FotoExpedice Skotsko - krajina

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

FotoExpedice Skotsko - krajina

9-denní workshop – fotografování skotské krajiny při pobřeží i ve vnitrozemí. Highlands, ostrov Skye, Applecross, Glencoe, Edinburgh. V ceně letenka, doprava auty, ubytování se snídaní, profesionální fotograf.

FotoExpedice Skotsko - krajina FotoExpedice Skotsko - krajina FotoExpedice Skotsko - krajina FotoExpedice Skotsko - krajina FotoExpedice Skotsko - krajina FotoExpedice Skotsko - krajina FotoExpedice Skotsko - krajina FotoExpedice Skotsko - krajina

Popis kurzu

Workshop zaměřený na fotografování krajiny ve Skotsku, tedy severní části ostrova Velká Británie – na východě ohraničeno Severním mořem, na severu a západě Atlantským oceánem a na jihozápadě Severním průlivem a Irským mořem. Jedním z našich cílů budou hlavní a druhé největší město Skotska Edinburgh, náhorní plošina Highlands, Lochneské jezero, malebný ostrov Skye nebo divoká příroda poloostrova Applecross. Fotografovat budeme od prvního do posledního světla především působivé krajinářské scenérie, které obohatíme o fota skotských hradů či skotu. Počasí je zde velmi proměnlivé, v jeden den může svítit slunce, pršet ale i sněžit. A tak dojde i na heslo: „Na krajinu jen když bys psa nevyhnal“… :)

Program kurzu

 • 1. den: Přílet z Prahy do Edinburghu. Přesun do oblasti Highlands.
 • 2. den: oblast Highlands

Dopoledne fotografování v údolí Glencoe, které patří mezi nejkrásnější ve Skotsku. Leží v oblasti Skotské Vysočiny (Highlands).
Odpoledne se přesuneme blíž k ostrovu Skye. Pokud stihneme, cestou zastávka u Donan Castle, nejznámější hrad Skotska. Ubytování poblíž Kyle.

 • 3.-5.den: Fotografování na ostrově Skye

Jeden z nejkrásnějších ostrovů Skotska, Isle of Skye, kterému se také přezdívá "zamlžený ostrov. Je zároveň výkladní skříní skotské krajiny, kde na relativně malé ploše najdete vše, co tato nádherná oblast nabízí. Fotografovat budeme:
Old Man of Storr (výstup cca 60 min) – fotografická perla.
Neist Point při západu.
Rybářský přístav Portree s řadou barevných domů na pobřeží.
Zátoka Staffin a pohoří Quiraing.
Zátoka Elgol na západním pobřeží Skye s fotogenickou pláží, magickými balvany a na horizontu dominujícím pohořím Cuilins.
Navštívíme a ochutnáme skotskou whisky v opuštěné zátoce Talisker. Jedna z významných skotských palíren whisky, tzv. Talisker Distillery, vyrábí vysoce ceněnou sladovou whisky už od roku 1830.

 • 6.den: Poloostrov Applecross, Plockton

Cesta na poloostrov Applecross, který má úžasnou atmosféru především pro svou divokost, nekonečnost, jste totiž „na konci světa“. Jedná se o odlehlou část, kam nejezdí ani veřejná doprava. Pojedeme po jedné z nejvyšších silnic v Británii se skvělými výhledy všemi směry, přes pobřeží až k Raasay a Skye. Cestou Loch Ness. Ubytování poblíž Fort Augustus.

 • 7.den: Glenfinnan. Ben Nevis.

Přejezd k Fort William. Odtud fotografování v Glenfinnan (monument, viadukt – Harry Potter). Odpoledne, pokud počasí dovolí, fotografování pod Ben Nevis, nejvyšší horou Skotska. Ubytování v Highlands.

 • 8.den: Cesta do Edinburghu

Průjezd Highlands – skotskou krajinou s vysokými horami, říčkami, vodopády i vřesovišti. Fotografování mostů. V odpoledních hodinách příjezd do Edinburghu. Prohlídka města – hrad, hlavní třída starého města Roayl Mile. Večerní fotografování města. Ubytování v Edinburghu.

 • 9.den: Návrat do Prahy

Dopoledne fotografování Edinburghu pokud dovolí čas odletu. Odpoledne odlet do Prahy.

Ubytování

Dvoulůžkové pokojev hotelu. Jednolůžkový pokoj za příplatek.

Stravování

V ceně je snídaně. Jídlo a pití je možné nakoupit v místních obchodech. Podle času a počasí můžeme obědvat či večeřet v některé z restaurací při návštěvě městeček.

Doprava

Letecky Praha – Edinburg a zpět. Po Skotsku auty.

Cena zahrnuje

Ubytování se snídaní, letenka, doprava auty po Skotsku, profesionální fotograf, pojištění CK proti úpadku.

Ostatní informace

Doporučená fotografická výbava:

 • Tělo a objektivy

Vhodná je digitální zrcadlovka. Dá se říci, že zde využijete ohniska od nejširšího až po 300mm. Na krajinu spíš širší ohnisko 16–35mm nebo 24–70mm, na krajinný detail objektivy s delším ohniskem jako 70–200mm. Pokud máte konvertor, hodí se. Na architekturu, celkovou krajinu, noční oblohu (pokud počasí dovolí) se hodí širší ohnisko, tedy 24–70 mm, ale i širší.
Samozřejmostí je stativ.

 • Filtry: šedé, přechodové, polarizační doporučujeme. Budeme hodně fotografovat vodu na delší časy.
 • Hodí se náhradní baterie (pro celodenní focení), nabíječka.
 • Dostatečný počet paměťových karet, evt. medium pro ukládání, které může zůstat na ubytování.
 • Kabelová spoušť (hodí se pro noční foto i delší časy.)
FotoExpedice Skotsko - krajina

9-denní workshop - fotografování skotské krajiny při pobřeží i ve vnitrozemí. Highlands, ostrov Skye, Applecross, Glencoe, Edinburgh. V ceně letenka, doprava auty, ubytování se snídaní, profesionální fotograf.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu FotoExpedice Skotsko - krajina nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů