Fotografování AKTu v ateliéru

Termíny kurzu

So 26. 10. 9:00 – 17:00
Fotografování AKTu v ateliéru
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 10
Lektoři: Kamil Varga
3 900 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Fotografování AKTu v ateliéru

Fotografování aktu je specializovaný kurz, který je zaměřen pořízení aktu v ateliéru, speciálně na modelování těla světlem. Součástí je výběr pořízených fotografií a jejich hodnocení. Předností je malá skupina (max 10 účastníků), zkušený lektor – pedagog a profesionální fotograf, individuální přístup a profesionálně vybavené prostředí.

Lektoři

Kamil Varga
Kamil Varga

Profesionální fotograf Kamil Varga je absolventem FAMU Praha u profesora Šmoka. Je členem skupiny „Slovenská nová vlna“ spolu s Tono Stano, Miro Švolíkem a dalšími. Jeho tvorbu dokumentuje film „Vlna…

Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru Fotografování AKTu v ateliéru

Popis kurzu

Fotografování aktu je specializovaný kurz, který je zaměřen na pořízení ženského aktu v ateliéru. Speciálně se budeme zaměřovat na to, jak světlo v ateliéru modeluje tělo. Přitom si zopakujeme ateliérové svícení, správné nastavení vašeho fotoaparátu či zvolení správné kompozice při focení aktu ve studiu. Na závěr proběhne výběr a hodnocení pořízených fotografií. Předností je malá skupina (max 10 účastníků), zkušený lektor – pedagog a profesionální fotograf, individuální přístup a profesionálně vybavené prostředí.
Kurz je určen všem zájemcům, začínajícím i pokročilým fotografům.

Program kurzu

V tomto kurzu vás naučíme:

 • Použití klasického ateliérového svícení
 • Modelování těla světlem
 • Jak se dá s tělem pracovat, co se jím dá vyjádřit
 • Komunikace a příprava modelu
 • Ukázky a fotografování zajímavých scén
 • Výběr a zhodnocení pořízených fotografií

Stravování

Na místě je k dispozici káva a čaj zdarma.

Ostatní informace

 • Vybavení: Doporučujeme vlastní fotoaparát, nejlépe digitální, abyste mohli vidět své fotografie okamžitě. Objektivy jsou vhodné s ohniskem cca 50–100mm, využijete zde však i širší a delší ohniska (stačí do cca 200mm). Vzhledem k využití studiových blesků je nutný fotoaparát s běžnými sáňkami na blesk. Výběr fotografií je možný na vlastních počítačích.
 • Kurzu se mohou zúčastnit pouze osoby starší 18ti let.
 • Před tímto kurzem doporučujeme absolvovat: Práce se světly ve fotografickém ateliéru

*Ukázkové fotografie byly pořízeny účastníky workshopů pořádaných FotoInstitutem.cz.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 3 900 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 3 body

Platba

Fotografování AKTu v ateliéru

Fotografování aktu je specializovaný kurz, který je zaměřen pořízení aktu v ateliéru, speciálně na modelování těla světlem. Součástí je výběr pořízených fotografií a jejich hodnocení. Předností je malá skupina (max 10 účastníků), zkušený lektor - pedagog a profesionální fotograf, individuální přístup a profesionálně vybavené prostředí.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotografování AKTu v ateliéru nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů