Fotoexpedice Madeira (Portugalsko)

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Fotoexpedice Madeira (Portugalsko)

Týdenní fotografická expedice, během které budeme fotografovat nejkrásnější místa ostrova Madeira, který je rájem pro fotografy krajináře. Nádherná divoká krajina, třpytivé vodopády, dramatické pobřeží a vysoké hory. Vydáme se do největšího vavřínového pralesa na světě. Vystoupáme na vrcholy hor Pico Ruivo či Pico do Arieiro, které nabídnout pohled na Madeiru jako z ptačí perspektivy. Uvidíte dramatické skalní útvary, barevné útesy a spoustu dalších zajímavých lokalit, které jsou nezapomenutelným zážitkem. Letenky, doprava po ostrově i ubytování ve 2-lůžkových pokojích v ceně.

Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) Fotoexpedice Madeira (Portugalsko)

Popis kurzu

Týdenní fotografická expedice, během které budeme fotografovat nejkrásnější místa ostrova Madeira, který je právem nazýván ostrovem věčného jara. Nádherná divoká krajina, třpytivé vodopády, dramatické pobřeží a vysoké hory. Podél levád, umělých vodních kanálů sloužících primárně pro zavlažování, se vydáme do největšího vavřínového pralesa na světě. Vystoupáme na vrcholy hor Pico Ruivo či Pico do Arieiro, které nabídnout pohled na Madeiru jako z ptačí perspektivy. Uvidíte dramatické skalní útvary, barevné útesy a spoustu dalších zajímavých lokalit, které jsou nezapomenutelným zážitkem.
Proč expedice začátkem jara? Právě v březnu je totiž Madeira plná života a zeleně, v létě zavítá na ostrov také mnohem více turistů a útesy jsou hnědé, mají smutné barvy. Březnové teploty okolo 20ºC, dokonalé počasí pro horskou turistiku.
Velmi často je na různých částech ostrova slunečno, jinde zase přechodně oblačno či mlhavo. Ostrov tedy nabízí široké spektrum zajímavých podmínek pro fotografování krajiny téměř celý den.
Jak fotoexpedice Madeira probíhá, si můžete přečíst zde:https://www.fotoaparat.cz/clanek/2856/

Program kurzu


Jedná se o workshop zaměřený na fotografování krajiny a horskou turistiku na ostrově Madeira. Každý den se pokusíme fotografovat východ a západ slunce, pokud počasí dovolí. Den pak strávíme turistickou návštěvou a fotografováním levád, které jsou zde na Madeiře unikátním prvkem z celosvětového pohledu.

 • 1.den: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách. Po příletu odjezd na ubytování. Večerní procházka ve Funchalu.
 • 2. – 7. den bude mít vždy tři části:
 1. Fotografování východů Slunce z vrcholů či výhledů. Východ Slunce z Pico do Arieiro.
 2. Fotografování a turistika v krajinářsky nádherné Madeiře. Levády. Městečka. Pobřeží. Botanická zahrada.
 3. Fotografování západu Slunce a s ním spojená turistika. Výstup na nejvyšší vrchol Pico Ruivo (1862m) a západ nad ostrovem.
 • 8. den: Nákupy. Balení věcí. Odlet v odpoledních hodinách.

Ubytování

Ubytování ve 2-lůžkových pokojích v hlavním městě Funchal. Skvělá lokalita ve středu celého ostrova. Jednu noc uprostřed přespíme na západním cípu a budeme fotografovat při pobřeží v afterlight světle.

Stravování

Vzhledem k tomu, že stěžejní jsou východy a západy slunce, snídaně či večeře na hotelu by byla komplikací. Jídlo společně nakoupíme v obchodech, večer využijeme možnosti zajít do restaurace na večeři. Na ubytování bude kuchyň, kde je možné uvařit vlastní jídlo. Ceny potravin jsou stejné jako u nás, často i levnější.

Doprava

Letadlem z Prahy do hlavního města Madeiry, Funchal a zpět. Letenka není v ceně, cena dle aktuálních podmínek. Po ostrově doprava půjčeným autem.

Cena zahrnuje

 • Lektorské vedení profesionálním fotografem během celé expedice
 • Doprava po ostrově po celou dobu expedice.
 • 7× Ubytování v hotelu v hlavním městě Funchal a na západním pobřeží bez snídaně.

Cena nezahrnuje

 • Letenku tam i zpět
 • Stravování.
 • Pojištění – doporučujeme mít zajištěné cestovní pojištění.
 • Případně vstupy, neměly by být třeba.

Ostatní informace

 • Náročnost: Většina lokací je velmi dobře přístupná. Půjde spíše o krátké chození spojené s fotografováním. Nejdelší trekem bude tříhodinový výšlap na nejvyšší horu Madeiry, Pico Ruivo (1862 m n. m.).
 • Klima: Teploty se pohybují na pobřeží mezi 15–22 ºC, vysoko horách pak kolem 5 ºC (hlavně při východu Slunce). Počítejte s větrným počasím.

Ostrov věčného jara nabízí plno krásných scenérií. Žádné klimatické výkyvy, ani v zimě. Dokonalé počasí pro horskou turistiku.

 • Co s sebou?

Povinné fotografické vybavení:
digitální fotoaparát s možností manuálního nastavení
samozřejmostí je stativ
ND filtry / šedé filtry / polarizační filtr
teplé oblečení (v horách bývá chladno), ideálně i nepromokavé
svítilna, ideálně čelovka
pevná obuv/pohorky
náhradní baterie, nabíječka
dostatečný počet paměťových karet
Bude se vám také hodit: dálková spoušť

 • Pro koho je kurz určen?

Pro všechny začínající i pokročilé fotografy.
Dokážete ovládat alespoň základní funkce fotoaparátu.
Fotografie vás baví a máte chuť učit se nové věci.
Milujete přírodu a dobrodružství.
Disponujete alespoň průměrnou fyzickou kondicí a jste schopni chůze v kopcovitém terénu.

 • Cestu zastřešuje naše partnerská CK Stella Travel Agency, která je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Uniqa, člen ACK ČR a člen ATTA.
Fotoexpedice Madeira (Portugalsko)

Týdenní fotografická expedice, během které budeme fotografovat nejkrásnější místa ostrova Madeira, který je rájem pro fotografy krajináře. Nádherná divoká krajina, třpytivé vodopády, dramatické pobřeží a vysoké hory. Vydáme se do největšího vavřínového pralesa na světě. Vystoupáme na vrcholy hor Pico Ruivo či Pico do Arieiro, které nabídnout pohled na Madeiru jako z ptačí perspektivy. Uvidíte dramatické skalní útvary, barevné útesy a spoustu dalších zajímavých lokalit, které jsou nezapomenutelným zážitkem. Letenky, doprava po ostrově i ubytování ve 2-lůžkových pokojích v ceně.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotoexpedice Madeira (Portugalsko) nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů