(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Fotograf Milan Šusta zemřel

27. 7. 2017

Milí kolegové fotografové. Dovolujeme si vám oznámit smutnou zprávu. Ve středu 26. července 2017 zemřel ve věku 74 let PHDr. Milan Šusta, člen Asociace profesionálních fotografů ČR. Fotograf Milan Šusta byl více než deset let členem redakce FotoAparát.cz, lektor Fotoinstitut.cz.

Fotograf Milan Šusta zemřel

Fotograf Milan Šusta, člen Asociace profesionálních fotografů ČR, věnoval celý svůj život fotografii a to až do poslední chvíle. 

Vystudoval fakultu žurnalistiky UK a školu výtvarné fotografie LK FAMU. Dvacet let vykonával práci fotoreportéra v novinách a obrazové agentuře, od roku 1990 byl volný fotograf. Zabýval se reklamní fotografií, spo­lupracoval s nakladatelskými domy při tvorbě knih. Ve volné tvorbě se při cestách do zahraničí zabýval převážně krajinářskou fotografií, ve svém atelieru úspěšně fotografoval nerosty a minerály. Spolupracoval s významnými časopisy v České republice i zahraničí. Působil jako odborný pedagog na fotografických školách. Své fotografie vystavoval v Praze a mnoha dalších českých městech. 


Fotograf Milan Šusta byl členem našeho týmu, redaktor FotoAparát.cz, lektor Fotoinstitut.cz, výborný fotograf, velký kamarád. 

Pro FotoAparát.cz napsal množství článků, připravil a hodnotil řadu dílů seriálu Okem profesionála:

Milan Šusta: články na Fotoaparát.cz

Ve FotoInstitut.cz působil víc než deset let jako hlavní pedagog a fotograf, především jako vedoucí rekvalifikačního studia oboru „Fotoreportér“ nebo „Portrétní fotograf“. 

Ve FotoAkademii byl členem komise, která hodnotí fotografie studentů a žáků z celé ČR a vedoucím letní školy fotografování probíhající tradičně každé léto v Domě fotografů na Šumavě.

Nechyběl na žádném Setkání fotografů, celorepubliko­vém festivalu pro fotografy, které letos slavilo už DVACET ŠEST premiér. 

Milane, děkujeme moc.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

  • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

  • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

  • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

  • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

  • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

  • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

  • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

  • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

  • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

  • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Akreditace školícího střediska FotoInstitut.cz

Fotografie z kurzů