(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory

16-denní fotografický zájezd s trekem do Bhútánu – tradice, kultura a trekking s nosiči ve velehorách. V ceně letenka, ubytování s plnou penzí, nosiči, poplatky, profesionální fotograf.

FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory

Popis kurzu

16-denní fotografický kurz po Bhútánu pod vedením českého průvodce se zkušenostmi s vysokohorskými trekkingem v Himálaji
Klášter Taktsang Lhakang (Tygří hnízdo) na skalním ostrohu
Klášter Kmansung lhakang s výhledy do terasových políček
Údolí černokrkých jeřábů Phobjika s klášterem Gangtey považované za Shangrilu v Himálaje
Hlavní město království Timphu
Tradiční slavnosti v maskami a náboženskými tanci
Určen jak začínajícím tak pokročilým fotografům
Získání zkušeností s fotografováním na treku do masívu Jomolhari v extrémních vysokohorských podmínkách
Fotografování velehorské krajiny včetně noční fotografie

Nabízíme fotografickou expedici v malé skupině nadšených fotografů. V listopadu je podzimní listí krásně zbarvené. Budete fotografovat kláštery jako známé Tygří hnízdo nebo Kyichu lhakhang, ale i méně známé gompy ve vzdálenějších údolích. V nádherném údolí Phobjika, kam v listopadu přilétají vzácní jeřábi černokrcí přezimovat, se zúčastníte místních slavností, kde je velmi dobrá příležitost fotografovat Bhutánce v tradičních oděvech. Poznáte život ve vesnicích pod nebeskou hradbou Himálaje i hlavní město Timphu, kde se starodávné tradice míchají s moderním světem a technologiemi. V doprovodu karavany nesoucí vybavení včetně našich zavazadel se půjde do hor na trek k masívu sedmitisícovky Jomolhari. Je to ráj pro fotografování horské krajiny, kde za dobrého počasí budete fotografovat osmitisícovou Kanchejungu. Jedná se o středně náročný vysokohorský trek s překonáním sedel ve výšce 4500 a 4800m, který vyžaduje vytrvalost a dobrou fyzickou kondici. V noci a ráno může mrznout. Poznáme zde však Bhútán pastevců jaků a budeme mnohem blíže k velehorským o­brům.

Program kurzu

 • 1.den: Přelet Praha – Paro, Bhútán
 • 2.den: Přílet Bhútánu, přejezd do hlavního města Timphu, podle času příjezdu program prohlídky města
 • 3.den: Timphu

Fotografování prastarého chrámu Changankha a ve škole tradičních řemesel. Návštěva chovu záhadných takinů (národní zvíře), gigantická socha Budhy s výhledem na město, fotografování života ve městě.který patří k nejstarším místům uctívání v údolí. Škola tradičních řemesel, kde se mladí lidé učí umění svých předků. Jízda ke gigantické soše Buddhy s vyhlídkou na město. Večer návštěva v hradu Tashicho dzong, sídla vlády a krále.

 • 4.den: Cesta do údolí Phobjika

Přejezd přes průsmyk Dochu-la (3010 m). Za jasného počasí je odsud krásný výhled na horské štíty. Dochu lhakhang, chrám zasvěcený bhútánské královské rodině. Po obědě přes další průsmyk 3300 m dorazíme do Gangtey uvnitř idylického údolí Phobjika (2750 m).

 • 5.den: Gangtey – Wangdue Návštěva historického chrámu Gangtey. Plánujeme zde navštívit tradiční slavnosti s alegorickými tanci mnichů v maskách představující budhistické světce a démony. Je to jedinečná příležitost pro fotografování místních lidí, kteří se účastní slavností. Odpoledne vyrazíme pěšky údolím s krásnými výhledy. Doufáme, že se nám podaří vyfotografovat i vzácné a posvátné jeřáby černokrké. Večer návrat do tropického Wangdue.
 • 6.den: Wangdue – Paro

Ráno krátký pěší výstup k chrámu Khamsum lhakhang s pohledy do rýžových teras. Návštěva jedinečně zachovalého hradu Punakha, donedávna zimního sídla vlády. Krátká procházka k chrámu Chimmy lhakhang zasvěceného slavnému buddhistickému světci Drukpovi Kunlejmu, který šířil buddhismus za pomocí nezřízeného pití, zpěvu a skandálních sexuálních výpadů. Večerní přejezd do Paro.

 • 7.den: Paro – Gunitsawa

Dopoledne návštěva hradu Paro a národního muzea v hradní věži. Po obědě výstup ke klášteru Tygří hnízdo. Nejposvátnější místo v Bhútánu je doslova „zavěšené“ na strmém útesu nad údolím. Odpoledne je zde méně lidí a též lepší světlo na focení. Pojede se kolem rozvalin hradu Drukyel dzong do Gunitsawy, kde začíná trekking. První noc se bude již spát pod stanem ve výšce 2890 m.

 • 8.den Trek: Gunitsawa – Thangthangkha

Trek 22 km, 7–8 hodiny, 770 m nahoru, 10 m dolů. Tento dlouhý a náročný den se jde většinu času údolím, vesměs do kopce či po rovině. Po cestě budeme procházet podzimně zbarveným smíšeným lesem. Ke konci cesty se nám za dobrého počasí naskytne pohled na vrchol Jomolhari. Ta bývá vidět i z tábořiště na rozlehlé pastvině ve výšce 3610 m.

 • 9.den Trek: Thangthangkha – Jangothang

Trek 19 km, 5–6 hodin, 480 m nahoru. Ranní fotografování Jomolhari. Po snídani výstup údolím Paro chu do Jangothangu, jednoho z nejhezčích trekových táboříšť v Himálaji. Stáda jaků s pastevci, přímý výhled na posvátnou Jomolhari. Tábor je ve výšce 4080 m.

