Jaký byl letní FOTOtábor pro děti 2.st ZŠ 2017

23. 7. 2017

V létě pořádáme spolu s FotoInstitut.cz FOTOtábory pro děti základních a studenty středních škol. Těší nás, že dokážou na týden odložit své mobily a bez přemlouvání fotit jako o život. Mají výhodu, že ještě nekopírují, využívají svou fantazii, nadšení. Právě skončil první turnus letošního léta, jak probíhal?

Jaký byl letní FOTOtábor pro děti 2.st ZŠ 2017

Mladí fotografové, děti z druhého stupně základní školy, přijíždějí na Šumavu do Domu fotografů z celé   České republiky. Předem se až na výjimky neznají. Začíná seznamování, kdo a co rád fotí. První den se opakují základy, trénuje kompozice, speciální nastavení vlastních fotoaparátů, plní úkoly.

Na řece Vydra se procvičuje práce se stativem a nastavení delších expozičních časů. Bezvadné je zjištění, že voda na dlouhý čas, se všem líbí víc, než když řeku „cvaknete jen tak z ruky“.  

Už ve 3:40(!) se ve čtvrtek vyrazilo fotit hrad Kašperk při východu slunce. Nechyběl NIKDO! Slunce bylo neuvěřitelně rudé, mlhy prý příště. Fotografové si přejí „Dobré světlo“. Pro krajináře to znamená především brzy ráno nebo večer. 

Velká kreativita byla potřeba při portrétování v ateliéru. Nejdřív černé triko a technika „low key“, pak model v bílém triku a „high key“. Komunikovat s modelem, najít úhel záběru, nastavit fotoaparát, aby expozice byla na hraně přepalů. Výhodou je, že Dům fotografů, kde letní tábory probíhají, má profesionálně vybavený ateliér se závěsným systémem.

A začal výběr pořízených snímků, promítání, diskuze, hodnocení lektory. Fotky, které prošly sítem, se nakonec vytiskly. Některé šly na výstavu, jiné si každý vezl spolu s certifikátem do­mů.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Akreditace školícího střediska FotoInstitut.cz

Fotografie z kurzů