(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Zveme vás na 6. Pražský FotoMaraton 16.6.

10. 6. 2018

Srdečně všechny zveme na 6. Pražský FotoMaraton, který se uskuteční už tuto sobotu 16. června 2018. Úkolem soutěžících je nafotit za 5 hodin 6 témat v zadaném pořadí. Zahájíme ve FotoŠkoda v centru Prahy a ukončíme na Masarykově koleji v Dejvicích. Od 18:00 vám čekání na výsledky zpříjemní povídání s mistrem Robertem Vano. FotoMaraton je celosvětově oblíbená fotografická soutěž pro širokou veřejnost. Vyhrát můžete zajímavé ceny. Na soutěž 6. Pražský FotoMaraton vás zve FotoAparát.cz a Centrum FotoŠkoda.

Zveme vás na 6. Pražský FotoMaraton 16.6.

FotoMaraton je celosvětově oblíbená fotografická soutěž pro širokou veřejnost. Úkolem soutěžících je nafotit za 5 hodin 6 témat vyhlášených při startu v zadaném pořadí. Start je v Centru FotoŠkoda (Vodičkova 37, Praha 1) a cíl v Masarykově koleji (Thákurova 1, Praha 6 – u metra Dejvická).

Osobností letošního FotoMaratonu je Robert Vano.

Robert Vano je především světově uznávaný módní a reklamní fotograf. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Spolupracuje se světovými značkami, vede workshopy „Daylight nude“. Nejraději fotografuje při denním světle.

Centrum FotoŠkoda, Kompletní program:

Vodičkova 37, Praha 1
11:00 – 13:00 Registrace účastník
11:00 – 18:00 Průběh soutěže (max. 5 hod. / 1 soutěžící)
Přesun z Centrum FotoŠkoda na Masarykovu kolej

Masarykova kolej, Thákurova 1
Praha 6 (na metru Dejvická)
16:00 – 18:00 Odevzdávání soutěžních fotografií
17:00 – 18:00 Petr Macenauer: Japonsko (přednáška)
18:00 – 19:30 Robert Vano: Memories (přednáška)

19:30 – 20:30 Slavnostní vyhlášení vítězůSoutěže se může účastnit každý, kdo rád fotografuje či soutěží. Startovné je 150 Kč, pro slevu 100 Kč je nutné se zaregistrovat na www.fotomaratony.cz. Soutěž začíná ráno od 11 hodin ve FotoŠkoda (Vodičkova 37, Praha), kde každý obdrží soutěžní témata a pravidla. Registrace běží 2 hodiny až do 13 hodin. Jako první snímek je třeba vyfotit své registrační číslo. Po startu akce má každý 5 hodin k nafocení snímků dle zadání. Je nutné dodržet pořadí, v němž jsou témata vypsaná. Je třeba si donést vlastní fotoaparát s nabitou baterií a také mít vlastní paměťovou kartu (je možné zakoupit na místě v Centru FotoŠkoda). Snímky se fotí do formátu JPEG. Upravovat jakkoli fotografie v počítači je v průběhu soutěže zakázáno. Při odevzdávání soutěžních snímků musí jejich počet i pořadí odpovídat zadání (jako nultý snímek je registrační číslo).

Soutěžní fotografie je možné odevzdávat až do 18:00.

Kompletní pravidla zde

Předností akce je, že vyhodnocení proběhne ještě ten samý den a vítězové si hodnotné ceny od partnerů a organizátorů soutěže odnesou rovnou domů. Na promítání vítězných snímků a předávání cen se můžete těšit 19:30 – 20:30.

Na místě poběží také doprovodný program. Od 17hodin přednáška Petra Macenauera o Japonsku a od 18 hodin přednáška a beseda Roberta Vano na téma Memories.

Fotky i novinky z Fotomaratonů sledujte i na Facebooku: https://www.facebook.com/FotoMaratony/

Partneři Pražského FotoMaratonu

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

  • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

  • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

  • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

  • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

  • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

  • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

  • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

  • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

  • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

  • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Akreditace školícího střediska FotoInstitut.cz

Fotografie z kurzů