Zoner: VRSTVY, MASKY, RAW

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Zoner: VRSTVY, MASKY, RAW

Tento jednodenní kurz je určen pro pokročilé. Je zaměřen především na vyvolávání RAW souborů, naučíte se efektní úpravy pomocí různých druhů vrstev, pokročilých výběrů či masek. Součástí kurzu jsou retuše, koláže, HDR, panorama, kalendáře. Zoner Photo Studio je u nás nejpoužívanější program, který dnes umožňuje úpravy a archivace fotografií na profesionální úrovni a jeho cena je přitom dostupná. Kurz se koná v učebně vybavené počítači s nejnovější verzí Zoner Photo Studio X.

Popis kurzu

Tento jednodenní kurz je zaměřen na pokročilejší úpravy fotografií v Zoner Photo Studio od verze X. Věnovat se budeme hlavně vyvolávání RAW souborů, naučíte se efektní úpravy pomocí různých druhů vrstev, pokročilých výběrů či masek. Součástí kurzu jsou retuše, koláže, HDR, panorama, kalendáře… Zoner Photo Studio je u nás nejpoužívanější program, který dnes umožňuje úpravy a archivace fotografií na profesionální úrovni a jeho cena je přitom dostupná.

Program kurzu

Cíl a obsah Zoner Photo Studio pro pokročilejší:

 1. RAW-praktické ukázky úprav vybraných fotografií.
 2. HDR a panorama.
 3. Základy práce s vrstvami a jejich filozofie.
 4. Různé druhy vrstev a jejich využití. Vrstvy úprav.
 5. Masky mezi vrstvami a jejich využití.
 6. Výběry a jejich využití u masek.
 7. Textová vrstva a její efekty, prolínací režimy.
 8. Pokročilé retuše přes vrstvu.
 9. Vytváření koláži s využitím vrstev.
 10. Vytváření kalendářů, knih…
 • Každý účastník si může přinést svůj RAW soubor, který vám lektor upraví, jak by ho upravil on.

Na základě vývoje Zoner Photo Studio X jsme připravili dva navazující kurzy pro úpravy fotografií v Zoner PhotoStudio:
Zoner Photo Studio – kompletně, věnovaný základům a přihlásit se můžete zde: https://www.fotoinstitut.cz/38/
Zoner X vrstvy, masky, RAW (tento kurz)

Profil účastníka kurzu
Kurz je určen zájemcům, kteří již mají s úpravou fotografií v programu Zoner Photo Studio zkušenosti. Nejlépe když absolvovali základní kurz Zoner Photo Studio. Pracuje se individuálně v malé skupině (max 10).

Ostatní informace

Co si vzít sebou:

 • Vlastní notebook vybavený programem Zoner Photo Studio X.
 • Doporučujeme přezůvky (případně budou k dispozici erární)
 • Svačinu, pití je možné si přinést s sebou


Občerstvení

 • Na místě je k dispozici káva a čaj ZDARMA, vpoledne je pauza na oběd (v nedaleké restauraci, není povinné a není v ceně)
Zoner: VRSTVY, MASKY, RAW

Tento jednodenní kurz je určen pro pokročilé. Je zaměřen především na vyvolávání RAW souborů, naučíte se efektní úpravy pomocí různých druhů vrstev, pokročilých výběrů či masek. Součástí kurzu jsou retuše, koláže, HDR, panorama, kalendáře. Zoner Photo Studio je u nás nejpoužívanější program, který dnes umožňuje úpravy a archivace fotografií na profesionální úrovni a jeho cena je přitom dostupná. Kurz se koná v učebně vybavené počítači s nejnovější verzí Zoner Photo Studio X.

Navazující
kurzy

Zoner Photo Studio - kompletně

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Zoner: VRSTVY, MASKY, RAW nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů