(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Fotoexpedice Madeira (Portugalsko)

Termíny kurzu

So 1. 2. – So 8. 2. 20 Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) 29 900 Kč
So 1. 2. – So 8. 2. 20 Madeira - Portugalsko
Lektoři: Tomáš Havel
Účastníci: max 10 Objednat kurz
29 900 Kč Objednat kurz

First minute cena: 26 500 Kč do 31.8.2019

Krátký popis kurzu

Fotoexpedice Madeira (Portugalsko)

Týdenní fotografická expedice, během které budeme fotografovat nejkrásnější kouty ostrova Madeira. Nádherná divoká krajina, třpytivé vodopády, dramatické pobřeží a vysoké hory. Vydáme se do největšího vavřínového pralesa na světě. Vystoupáme na vrcholy hor Pico Ruivo či Pico do Arieiro, které nabídnout pohled na Madeiru jako z ptačí perspektivy. Uvidíte dramatické skalní útvary, barevné útesy a spoustu dalších zajímavých lokalit, které jsou nezapomenutelným zážitkem. Letenky, doprava po ostrově i ubytování ve 2-lůžkových pokojích v ceně.

Lektoři

Tomáš Havel
Tomáš Havel

Tomáš je profesionální fotograf a cestovatel. Úspěch sklízí na sociálních sítích, kde ho sleduje přes sto čtyřicet tisíc fanoušků z celého světa. Jeho práce se během několika let objevila v mnoha…

Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) Fotoexpedice Madeira (Portugalsko)

Popis kurzu

Týdenní fotografická expedice, během které budeme fotografovat nejkrásnější kouty ostrova Madeira. Nádherná divoká krajina, třpytivé vodopády, dramatické pobřeží a vysoké hory. Vydáme se do největšího vavřínového pralesa na světě. Vystoupáme na vrcholy hor Pico Ruivo či Pico do Arieiro, které nabídnout pohled na Madeiru jako z ptačí perspektivy. Uvidíte dramatické skalní útvary, barevné útesy a spoustu dalších zajímavých lokalit, které jsou nezapomenutelným zážitkem.
Proč expedice v zimě? Právě v únoru je totiž Madeira plná života a zeleně, v létě či na jaře zavítá na ostrov také mnohem více turistů a útesy jsou hnědé, mají smutné barvy. Únorové teploty okolo 20ºC, dokonalé počasí pro horskou turistiku. Veškeré přiložené snímky jsou ze zimy 2019.
Velmi často je na různých částech ostrova slunečno, jinde zase přechodně oblačno či mlhavo. Ostrov tedy nabízí široké spektrum zajímavých podmínek pro fotografování krajiny téměř celý den.

Program kurzu

Workshop zaměřený na fotografování krajiny a horskou turistiku na ostrově Madeira. Každý den se budeme zaměřovat na východ a západ slunce, čas během dne strávíme fotografování lesní fauny či návštěvou vodopádů. Večer proběhne prohlížení, výběr a hodnocení fotografií.
1.den: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách. Po příletu odjezd na ubytování.
2.- 4. den: Fotografování východní část ostrova, východy a západy slunce.
5.- 7. den: Výstup do hor. Fotografování západní části ostrova.
8. den: Poslední východ slunce. Odlet v odpoledních hodinách.

Ubytování

Ubytování ve 2-lůžkových pokojích s polopenzí v hlavním městě Funchal. Skvělá lokalita ve středu celého ostrova.

Stravování

Vzhledem k tomu, že stěžejní jsou východy a západy slunce, snídaně či večeře na hotelu by byla komplikací. Jídlo společně nakoupíme v obchodech, nebo využijeme možnosti zajít do restaurace. Na ubytování bude kuchyň, kde je možné uvařit vlastní jídlo. Ceny potravin jsou stejné jako u nás, často i levnější.

Doprava

Letadlem z Prahy do hlavního města Madeiry, Funchal a zpět. Po ostrově doprava půjčenými auty.

Cena zahrnuje

 • Letenku tam i zpět
 • Lektorské vedení profesionálním fotografem během celé expedice
 • Doprava po ostrově po celou dobu expedice.
 • Ubytování v hotelu v hlavním městě Funchal.

Cena nezahrnuje

 • Stravování.
 • Pojištění – doporučujeme mít zajištěné cestovní pojištění.
 • Případně vstupy, neměly by být třeba.

Ostatní informace

 • Náročnost: Většina lokací je velmi dobře přístupná. Půjde spíše o krátké chození spojené s fotografováním. Nejdelší trekem bude tříhodinový výšlap na nejvyšší horu Madeiry, Pico Ruivo (1862 m n. m.).
 • Klima: Loňské teploty ve stejném kalendářním období se pohybovaly na pobřeží mezi 18–22 ºC, teplota vysoko horách pak kolem 5 ºC.

Ostrov věčného jara nabízí plno krásných scenérií. Žádné klimatické výkyvy, ani v zimě. Dokonalé počasí pro horskou turistiku.

 • Co s sebou?

Povinné fotografické vybavení:
digitální fotoaparát s možností manuálního nastavení
samozřejmostí je stativ
teplé oblečení (v horách bývá chladno), ideálně i nepromokavé
svítilna, ideálně čelovka
pevná obuv/pohorky
náhradní baterie, nabíječka
dostatečný počet paměťových karet
Bude se vám také hodit: dálková spoušť, ND a polarizační filtry

 • Pro koho je kurz určen?

Pro všechny začínající i pokročilé fotografy.
Dokážete ovládat alespoň základní funkce fotoaparátu.
Fotografie vás baví a máte chuť učit se nové věci.
Milujete přírodu a dobrodružství.
Disponujete alespoň průměrnou fyzickou kondicí a jste schopni chůze v kopcovitém terénu.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 29 900 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 7 bodů

Platba

Fotoexpedice Madeira (Portugalsko)

Týdenní fotografická expedice, během které budeme fotografovat nejkrásnější kouty ostrova Madeira. Nádherná divoká krajina, třpytivé vodopády, dramatické pobřeží a vysoké hory. Vydáme se do největšího vavřínového pralesa na světě. Vystoupáme na vrcholy hor Pico Ruivo či Pico do Arieiro, které nabídnout pohled na Madeiru jako z ptačí perspektivy. Uvidíte dramatické skalní útvary, barevné útesy a spoustu dalších zajímavých lokalit, které jsou nezapomenutelným zážitkem. Letenky, doprava po ostrově i ubytování ve 2-lůžkových pokojích v ceně.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů