Platinotisk na Šumavě s Robertem Vano

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Platinotisk na Šumavě s Robertem Vano

Víkendový kurz Platinový tisk pod vedením světově uznávaného fotografa Roberta Vano se koná v moderně vybaveném Domě fotografů na Šumavě. S Robertem Vano si sami prakticky vyzkoušíte, jak z vašich digitálních dat získat platinový tisk a domů si 2–3 tisky odnesete.

Platinotisk na Šumavě s Robertem Vano Platinotisk na Šumavě s Robertem Vano Platinotisk na Šumavě s Robertem Vano Platinotisk na Šumavě s Robertem Vano

Popis kurzu

Cílem 3-denního workshopu je vyzkoušet si, co znamená převést digitální data na platinový tisk. Víkendový kurz věnovaný speciální technice, kterou je „platinový tisk“, se uskuteční pod vedením světově uznávaného fotografa Roberta Vano v moderně vybaveném Domě fotografů na Šumavě. Každý bude mít příležitost vyzkoušet si celý proces platinového tisku – od tisku negativů přes míchání a natírání speciálních materiálů po vyvolání a sušení.
K dispozici bude veškerá k tomu potřebná technika i zázemí Domu fotografů včetně černé komory. Cena zahrnuje lektora fotografa na světové úrovni, který vám předvede tuto ojedinělou techniku. Zhotovíte si 2–3 platinové tisky podle digitální fotografie, kterou si sami donesete. V ceně workshopu je veškerý potřebný materiál i technika (papíry, materiály potřebné pro platinový tisk, tisk negativů, sušička…).
S Robertem Vano si sami prakticky vyzkoušíte:

 • jak z vašich digitálních dat získat platinový tisk
 • jak zvládnout platinotisk a co tato velmi zajímavá fotografická technika obnáší

Workshop je určen všem zájemcům, i těm, kteří své fotografie fotí digitálně. Techniku platinového tisku zvládne každý, kdo je trpělivý. Fotografii budeme nejdříve upravovat ve Photoshopu pro černobílý tisk, na který zde bude k dispozici odborník.
 

Program kurzu

Workshop je zaměřen především na praxi. Teorie platinového tisku je probírána průběžně.
Díky 3-dennímu workshopu je dostatek času na pochopení techniky a také prostor na dotazy, diskuze.

 • Pátek od 20:00 do 22:00

Úvodní seznámení, co je platinotisk. Tisk negativů. Vyvolání náhledového negativu. Příprava fotografií i papíru.

 • Sobota od 9:00 do 19:00

Praktická část- kompletní postup platinového tisku: proces přípravy, míchání materiálů, vyvolání, sušení.

 • Neděle od 9:00 do 13:00

Praktická část – zopakován proces platinového tisku. Zejména pokud se v sobotu nezdaří.
Sušení, diskuze u pořízených tisků.

Ubytování

V ceně je 2× ubytování v Domě fotografů se snídaní (pá-ne) ve 2–3 lůžkových pokojích.

Stravování

2× snídaně je v ceně kurzu. Obědy a večeře jsou zajištěny v místní restauraci a nejsou v ceně kurzu. Doporučujeme s sebou pití či svačinu přes den – možno zakoupit v místní samoobsluze. Čaj, voda, káva zdarma. Součástí Domu fotografů je kuchyňka s lednicí, kterou je možno zdarma využít.

Doprava

Doprava je individuální – auto, autobus, plán cesty dostanou účastníci před začátkem kurzu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít přímý spoj.

Cena zahrnuje

2× ubytování v Domě fotografů se snídaní. 2–3 platinové tisky podle digitální fotografie, kterou si sami donesete a veškerý potřebný materiál i technika (ruční papír, materiály potřebné pro platinový tisk, tisk negativů, sušička…). Lektora Mistra Roberta Vano, který vás naučí tuto unikátní techniku.

Ostatní informace

 • S sebou:

Každý si donese 2–4 fotografie v digitálním barevném formátu na flash-disku uložené nejlépe jako TIFF při 300 dpi ve velikosti 16 × 24 cm. Bude tu možnost provedení korekce úprav ve Photoshopu, odborník bude k dispozici.

Platinotisk na Šumavě s Robertem Vano

Víkendový kurz Platinový tisk pod vedením světově uznávaného fotografa Roberta Vano se koná v moderně vybaveném Domě fotografů na Šumavě. S Robertem Vano si sami prakticky vyzkoušíte, jak z vašich digitálních dat získat platinový tisk a domů si 2-3 tisky odnesete.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Platinotisk na Šumavě s Robertem Vano nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů