(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Putovní výstava "Od Sahary po Himálaj" nyní na Šumavě

4. 7. 2017

Výstava "Od Sahary po Himálaj" je k vidění teď v létě až do 31. srpna na Šumavě na Radnici v Kašperských Horách. Na velkoformátových fotografiích můžete shlédnout unikátní záběry účastníků našich fotoexpedic. Všechny srdečně zveme!

Putovní výstava "Od Sahary po Himálaj" nyní na Šumavě

FotoInstitut.cz vás zve do výstavních prostor na Radnici v Kašperských Horách na Šumavě. Vidět tu můžete velkou část kolekce fotografií z pu­tovní výstavy „Od Sahary po Himálaj“, jejíž patronem je Robert Vano a kterou pořádá Fotoinstitut.cz společně s fotografy, účastníky našich fotoexpedic.

Výstava je putovní, na Šumavě ji můžete vidět celé léto od 3. července až do 31. srpna 2017. 

Kde: 

Radnice, Náměstí 1, 341 92 Kašperské Hory (Šumava)

Otevřeno je každý den. Provozní doba:

pondělí – pátek
sobota, neděle
8:30 – 17:00
9:00 – 15:00

Uvedena bude přednáškou s promítáním fotografií se stejným názvem „Od Sahary po Himálaj“ v podání Hele­ny Macenauero­vé ve středu 19.7. 2017 od 19 hodin v in­focentru NP Šumava Kašperské Hory, Sušická 399. 

Předností výstavy jsou velké formáty pořízené vysoce kvalitní osvitovou cestou ve FotoRiegl

Výstava je putovní, v září a říjnu ji můžete shlédnout na Radnici v Moravském Krumlově, v prosinci v moderně zrekonstruovaném Špejcharu v Želči u Tábora, nebo v létě 2018 ve výstavní galerii v Trutnově.

Výstava byla zahájena v roce 2016. Na velkoformátových fotografiích můžete vidět krásy přírody, fauny, horských masivů, pouští a známých monumentů, ale i unikátní záběry z míst, kam se účastníci fotoexpedic se svými objektivy vypravili. Autoři fotografií poskládali výstavní mozaiku ze svých cest po Skotsku, Islandu, Helgolandu, Toskánsku, Egyptě, Nepálu, Ladakhu, Vietnamu, Japonsku, Namibii či USA. FotoInsti­tut.cz pořádá výpravy do více jak 15 zemí celého světa již více než deset let. 

Výběr fotografií z výstavy:

Helgoland Helgoland
Island Island
Japonsko Japonsko
Ladakh Ladakh
Ladakh Namibie
Skotsko
Tosk?nsko USA
Vietnam Vietnam

(popisek a autor fotografie se zobrazí po najetí myší či rozkliknutí)

Více o expedicích FotoInstitut.cz na http://www.fotoinstitut.cz/kurz/tag/44

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

  • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

  • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

  • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

  • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

  • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

  • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

  • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

  • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

  • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

  • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Akreditace školícího střediska FotoInstitut.cz

Fotografie z kurzů