(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

FotoInstitut vystavuje v Galerii Špejchar Želeč

3. 12. 2017

Celou zimu až do konce února můžete v Želči u Tábora shlédnout putovní výstavu "Od Sahary po Himálaj", kterou pořádají účastníci fotoexpedic s FotoInstitut.cz. Jedná se o velkoformátové snímky pořízené odborníky ve FotoŠkoda či osvitovou cestou v laboratoři FotoRiegl. 

FotoInstitut vystavuje v Galerii Špejchar Želeč

FotoInstitut.cz a FotoAparát.cz vás zvou do výstavních prostor v Galerii Špejchar v Želči u Tábora. Vidět tu můžete putovní výstavy fotografií „Od Sahary po Himálaj“ a „Krajiny světa“ obohacené o nové snímky. Vernisáž proběhla v sobotu 2. prosince. Zahájil ji kurátor výstavy Pavel Šmidrkal, úvodní slovo měl Mistr Robert Vano, patron výstavy.

Vernisáž výstavy uvedl Pavel Šmidrkal. Hostem byl patron výstavy Mistr Robert Vano.

Výstavu můžete v Želči vidět celou zimu od 2. prosince až do konce února 2018. 

Kde: Špejchar Želeč u Tábora ( http://spejcharzelec.cz/ ). Otevřeno je denně kromě pondělí, 10–17h.

Kolektiv autorů výstavy s Robertem Vano

Na výstavě dominují fotografie pořízené na fotoexpedicích v le­tech 2016 a 2017, kdy se vypravil FotoInstitut.cz pod vedením Heleny a Andreje Macenauerových fotografovat sakury do Japonska, tereje a tuleně na Helgoland, buddhistické slavnosti do Himálaje v indickém Ladakhu, kraji­nářské klenoty národních parků jihozápadu USA, jakými jsou NP Yellowstone, Teton či Rocky Mountains, etnika a hory severního Vietnamu či divokou skotskou krajinu. Účas­tníci těchto fotoexpedic pak společně poskládali mozaiku svých nejlepších fotografií. Na vystavených snímcích můžete vidět krásy přírody, fauny, horských masivů, pouští a známých monumentů, ale i unikátní záběry z míst, kam se se svými objektivy vypravili. Výstava fotografií nabízí i unikátní záběry z úplného zatmění Slunce, které účastníci fotoexpedic pořídili 21. srpna 2017 poblíž amerického městečka Casper. 

Galerie Špejchar Želeč

Předností výstavy jsou velké formáty pořízené vysoce kvalitní osvitovou cestou ve FotoRiegl. Novější část výstavy jsou snímky z laboratoře Fo­toŠkoda. 

Výstava je putovní, v létě 2018 se přesune do výstavní galerie v Trutnově.

Galerie Špejchar Želeč

FotoInstitut.cz pořádá výpravy do více jak 15 zemí celého světa již více než deset let. Výstava se neustále obohacuje o nové snímky z aktuálních fotoexpedic.

Napsali o výstavě:

Výběr fotografií z výstavy:

Helgoland Helgoland
Island Island
Japonsko Japonsko
Ladakh Ladakh
Ladakh Namibie
Skotsko
Tosk?nsko USA
Vietnam Vietnam

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

  • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

  • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

  • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

  • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

  • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

  • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

  • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

  • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

  • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

  • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Akreditace školícího střediska FotoInstitut.cz

Fotografie z kurzů