Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády

Týdenní workshop – fotografování zimního Islandu pod vedením zkušeného profesionála. Fotit budeme polární záře, ledovcové jeskyně, zamrzlé vodopády i zasněženou krajinu. Navštívíme nejznámější místa na jižním Islandu. V ceně terénní auto, ubytování v hotelu se snídaní, letenka.

Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády

Popis kurzu

Cílem týdenního workshopu je pořídit neobvyklé záběry zimního Islandu, především polárních září. Vše pod vedením zkušeného profesionála, fotografa krajináře, který už byl na Islandu mnohokrát.
Zimní krajina, hlavně ta islandská, má své neobyčejné kouzlo. Bílá pustá krajina, zamrzlé vodopády, unikátní laguna Jokulsarlon a její bílé kry, které jsou omývány vlnami oceánu a poté vyvrhnuty na černou pláž. Jsou to ale i gejzíry, koně nebo typická islandská městečka. Naše fotoexpedice je primárně zaměřena na krajinu, maximálně využijeme počasí, které nám bude nabízeno. Znamená to brzké vstávání v případě východu slunce nebo za jasné oblohy celonoční fotografování, neboť polární záře jsou v této době samozřejmostí. V malé privátní skupině pořídíme neobyčejné snímky v ledovcové jeskyni a poté se projdeme i s fotoaparátem a v mačkách po ledovci, odkud jsou unikátní výhledy.
Počítejte s tím, že naše dny budou naplněné fotografováním. Navštívíme nejznámější místa na jižním Islandu.

BONUS:
Vybrané snímky pořízené účastníky fotoexpedice jsou součástí putovní výstavy „Od Sahary po Himálaj“, která zdobí galerie různých měst České republiky. Garantem a čestným hostem vernisáží je profesionální fotograf Robert Vano.

Program kurzu

 • 1. den: Odlet z Prahy do Keflavíku. Dle času příletu bude zvoleno ubytování. Fotografování v oblasti Keflavík – Reykjavík bude přizpůsobeno hlavně počasí.
 • 2. den: Přejezd do oblasti útesů Dyrholay a osady Vík. Fotografovat budeme útesy a vodopády Skógafoss, Seljalandsfoss.
 • 3. den: Laguna Jökulsárlón s plujícími ledovými krami. Fotografovat budeme ledovcovou jeskyni, lagunu a bílé kry na černé písečné pláži.
 • 4. den: Přesun do oblasti Hofn, kde budeme fotografovat pustou zimní krajinu.
 • 5. den: Fotografování v oblasti největšího islandského ledovce Vatnajokull.
 • 6. den: Návrat směrem k Reykjavíku. Fotografování dvoustupňového vodopádu Gullfoss, oblasti Geysir, Reykjavíku.
 • 7. den: Návrat z Islandu do Prahy. Focení dle času odletu.

Cena zahrnuje

 • Doprava letadlem z ČR na Island a zpět
 • Ubytování v hotelech ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím (vzhledem k exponovaným místům v blízkosti zajímavé lokality na noční focení může být výjimečně WC/sprcha společné)
 • Auto terénní
 • Pojištění proti úpadku CK FotoAtlas.
 • Fotografické workshopy se zaměřením na zimní krajinu a polární záře

Cena nezahrnuje

 • Stravování

Stravování je tedy individuální v místních restauracích (většinou na hotelech, kde jsme ubytováni). Cena jídel je na Islandu přibližně 2× vyšší než v ČR (večeře v hotelích se pohybují okolo 1000 Kč).
Samozřejmostí je nákup v samoobsluhách – pití, svačina,…

 • Private phototour do ledovcové jeskyně (6–7 tisíc Kč)
 • Cestovní pojištění i pojištění storna účasti je individuální.

Ostatní informace

 • Fotovýbava

Doporučujeme digitální fotoaparát. Objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od 20 do 200mm. Častější je pro krajinu širokoúhlý objektiv (delší skla se využijí méně – detaily, koně, tuleni, ….). Na polární záře nebo v ledovcové jeskyni využijete ultra-široké objektivy, výhodu mají ty světelnější. Stativ je nutností. Doporučujeme polarizační a šedé přechodové filtry. Výhodou je vlastní notebook. Podrobnější informace k fototechnice budou zájemcům poslány a konzultovány.

 • Náročnost na zimní výbavu/oblečení

Nebývají zde v tuto dobu již extrémní mrazy, ale vlhká vlezlá mrazivá zima – chce to spíš hodně vrstev – nepromokavou bundu, fléeze, kalhoty, které neprofouknou včetně podlíkaček z merina. Vše raději náhradní. Na noční fotografování polárních září, kdy se stojí delší dobu na stejném místě, je dobrá péřovka, čepice, rukavice, teplé zimní (termo)kalhoty i boty, teplé ponožky.

 • Je třeba speciální fotovýbava do zimy?

Mohou zamrzat závěrky, díky vlhkosti, dobré je mít náhradní tělo, je zde slanná vlhkost, ale jinak prostě focení v zimě.

 • Doporučujeme termosku na teplý čaj do auta i na noční focení.
 • Vhodné jsou plavky na koupání v horkých venkovních lázních.
 • Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (2 auta)
Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády

Týdenní workshop - fotografování zimního Islandu pod vedením zkušeného profesionála. Fotit budeme polární záře, ledovcové jeskyně, zamrzlé vodopády i zasněženou krajinu. Navštívíme nejznámější místa na jižním Islandu. V ceně terénní auto, ubytování v hotelu se snídaní, letenka.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotoexpedice Zimní Island - polární záře, ledová jeskyně, zamrzlé vodopády nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů