(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Pozvánka na 7. ŠUMAVSKÝ FOTOMARATON 16. 9.2017

8. 9. 2017

V sobotu 16. 9. se v Kašperských Horách na Šumavě uskuteční už v pořadí 7. Šumavský FotoMaraton! Soutěžící budou muset nafotit za 5 hodin 5 témat v zadaném pořadí a bez použití úprav v PC. Doprovodný program v podobě přednášek zkrátí soutěžícím čekání na večerní slavnostní vyhlášení!

Zúčastnit se a soutěžit o hodnotné ceny může každý - stačí k tomu digitální fotoaparát a chuť fotit! Registrace je už spuštěna. Veškeré informace naleznete v článku.

Pozvánka na 7. ŠUMAVSKÝ FOTOMARATON 16. 9.2017

Zveme vás na 7. Šumavský FotoMaraton, kde si můžete zasoutěžit trochu jinak.

7. Šumavský FotoMaraton proběhne v sobotu 16. 9. 2017 v Kašperských Horách. Úkolem soutěžících je nafotit za 5 hodin 5 témat v zadaném pořadí. 

Registrace - od 9:00

 • Infocentru NP Šumava (Sušická 399, Kašperské Hory) 
 • i v Infocentru Radnice (Náměstí 1, Kašperské Hory) 

Registrace probíhá od 9:00 do 12:00. Na startu obdržíte soutěžní témata a vaše osobní startovní číslo, a už to bude jen a jen na Vás – od chvíle registrace máte na nafocení témat přesně 5 hodin! 

Témata minulého ročníku byla pro ukázku: 1) Rytmus, 2) Kříž, 3) To je život, 4) Léto končí, 5) Strom, stromy.

Startovné je po předchozí online registraci za polovinu – tedy za 50 Kč.  Registrovat pro slevu 50 Kč na startovném se můžete na www.fotomaratony.cz

V ceně startovného je i doprovodný program! 
 

Doprovodný program (Horský klub, Horní 168, Kašperské Hory)

Těšit se můžete na  přednášky světového Mistra Roberta Vano a krajináře Andreje Macenauera, kteří Vám zkrátí čekání na výsledky soutěže:

 • 15:00 – 16:00 Andrej Macenauer: Buddhistický Bhútán
 • 16:00 – 17:00 Robert Vano: Memories  

Rozhovor s Robertem Vano čtěte zde: https://www.fotoaparat.cz/…ories-kniha/


Vyhodnocení soutěže (Horský klub, Horní 168, Kašperské Hory)

Výsledky a slavnostní předání cen jsou již večer, od 17:00 do 18:00. Soutěží se o hodnotné fotografické ceny od partnerů soutěže. Akci pořádají FotoAparát.cz, FotoInstitut.cz a Centrum FotoŠkoda. Ge­nerálním partnerem je firma Olympus. Hlavní cenou je  Olympus TG-5 = akční odolný fotoaparát, který umí i 4K video


Pravidla v kostce:

Jako první snímek je třeba vyfotit své registrační číslo. Po startu akce má každý 5 hodin k nafocení snímků dle zadání. Při fotografování je nutné dodržet pořadí, v němž jsou témata vypsaná. Je třeba si donést vlastní fotoaparát s nabitou baterií a také mít vlastní paměťovou kartu. Snímky se fotí do formátu JPEG. Upravovat jakkoli fotografie v počítači je v průběhu soutěže zakázáno. Při odevzdávání soutěžních snímků musí jejich počet i pořadí odpovídat zadání (jako nultý snímek je registrační číslo). Soutěžní fotografie je možné odevzdávat až do 15:00.

Plná pravidla ZDE.


Zprávu z předchozího, 6. Šumavského FotoMaratonu si spolu s vítěznými fotografiemi prohlédněte zde: https://www.fotoaparat.cz/…n-probehl-17–9/

Všichni, kdo rádi fotíte i soutěžíte, nebo si chcete o fotografiích jen povídat, těšíme se na vás v sobotu 16. září!

Informace a možnost registrace naleznete na stránkách www.fotomaratony.cz, novinky a možná i nápovědy můžete sledovat i na facebooku FotoMaratony.cz

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Akreditace školícího střediska FotoInstitut.cz

Fotografie z kurzů