 • 10.den Trek: Den pro aklimatizaci: Jangothang

Výstup na vyhlídkový vrcholek asi o 800 m výš a následný sestup zabere okolo půl dne. Určité těžkosti s dýcháním a slabá bolest hlavy je v této fázi aklimatizace normální. Další den už byste se měli cítit lépe. Výhoda je možnost sestoupit v případě problémů s horskou nemocí.

 • 11.den Trek: Jangothang – Chore (Dhumzo)

Trek 16 km, 6–7 hodin, 810 m nahoru, 1090 m dolů. Překonáme průsmyk Bonte-la (4890 m) nejvyšší bod treku. Po kratším strmém stoupání se před námi otevře pohled na druhý vrchol Jomolhari a též na ostrou špičku šestitisícovky Jichu Drakye. Projdete kolem dvou malebných plesových jezer a následně začnete opět prudce stoupat. Fantastické výhledy. Po překonání průsmyku s modlitebními praporky vás čeká prudké a dlouhé klesání do údolí Soi Yaksa. Tábor ve výšce 3800 m.

 • 12.den Trek: Chore (Dhumzo) – Thombu shong

Trek 11 km, 4–5 hodiny, 720 m nahoru, 340 m dolů. Začneme stoupat do sedla Tagulung-la (4540 m). Mineme i rozvaliny hradu Sey, ukrytého ve skále. Naskytnou se výhledy na Jomolhari, Jichu Drake a za dobrého počasí je vidět i Kanchejunga. Poslední noc treku v údolí Thombu, 4120 m vysoko.

 • 13.den Trek: Thombu shong – Gunitsawa, přejezd do Paro

Trek 15 km, 5–8 hodiny, 150 m nahoru, 1380 dolů. Po krátkém a strmém stoupání do průsmyku Thombu-la (4270 m) cesta krátce pokračuje po hřebeni s výhledy na bližší i vzdálenější vrcholy. Následně začnete klesat až k vojenské posádce Gunitsawa, kde trek před týdnem započal. Zde bude čekat autobus, který nás převeze do hotelu v Paro.

 • 14.den: Paro

Brzy ráno návštěva starobylého chrámu Kyichu lhakhang ze 7. století, údajně postaveného tibetským králem Songtsen Gampo. Následně vyrazíme do průsmyku Chele-la. Zastavíme pod malebným ženskými klášterem Kila gompa. Cesta do průsmyku Chele-la pokrytého tisíci stožárových čortenů. Za dobrého počasí je odsud vidět Kanchejunga i Jomolhari. Následně sjedeme zpět do Paro, kde budeme mít volné odpoledne na nákup suvenýrů a rozloučení s Bhútánem.

 • 15.den: Odlet z Bhútánu
 • 16.den: Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Česky a anglicky mluvící průvodce s himálajskými zkušenostmi
Profesionální fotograf
Letenky vč. všech poplatků Praha – Paro, Paro – Praha do výše 32 000 Kč. Transfery letiště–hotel–letiště
Plná penze během pobytu
Bhútánské vízum 40 USD
Ubytování v turistických hotelech v pokojích po dvou (single room příplatek 25 USD na noc)
Na treku ubytování ve stanu po dvou
Doprava v pohodlném vozidle s řidičem, Toyota Hiace nebo Coaster podle počtu účastníků
Vstupy do památek, muzeí a klášterů
Služby kuchaře a pomocného personálu na treku
Nošení osobního zavazadla na treku
Zákonné pojištění CK FotoAtlas proti úpadku

Cena nezahrnuje

Nápoje objednané k jídlu kromě čaje a kávy
Jakékoliv další pojištění
Spropitné pro průvodce a řidiče a trekový personál
Mimořádné náklady způsobené zdravotním stavem, nepřízní přírody, politickými nepokoji a pod.
Náklady na mezinárodní bankovní převody (cca 40 USD na jeden převod)
Výdaje osobní povahy

Ostatní informace

Náročnost:
Trek je v rámci Himálaje považován za středně náročný s přechodem sedel nad 4500m. Výhodou je možnost návratu z Janghotangu v případě problémů s horskou nemocí. Na treku v noci je třeba počítat s nízkými teplotami pod bodem mrazu.
Klima a vybavení:
Klimatické podmínky v Bhútánu jsou v listopadu příjemné. Denní teploty jsou obvykle okolo 15 – 25°C, v noci ovšem může i mrznout. I v podzimním po monzunovém období je třeba být připraven na možnost dešťových srážek. Vy vyšších polohách bude chladněji.
Na treku je přes den relativně příjemně, večer a v noci však očekávejte zimu –5 až –10°C. Je nutné být vybaven na různé výkyvy počasí. Rozhodně se vyplatí vrstvené oblečení – funkční spodní prádlo, fleecová vrstva na zahřání a hardshell goretexová bunda vystačí na většinu situací. Důležitý je kvalitní péřový spací pytel. Hodí se i péřová bunda, či vesta a vyteplené kalhoty, které si oblečete po příchodu do tábořiště. Je dobré být přípraven i na přeháňky i vítr.
Obuv na trek doporučujeme kotníčkovou trekovou pro střední a těžký terén. Vyplatí se ale vzít si lehčí boty či sandály pro odpočinek.
Do bhútánských hradů, chrámů a klášterů je povolen vstup pouze ve formálním oblečení. Pro turisty to znamená kalhoty či sukně až ke kotníkům.

FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory

16-denní fotografický zájezd s trekem do Bhútánu - tradice, kultura a trekking s nosiči ve velehorách. V ceně letenka, ubytování s plnou penzí, nosiči, poplatky, profesionální fotograf.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu FotoExpedice Bhutan- tradice, kultura a velehory nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů