(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Fotoexpedice Itálie - Ligurie

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Fotoexpedice Itálie - Ligurie

6-denní workshop – fotografování krajiny a architektury v části Itálie zvané Ligurie. Malá skupina fotografů. V ceně doprava, ubytování se snídaní, profesionální fotograf.

Fotoexpedice Itálie - Ligurie Fotoexpedice Itálie - Ligurie Fotoexpedice Itálie - Ligurie Fotoexpedice Itálie - Ligurie Fotoexpedice Itálie - Ligurie Fotoexpedice Itálie - Ligurie Fotoexpedice Itálie - Ligurie

Popis kurzu

Workshop zaměřený na fotografování krajiny v krásné části severozápadní Itálie, zvané Ligurie. Vedle fotografování klasické krajiny bude tato dílna zaměřena na netradiční přístup ke krajině (i městské) i na instalace a luminografii v krajině. Naší lokací bude jak ligurské pobřeží, typické starobylé ligurské vesničky a města, tak hory, které jsou neodmyslitelnou součástí této krajiny. V rámci workshopu navštívíme jeden den i nedalekou Francii a magické Col de Vence, kde jsou kamenné útvary a sochy, jako pozůstatky křídového moře. Cestou se zastavíme ve Vence či jiných krásných starobylých městečkách Cote d’Azur.
Oblast Ligurie Ponente je známá především lesními jezírky, kamennými zídkami, starodávnými mosty, olivovými háji, klikatými uličkami či starobylými staveními… Kraj plný působivých scenérií pro krajinářskou fotografii doplněnou o architekturu podobně jako v Toskánsku. Ráno i večer budeme fotografovat krajinu, kterou přes den doplníme o snímky architektury ve starobylých vesničkách a večer i v noci o luminografii.

Program kurzu

1.den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách, večer příjezd na místo. Ubytování.
2.- 5. den: Praktické fotografování: východy slunce, krajinářská fotografie, architektura. Luminografie.
Ráno a večer fotografování krajiny.
Přes den návštěva městeček. Jednodenní výlet do Col de Vence, kde jsou kamenné útvary a sochy, jako pozůstatky křídového moře. Po cestě se zastavíme ve Vence či jiných krásných starobylých městečkách Cote d’Azur.
Večer prohlížení, výběr a hodnocení fotografií.
6.den: Po snídani odjezd do Prahy

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje v soukromých domech se snídaní. Jednolůžkový pokoj za příplatek. Základna bude ve vesnici Tavole, částečně přímo v domě fotografa Jana Pohribného a částečně v blízkém domě.

Stravování

Jídlo a pití je možné nakoupit v místních obchodech. Podle času a počasí můžeme obědvat či večeřet v některé z restaurací při návštěvě městeček.

Doprava

Autem z Prahy až na místo a zpět.

Ostatní informace

*Doporučená fotografická výbava:
*Tělo a objektivy
Vhodná je digitální bez/zrcadlovka. Dá se říci, že zde využijete ohniska od nejširšího až po 300mm. Tedy na krajinný detail a východy slunce objektivy s delším ohniskem jako 70–200mm a delší. Na architekturu, celkovou krajinu, noční oblohu (pokud počasí dovolí) se hodí širší ohnisko, tedy 24–70 mm, ale i širší.
*Samozřejmostí je stativ.
*Filtrÿ: šedé, přechodové, polarizační.
*Náhradní baterie (pro celodenní focení), nabíječka.
*Dostatečný počet paměťových karet, evt. medium pro ukládání, které může zůstat na ubytování.
*Kabelová spoušť (hodí se pro noční foto)
*Baterky a jiné zdroje světla pro luminografii (hodí se výkonnější LED lampy apod. i barevné gelové filtry)
*Teplejší oblečení (rána jsou chladnější).
*Vhodnou obuv pro celodenní popocházení.
*Deštník raději než pláštěnku.

Fotoexpedice Itálie - Ligurie

6-denní workshop - fotografování krajiny a architektury v části Itálie zvané Ligurie. Malá skupina fotografů. V ceně doprava, ubytování se snídaní, profesionální fotograf.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotoexpedice Itálie - Ligurie nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů