Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz

Termíny kurzu

So 21. 9. 12:00 – 19:00
Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 10
Lektoři: Andrej Macenauer
2 200 Kč
Objednat kurz
So 9. 11. 12:00 – 19:00
Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 10
Lektoři: Andrej Macenauer
2 200 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz

Workshop „Cestovatelská fotografie“ nebo focení na dovolených často prolíná několik fotografických žánrů dohromady. Přijďte si vyzkoušet, co všechno může focení na cestách obnášet a jak postupovat, abyste si z cest přivezli co možná nejlepší fotky. Jaká technika vám usnadní práci? Jak poskládat šikovně vybavení, aby správně plnilo svoji funkci, ale přitom vše nevážilo příliš? Toto a spoustu dalších tipů a vychytávek se dozvíte během jednoho prodlouženého odpoledne. Zahájíme krátkou teorií a poté vyrazíme do Prahy. Během tohoto fotokurzu zabrousíme do několika odvětví fotografie.

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…

Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz

Popis kurzu

Cestovatelská fotografie nebo focení na dovolených často prolíná několik fotografických žánrů dohromady. Přijďte si vyzkoušet, co všechno může focení na cestách obnášet a jak postupovat, abyste si z cest přivezli co možná nejlepší fotky. Jaká technika vám usnadní práci? Jak poskládat šikovně vybavení, aby správně plnilo svoji funkci, ale přitom vše nevážilo příliš? Toto a spoustu dalších tipů a vychytávek se dozvíte během jednoho prodlouženého odpoledne. Nejprve krátká teorie a poté vyrazíme fotografovat do Prahy. Během kurzu zabrousíme do několika odvětví fotografie.

Program kurzu

 1. focení městských výhledů – focení panoramat, využití teleobjektivů
 2. focení architektury – využití širokoúhlých objektivů
 3. focení detailů – v přírodě i ve městě
 4. reportážní fotografie – jak lidi na cestách
 5. noční fotografie – focení ze stativu, pravidla noční fotografie ve městě, ale i v krajině (mléčná dráha, hvězdy, polární záře)
 6. lidé, krajina, zvířata – pravidla pro fotografování, u­kázky

Stravování

Doporučujeme svačinu, pití s sebou. Během kurzu bude přestávka na svačinu. Ve Fotoinstitutu je čaj, káva zdarma.

Ostatní informace

Co s sebou:
Digitální fotoaparát, ideálně s výměnnými objektivy, případně kompakt s možností manuálního nastavení
Objektivy, ideálně s rozsahem ohnisek alespoň 24–135mm
Nabité baterie + náhradní baterie
Volné paměťové karty + náhradní paměťové karty
Stativ
Platný cestovní doklad pro přesuny MHD po městě
Vhodné oblečení

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz
Platba

Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz

Workshop "Cestovatelská fotografie" nebo focení na dovolených často prolíná několik fotografických žánrů dohromady. Přijďte si vyzkoušet, co všechno může focení na cestách obnášet a jak postupovat, abyste si z cest přivezli co možná nejlepší fotky. Jaká technika vám usnadní práci? Jak poskládat šikovně vybavení, aby správně plnilo svoji funkci, ale přitom vše nevážilo příliš? Toto a spoustu dalších tipů a vychytávek se dozvíte během jednoho prodlouženého odpoledne. Zahájíme krátkou teorií a poté vyrazíme do Prahy. Během tohoto fotokurzu zabrousíme do několika odvětví fotografie.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Cestovatelská fotografie a Praha, fotokurz nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů