Rekvalifikace začíná na Šumavě a pokračuje v Praze

4. 5. 2017

Rekvalifikační studium začíná na Šumavě a pokračuje v Praze. Ukončeno je závěrečnou zkouškou. Co všechno stihneme probrat?

Rekvalifikace začíná na Šumavě a pokračuje v Praze

Rekvalifikační studium začíná na Šumavě a pokračuje v Praze

Studium rekvalifikace Fotoreportér i Portrétní fotograf začíná většinou tří-denním soustředěním na Šumavě, kde si každý upevní a prohloubí základy a skupina se stmelí. Výhodou je praktické fotografování za přirozeného světla přímo v srdci Šumavy se základnou v Domě fotografů v Kašperských Horách, společné vybírání nejlepších úlovků a diskuze nad nimi.

Na programu je především správné vnímání světla nebo nastavení fotoaparátu při různých situacích. Trénujeme dlouhé časy při fotografování řeky Vydry, hloubku ostrosti, brac­keting u vycházejícího či zapadajícího slunce, panorama. Když jsou dny kratší, dojde i na noční fotografii. Šumavou provádí fotografka Helena Macenauerová.

Bonbonkem studia je celodenní workshop s Mistrem Robertem Vano, který se s námi nejdříve podělí o své životní zkušenosti. Je to spousta užitečných informací, ale i legrace. Odpoledne si zkoušíme portrét v přirozeném světle, fotíme s co neotebřenější clonou.

Profesionál a člen Slovenské vlny Kamil Varga je náš hlavní fotograf, vlastně takový třídní. Má na starost naučit nás vybavení ateliéru, portrét v ateliéru včetně low key, noční fotografování Prahy,úpravy fotografií ve Photoshopu i Zoneru.


Reportáž a dokumentární fotografii probíráme s Karlem Cudlínem nebo Milanem Šustou. S Tondou Lavrenčíkem trénujeme fotografování v exteriéru za použití zábleskových světel. Někdy vyběhneme do Šárky, jindy přímo do centra Prahy.

Vyšší technické znalosti nám předává zkušený redaktor Fotoaparát.cz Ja­kub Súkeník.

Studium je ukončeno závěrečnou zkouškou. A když uspějeme, dostaneme dva certifikáty s akreditací MŠMT ČR.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Akreditace školícího střediska FotoInstitut.cz

Fotografie z kurzů