Portrétní a módní fotograf - akreditované studium

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Portrétní a módní fotograf - akreditované studium

Studium „Portrétní a módní fotograf – akreditované studium“ obsahuje 5 dnů zaměřených pouze na portrétní fotografii tak, aby studium bylo ucelené. Je ukončeno zkouškou „Portrétní a módní fotograf“ akreditovanou MŠMT ČR. Výhoda studia proti jednotlivým lekcím jsou samostatné práce s cílem fotografovat portrét dle zadání, které jsou hodnoceny a diskutovány s lektory. Důraz je kladen hlavně na praktická cvičení. Kurz je určen jako nástavba pro ty, kdo absolvovali rekvalifikační studium „Fotoreportér“, ale není to podmínkou.

Portrétní a módní fotograf - akreditované studium Portrétní a módní fotograf - akreditované studium Portrétní a módní fotograf - akreditované studium Portrétní a módní fotograf - akreditované studium Portrétní a módní fotograf - akreditované studium Portrétní a módní fotograf - akreditované studium Portrétní a módní fotograf - akreditované studium Portrétní a módní fotograf - akreditované studium

Popis kurzu

Studium „Portrétní a módní fotograf – akreditované studium“ obsahuje 5 dnů zaměřených pouze na portrétní fotografii tak, aby bylo ucelené. Je ukončeno zkouškou „Portrétní a módní fotograf“ akreditovanou MŠMT ČR. Výhoda studia proti jednotlivým lekcím jsou samostatné práce s cílem fotografovat portrét dle zadání, které jsou diskutovány s lektory. Důraz je kladen hlavně na praktická cvičení. Kurz je ideální pro absolventy rekvalifikačního studia „FOTOGRAF – fotoreportér“ jako nástavbové rekvalifikační studium „PORTRÉTNÍ A MÓDNÍ FOTOGRAF“.
Kurz je zakončen zkouškou „Portrétní a módní fotograf“ akreditovanou MŠMT, která je zahrnuta v ceně.

Program kurzu

 • Fotografická technika

Během jednotlivých lekcí bude prakticky rozšířen přehled každého absolventa v oblasti orientace v druzích fotografických přístrojů, volby vhodného druhu fotografické techniky pro danou portrétní fotografii, upřesněna exponometrie či typy osvětlení, denní vs. umělé světlo aj.

 • Fotografování portrétu v ateliéru portrétu v ateliéru, speciální druhy svícení. Kreativní portrét. Stylizovaný portrét.
 • Portrét v exteriéru

Světlo v portrétní fotografii pořízené venku. Práce se záblesky v exteriéru. Hledání vhodného pozadí a úhlu pohledu.

 • Grafické úpravy portrétu

Retuš portrétních fotografií. Speciální úpravy pro portrét.

 • Modelování světlem. Akt

Praktické fotografování aktu v ateliéru, které je zaměřené především na to, jak světlem lze modelovat lidské tělo, či jak zdůraznit pomocí světla křivky na ženském těle.

Ostatní informace

Způsob hodnocení kurzu a osvědčení

 • Studium vyžaduje splnění docházky na minimální počet hodin a získání 70% kreditů za samostatné práce
 • Po úspěšném ukončení studia získá absolvent „Osvědčení o účasti v akreditovaném vzdělávacím programu“
 • ZDARMA absolvuje zkoušku profesní kvalifikace „Portrétní a módní fotograf“ akreditovanou MŠMT. Po jejím úspěšném složení obdrží „Osvědčení o získání profesní kvalifikace“.

Požadavky na fototechniku

 • Doporučen digitální fotoaparát s výměnnými objektivy. Objektivy jsou vhodné s ohniskem cca 50–130mm, využijete zde však i širší a delší ohniska (stačí do cca 200mm).

Pro koho je určen

 • Pro každého, kdo ovládá základy práce se svým fotoaparátem i základy svícení ve studiu a chce se specializovat jen na portrétní fotografii. Vhodné rovněž absolventy rekvalifikačního studia „Fotograf – fotoreportér“. Po vykonání zkoušky obdržíte „Osvědčení o získání profesní kvalifikace Portrétní a módní fotograf“.
Portrétní a módní fotograf - akreditované studium

Studium "Portrétní a módní fotograf - akreditované studium" obsahuje 5 dnů zaměřených pouze na portrétní fotografii tak, aby studium bylo ucelené. Je ukončeno zkouškou "Portrétní a módní fotograf" akreditovanou MŠMT ČR. Výhoda studia proti jednotlivým lekcím jsou samostatné práce s cílem fotografovat portrét dle zadání, které jsou hodnoceny a diskutovány s lektory. Důraz je kladen hlavně na praktická cvičení. Kurz je určen jako nástavba pro ty, kdo absolvovali rekvalifikační studium "Fotoreportér", ale není to podmínkou.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Portrétní a módní fotograf - akreditované studium nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů