Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě

Termíny kurzu

Pá 4. 10. – Ne 6. 10. 19:00 – 13:00
Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě
Dům fotografů - Šumava
Účastníci: max. 10
Lektoři: Andrej Macenauer
5 200 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě

Bavorský les je svoji krajinou hodně odlišný od Šumavy. Krajinu budeme fotografovat v nejatraktiv­nějších místech Bavorského lesa pod vedením fotografa Andreje Macenauera. Základnou je nový a moderně vybavený Dům fotografů v Kašperských Horách, kde je zajištěno i ubytování.

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…

Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě

Popis kurzu

Bavorský les je svoji krajinou hodně odlišný od Šumavy. Krajinu budeme fotografovat v nejatraktiv­nějších místech Bavorského lesa pod vedením fotografa Andreje Macenauera. Základnou je nový a moderně vybavený Dům fotografů v Kašperských Horách, kde je zajištěno i ubytování.
Cílem společného fotografování je prakticky si vyzkoušet pod vedením profesionála a fotografa Šumavy:
• Krajinný celek a detail
• Fotografování vody (vodopády, potoky, jezera)
• Fotografování v jedlo-bukových pralesech
• Fotografování z nejvyšších vrcholů výběrem přizpůsobený počasí a výkonnosti účastníků
• Hledání a využití přírodního světla
Samozřejmostí jsou ukázky fotografií Andreje Macenauera, společné diskuse i úvodní teorie. Stěžejní je však praktická část – fotografování v terénu, v centrální Šumavě. Program bude přizpůsoben počasí.

Program kurzu

• První den (pátek): od 19:30 do 22–23h
Trocha teorie, promítnutí prezentace, přátelské posezení a dohoda na přesném plánu dle počasí
• Druhý den (sobota): od 8 do 22h
Přes den: praktické fotografování krajiny v terénu.
Večer: Výběr, promítání a hodnocení nafocených snímků. Diskuse.
• Třetí den (neděle): od 8 do 13h
Fotografování krajiny v terénu. Závěrečné zhodnocení, rozloučení.

Ubytování

Zajištěno v moderním Domě fotografů v Kašperských Horách, ve 2–3 lůžkových pokojích s příslušenstvím. V ceně workshopu je ubytování se snídaní. K dispozici tu je kuchyňka s lednicí, můžete si přinést vlastní svačinu i občerstvení. Ceny lanovky v Bavorském lese v případně rozhodnutí nejsou v ceně (lanovka na Velký Javor 11 EUR). Více o Domu fotografů zde: https://www.fotoaparat.cz/clanek/998/dum-fotografu-fotoinstitut-cz-na-sumave/

Stravování

Snídaně je zajištěna v Domě fotografů a je v ceně workshopu. Obědy a večeře jsou realizovány v místních restauracích, nejsou v ceně workshopu. V Kašperských Horách je možné si nakoupit v samoobsluze COOP nebo ve večerce, která má otevřeno do 21h.

Doprava

Individuální – auto, autobus doporučení bude zasláno přihlášeným účastníkům, není v ceně workshopu. Mezi Prahou a Kašperskými Horami je možno využít autobusový spoj Praha – Kašperské Hory přes Sušici (ze stanice Knížecí – Anděl).

Cena zahrnuje

Snídaně, ubytování

Cena nezahrnuje

Doprava, obědy a večeře

Ostatní informace

• Fototechnika: doporučujeme digitální fotoaparát díky možnosti sdílet své snímky s ostatními účastníky. Objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od 20 do 200mm. Na krajinné celky 20 až 35mm, pro krajinné detaily a snímky z vrcholů (za mimořádných podmínek na podzim a v zimě jsou vidět Alpy) objektiv s delší ohniskovou vzdáleností, 100–300mm.
• Máte-li kompaktní fotoaparát, volte raději přístroj s 12× zoomem.
• Stativ je v krajině nutností.
• Filtry doporučujeme: polarizační, šedé přechodové a šedé neutrální filtry – pokud jsou k dispozici.
• Vlastní notebook je výhodou. Získáte tak více času na přípravu svých fotografií k prezentaci.
• Oblečení: Šumava je nevyzpytatelná, doporučujeme teplé oblečení. Nezapomeňte na pláštěnku. Vhodný je i fotobatoh.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 5 200 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 5 bodů

Platba

Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě

Bavorský les je svoji krajinou hodně odlišný od Šumavy. Krajinu budeme fotografovat v nejatraktivnějších místech Bavorského lesa pod vedením fotografa Andreje Macenauera. Základnou je nový a moderně vybavený Dům fotografů v Kašperských Horách, kde je zajištěno i ubytování.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Krajinářská fotografie v Bavorské Šumavě nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů