(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Podzimní Setkání fotografů 2017 - od Antarktidy po Sikkim

29. 11. 2017

Kupa přednášek, workshopů, ale hlavně spousta příjemných lidí s foťákem v ruce, tak by se dalo shrnout podzimní Setkání fotografů, které pořádal FotoInstitut a FotoAparát.cz. Předvedli se i generální partneři akce, takže si návštěvníci mohli vyzkoušet špičkové produkty od Nikonu, Canonu či Megapixelu. Canon také na místě čistil foťáky nebo tisknul fotografie. Navštívit jste mohli stánek FOMEI, Zoner Software i Zoner Press či koupit se slevou Digitální FOTOmagazín.

Podzimní Setkání fotografů 2017 - od Antarktidy po Sikkim

Není divu, že se na akci sešlo přes 300 návštěvníků, když přednášela jména jako Daniel Řeřicha  se svou minimalistickou černobílou fotografií, Václav Šilha s dechberoucími fotkami a zajímavými příběhy z focení Antarktidy nebo Andrej Macenauer s krajinkami z celého světa. Nechyběla ani specifická moderní témata jako Astrofotografie od Richarda Černohorského, populární UrbEx od Tomáše Lébra, jak no focení v ZOO od čerstvého vítěze Czech Nature Photo Romana Šimka či přednáška o dronech od Aleše Jungmana. V sálech potom přednášeli i partneři jako Megapixel, Nikon, Canon, Zoner nebo EIZO, takže se každý mohl dozvědět vše o jejich nových produktech. 

Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jakub Súkeník
Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jakub Súkeník Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jan Pánek

Přednášky či poradní místo bylo přístupné v ceně vstupenky – stejně tak se mohli účastníci pobavit s odborníky Megapixelu, Nikonu nebo Canonu. Byli velmi ochotní, a pokud jste měli vytipovaný některý objektiv a měli ho vystavený, dali vám jej k vyzkoušení na vašem fotoaparátu. Vystavené byly i takové kousky jako Nikon D5 či D850 a obdobně tomu bylo i naproti u Canonu, kde nechyběla třeba aktuální novinka Canon EOS 6D Mark II

Všichni se mohli zúčastnit několika soutěží. Kromě typicky vědomostních přišli organizátoři i s focením reklamního snímku. Výherci si odnesli hodnotné ceny jako třeba tiskárnu, foťák, fotoknihy nebo kupon na tisk fotografie na plátno. Canon professional services připravili přímo na akci čištění čipu či tisk fotografií s profesionální úpravou – 15 minut s odborníkem a návštěvníci si odnesli krásné A4 i A3 fotografie.

Ani to však nebylo vše. Druhou hlavní část akce tvořily workshopy, kde se účastníci museli registrovat a složit vstupní poplatek. Skupinky byly omezené, aby měl každý dostatek prostoru se ptát v případě technických kurzů. V těch praktických se předvádělo speciální svícení v ateliéru, ukázalo se jak na externí blesky či předvedla komunikace s modelkou. Výběr byl široký od aktu po různé druhy portrétního svícení jak v interiéru, tak v exteriéru. Horkou novinkou byl třeba sportovní portrét.

Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jakub Súkeník

A na workshopech vyučovali zkušení lektoři FotoInstitutu nebo profesionálové z branže. Návštěvníci se tak mohli zaregistrovat na kurzy profesionála Ka­mila Vargy vyučujícího akt či portrét metodou High Key nebo Tondy Lavrenčíka, který se zábleskovou technikou FOMEI fotil kreativní portréty, externí portréty dokonce i sportovní portréty. S umělým osvětlením pracoval také Aleš Radikovský, který o svícení učil obecně. Velký prostor byl věnován rovněž populárním kurzům s programy na úpravu fotek jako Adobe Photoshop, Zoner Photo Studio nebo Adobe Lightroom.

Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jan Pánek

Celkově bylo Setkání fotografů přínosnou akcí, větší koncentraci fotografů a odborníků budete jinde v Česku hledat velmi dlouho. Navíc si všichni mohli vyzkoušet nejmodernější fotografické vybavení. Nejlepší na všem byl ale osobní kontakt se spoustou výborných fotografů, protože setkání jsou mnohem více inspirativní naživo, než když o nich jen čtete. Proto se všichni zase těšíme na další Setkání fotografů, které se uskuteční příští rok na jaře!


Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

  • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

  • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

  • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

  • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

  • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

  • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

  • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

  • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

  • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

  • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Akreditace školícího střediska FotoInstitut.cz

Fotografie z kurzů