
Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…
16-denní zájezd speciálně vytvořený pro fotografy v malé skupině, zaměřený na focení krajiny, cesta do základních táborů Mount Everestu a osmitisícové Sishapangmy. Vesnicemi nomádů k jezeru NamTso. Fotografování slavností a architektury v klášterech i života mimo ně. Reportážní fotografie při cestě vlakem na střechu světa a při přejezdu hlavního hřebene Himálaje z pustin Tibetské náhorní plošiny do zeleného Nepálu. Expedici povede profesionální fotograf Andrej Macenauer, který se specializuje na oblast Himálaje. Navštívíme řadu míst mimo běžné turistické trasy.
Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…
16-denní zájezd specielně vytvořený pro fotografy v malé skupině, zaměřený na focení krajiny, cesta do základních táborů Mount Everestu a osmitisícové Sishapangmy. Vesnicemi nomádů k jezeru NamTso. Fotografování slavností a architektury v klášterech i života mimo ně. Reportážní fotografie při cestě vlakem na střechu světa a při přejezdu hlavního hřebene Himálaje z pustin Tibetské náhorní plošiny do zeleného Nepálu. Expedici povede profesionální fotograf Andrej Macenauer, který se specializuje na oblast Himálaje. Navštívíme řadu míst mimo běžné turistické trasy.
Pozn. V současné době Čína nevydává turistická víza a povolení pro vstup cizích turistů do Tibetu zejména z důvodu omezení Covid-19.. Proto je pravděpodobnost uskutečnění zájezdu do Tibetu v roce 2023 nízká. Jako alternativu nabízíme fotoexpedici do indického Ladaku. Ladak je nazáván malým Tibetem. Leží na jeho hranici. Náboženské zvyky obyvatel a slavnosti jsou zde autentičtější než Tibeťanů žijících na území Čínské lidové republiky.
Hotely, 2-lůžkové pokoje, jednolůžkový pokoj za příplatek možný.
• Expedice není fyzicky náročná, ale je třeba počítat s vysokou
nadmořskou výškou, na kterou se připravíme postupnou aklimatizací. Teploty
v nejvyšších polohách budou v noci klesat pod bod mrazu. Mráz je však
suchý. Přes den na Slunci příjemně kolem 15 C..
• Doporučená fototechnika: Nejlépe digitální zrcadlovka. Tibet je
ráj především pro fotografy krajináře, ale i pro focení
architektury a reportážní fotografie ve městech a vesnicích. Využití
najdou objektivy s klasickým zoomem (24–70mm, 24–105mm), ale
i teleobjektivy nebo širokoúhlé objektivy. Ohnisková vzdálenost nad
200mm není potřeba. Filtry se hodí polarizační. Na noční fotografii
je nutný stativ.