(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Noční foto a Velikonoce na Kypru - zájezd

Termíny kurzu

Pá 30. 4. – Pá 7. 5. 21 Noční foto a Velikonoce na Kypru - zájezd 39 500 Kč
Pá 30. 4. – Pá 7. 5. 21 Kypr
Lektoři: Andrej Macenauer
Účastníci: max 8 Objednat kurz
39 500 Kč Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Noční foto a Velikonoce na Kypru - zájezd

Workshop je zaměřený na fotografování jarní přírody a krajiny v národním parku Akamas a v pohoří Troodos včetně noční fotografie. Zároveň si vyzkoušíme reportáž a dokument. Budeme bydlet v tradiční kyperské vesnici v období Velikonoc slavených ortodoxní církví. Při cestě přes hranici do Kyperské turecké republiky se nás dotknou rozpory dnešního světa. K tomu přimícháme i trochu fotografování architektury (prastaré horské kláštery, antické památky).

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je fotograf-krajinář především Šumavy, ale i té Himálajské. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz. Absolvoval již řadu fotografických expedic do zemí jako Pákistán,…

Noční foto a Velikonoce na Kypru - zájezd Noční foto a Velikonoce na Kypru - zájezd Noční foto a Velikonoce na Kypru - zájezd Noční foto a Velikonoce na Kypru - zájezd

Popis kurzu

Workshop je zaměřený na fotografování jarní přírody a krajiny v národním parku Akamas a v pohoří Troodos včetně noční fotografie. Zároveň si vyzkoušíme reportáž a dokument. Budeme bydlet v tradiční kyperské vesnici v období Velikonoc slavených ortodoxní církví. Při cestě přes hranici do Kyperské turecké republiky se nás dotknou rozpory dnešního světa. K tomu přimícháme i trochu fotografování architektury (prastaré horské kláštery, antické památky). Základnou bude vesnička Peristerona, kde budeme v kontaktu s místními, kteří jen pro nás připraví tradiční slavnostní večeři (v ceně).

Program kurzu

Den 1: let z Prahy do Larnaky, cesta na západ Kypru
Den 2: Malebný Pafos se starým přístavem Katopafos, Petra tou Romea, návštěva blízké části parku Akamas
Den 3: život na farmě ve vesničce Peristerona, staré opuštěné turecké vesnice Fragma Evretos, Antichoulis, tradiční kyperská hostina
Den 4: výlet do pohoří Troodos, návštěva některého z klášterů (např. Kykkos, Kalopanagiotis, Troditisa a vodopády Pano Platres)
Den 5: celodenní výlet do Kyperské turecké republiky vedený účastníkem konfliktu
Den 6: denní noční fotografování v národním parku Akamas (nejtmavší místo na Kypru)
Den 7: cesta do nejvyšší části pohoří Troodos
Den 8: přejezd do Larnaky, let do Prahy

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje v soukromých domech se snídaní ve vesničce Peristerona. Jednolůžkový pokoj za příplatek. Zde budeme v kontaktu s místními včetně slavnostní večeře (v ceně).

Stravování

Jídlo a pití je možné nakoupit v místních obchodech. Podle času a počasí můžeme obědvat či večeřet v některé z restaurací při návštěvě městeček. Stravování s výjimkou snídaně a slavnostní večeře není v ceně.

Doprava

Praha – Larnaka letadlem. Cesta po Kypru pronajatými auty. Cesta do Kyperské turecké republiky autobusem.

Ostatní informace

 • Doporučená fotografická výbava:
 • Tělo a objektivy

Vhodná je digitální bez/zrcadlovka. Dá se říci, že zde využijete ohniska od nejširšího až po 300mm. Pro fotografování nočních krajin s Mléčnou dráhou širokoúhlý objektiv se světelností minimálně f/2,8. Na architekturu, celkovou krajinu, noční oblohu (pokud počasí dovolí) se hodí širší ohnisko, tedy 24–70 mm, ale i širší.

 • Samozřejmostí je stativ.
 • Filtry: šedé, přechodové, polarizační.
 • Náhradní baterie (pro celodenní focení), nabíječka.
 • Dostatečný počet paměťových karet, evt. medium pro ukládání, které může zůstat na ubytování.
 • Kabelová spoušť (hodí se pro noční foto)
 • Čelová svítilna a baterka pro noční fotografování
 • Teplejší oblečení (noc a rána jsou chladnější).
 • Vhodnou obuv pro celodenní popocházení.
 • Deštník raději než pláštěnku.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 39 500 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 7 bodů

Platba

Noční foto a Velikonoce na Kypru - zájezd

Workshop je zaměřený na fotografování jarní přírody a krajiny v národním parku Akamas a v pohoří Troodos včetně noční fotografie. Zároveň si vyzkoušíme reportáž a dokument. Budeme bydlet v tradiční kyperské vesnici v období Velikonoc slavených ortodoxní církví. Při cestě přes hranici do Kyperské turecké republiky se nás dotknou rozpory dnešního světa. K tomu přimícháme i trochu fotografování architektury (prastaré horské kláštery, antické památky).

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Noční foto a Velikonoce na Kypru - zájezd nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů