(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Hatha jóga pro fotografy

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Hatha jóga pro fotografy

Připravili jsme pro vás soubor 10-ti lekcí hatha jógy, která je určena pro každého. Lekce můžete sbsolvovat jako cekek, pak jsou se slevou. Nebo jednotlivě. Cvičíme v malé skupině, hlavně fotografů. V dnešní hektické době, kdy je přemíra sedavého zaměstnání, stresu a napětí či nedostatek pohybu, špatné pohybové a pracovní stereotypy atd., to vše vede k předčasnému stárnutí, nespokojenosti, bolestem A právě hatha jóga nás učí pracovat s vlastním tělem, zlepší pružnost páteře, uvolní naši hlavu od zbytečných starostí.

Hatha jóga pro fotografy Hatha jóga pro fotografy

Popis kurzu

Připravili jsme pro vás soubor 10-ti lekcí hatha jógy, která je určena pro každého. Lekce můžete sbsolvovat jako celek, pak jsou se slevou. Nebo jednotlivě. Cvičíme v malé skupině, hlavně fotografů.
V dnešní hektické době, kdy je přemíra sedavého zaměstnání, stresu a napětí či nedostatek pohybu, špatné pohybové a pracovní stereotypy atd., to vše vede k předčasnému stárnutí, nespokojenosti, bolestem A právě hatha jóga nás učí pracovat s vlastním tělem, zlepší pružnost páteře, uvolní naši hlavu od zbytečných starostí.
Hatha joga říká: “V dnešní hektické době zápasíme s nejednotnostní a roztříštěností mysli, nedokážeme se soustředit na jeden bod, na jednu činnost. Naše mysl se nikdy nezastaví, nedopřeje si odpočinku. Přemíra stresu a napětí, nedostatek pohybu, špatné pohybové a pracovní stereotypy, sedavý způsob života atd., to vše vede k předčasnému stárnutí, nespokojenosti. “
A právě hatha jóga nás učí postupnými změnami těla dojít i ke změnám mysli, učí nás pracovat s vlastním tělem, tak abychom v něm byli spokojeni, rozvíjí jeho schopnosti. Hathajóga působí příznivě na udržení zdraví lidského těla a na svěží a pružnou mysl, zpomaluje proces stárnutí. Jedním z nejvýznamnějších přínosů hathajógy je schopnost být vitální.
Přes pránájámu (ovládání dechu), ásany (pozice těla) a meditace (zklidnění mysli) se naučíme zklidnit mysl, lépe vnímat vlastní tělo, zvýšíme pružnost páteře, zpomalíme proces stárnutí. Prostě se budeme cítit lépe :)

Program kurzu

10× 1-hodinová lekce praktického cvičení na vlastní podložce

Stravování

Během kurzu voda, čaj, káva. Po cvičení je možná sprcha (cvičení je však klidné, protahovací, nedochází k pocení)

Ostatní informace

Lekce vhodné pro začátečníky i pokročilejší. Vlastní podložku s sebou. Vezměte si pohodlné oblečení na cvičení (není potřeba nic speciálního, boty netřeba)

Hatha jóga pro fotografy

Připravili jsme pro vás soubor 10-ti lekcí hatha jógy, která je určena pro každého. Lekce můžete sbsolvovat jako cekek, pak jsou se slevou. Nebo jednotlivě. Cvičíme v malé skupině, hlavně fotografů. V dnešní hektické době, kdy je přemíra sedavého zaměstnání, stresu a napětí či nedostatek pohybu, špatné pohybové a pracovní stereotypy atd., to vše vede k předčasnému stárnutí, nespokojenosti, bolestem A právě hatha jóga nás učí pracovat s vlastním tělem, zlepší pružnost páteře, uvolní naši hlavu od zbytečných starostí.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Hatha jóga pro fotografy nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů