, vysokohorské oblasti přezdívané "Malý Tibet". Zdejší krajina, lidé, zvířata...to je ráj pro fotografy. Pohybujete se však v nadmořské výšce nad 3500 metrů a rovněž tak trochu na horké půdě. Ladakh totiž sousedí s Čínou a Pákistánem a patří do…

Celý článek
FOTOEXPO 2017
FOTOEXPO 2017
27. 6. 2017

Přijďte si zafotit, načerpat aktuální trendy, rozšířit si obzory, získat nové kontakty či se pobavit na pátý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2017, který se uskuteční dne 21. 10. 2017 v prostorách Národního domu na Vinohradech v Praze!

Celý článek
Jak probíhal 5. Pražský FotoMaraton 17.6.2017
Jak probíhal 5. Pražský FotoMaraton 17.6.2017
19. 6. 2017

Už popáté se fotografové sešli na Pražském FotoMaratonu, aby co nejlépe zpracovali předem neznámá témata a to v krátkém časovém limitu. Akce se konala 17. 6. 2017 a účastníkům přálo nejen počasí, ale i několik událostí, které se v Praze konaly a které mohli zvěčnit. FotoMaraton pořádal FotoAparát.cz, FotoInstitut.cz a Centrum…

Celý článek
Clona, čas, ISO a režimy P, A, S, M.
Clona, čas, ISO a režimy P, A, S, M.
16. 6. 2017

Dnešní článek bude zaměřen zejména na ty, kdo potřebují pochopit úplné základy expozice a ovládání fotoaparátu. O expozičních parametrech a režimech často např. v recenzích píšeme zcela samozřejmě, ale ne vždy zájemce o první pokročilý fotoaparát ví, co přesně si pod nimi představit. Tento článek by to měl napravit!

Celý článek
Soutěž "Máme rádi zvířata" (12.6. - 12.8.)
Soutěž "Máme rádi zvířata" (12.6. - 12.8.)
12. 6. 2017

Od 12.6. do 12.8. 2017 nám můžete posílat fotky do soutěže "Máme rádi zvířata". KAŽDÝ, jehož fotka se objeví v galerii na FotoAparát.cz, obdrží od partnera soutěže Saal digital (http://www.saal-digital.cz/) slevový kupón v hodnotě 550 Kč! (při nákupu nad 1000 kč)Tři vítězové obdrží ceny: hlavní je poukaz na 2800 Kč na…

Celý článek
Co je to bokeh a proč je to důležité?
Co je to bokeh a proč je to důležité?
9. 6. 2017

„Bokeh“ je jedním z módních výrazů ve fotografické terminologii. Leckdo ho používá, kdekdo ho hodnotí, mnozí se o něj snaží. Ale co to je? Jak vzniká? A jsou vůbec nějaká kritéria pro „dobrý“ a „špatný“ bokeh? Zkusíme si na tyto a další otázky v článku odpovědět.

Celý článek

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

  • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

  • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

  • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

  • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

  • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

  • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

  • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

  • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

  • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

  • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Akreditace školícího střediska FotoInstitut.cz

Fotografie z kurzů