Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem

16-denní fotoexpedice zaměřená na fotografování zvířat a krajiny v prostředí indického Himálaje a Tibetské náhorní plošiny. Všude nás bude obklopovat nádherná horská krajina, která je v tomto období zasněžená. Přesuny jsou zajištěny terénními auty. Ubytování ve 2-lůžkových pokojích (v horách typicky v rodině).

Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem

Popis kurzu

16-denní expedice zaměřená na fotografování zvířat a krajiny v prostředí Indického Himálaje a Tibetské náhorní plošiny.
Vyfotografovat sněžného leoparda je snem každého fotografa přírody a milovníka hor, pokusíme se o to spolu se zoologem z národního parku Hemis a jeho asistenty v území s pravděpodobně nejvyšším výskytem této vzácné kočky. Budeme fotografovat tance mnichů v maskách na zimních slavnostech v klášteře a vyrazíme na pláně k velkým jezerům, kde se pokusíme vyfotografovat divoké osly nebo horského vlka či lišku. Všude nás bude obklopovat nádherná horská krajina, která je v tomto období zaněžená. Za mrazivých jasných nocí se pokusíme vyfotografovat Orion a Mléčnou dráhu. Přesuny jsou zajištěny terénními auty. Ubytování ve dvoulůžkových pokojích (v horách typicky v rodině).

Zpráva a fotografie z fotoexpedice Ladakh 2017: https://www.fotoaparat.cz/clanek/2032/ladakh-fotoexpedice-indie-buddhismus/

Fotoexpedice je organizovaná ve spolupráci s CK Stella.
Průvodce a fotograf: Andrej Macenauer (absolvoval již osm expedic do Ladaku)

Program kurzu

 • 1.-2. den: let Praha – Dilí – Leh. Odpočinek, aklimatizace.
 • 3. den: pudja v klášteře v Tiksey, slavnosti mnichů v maskách v klášteře ve Spituku
 • 4. den: stopování sněžného leoparda severně od Likiru ráno a večer
 • 5. den přesun do pohoří Zanskar, ubytování v horské vesnici, večer stopování sněžného levharta
 • 6. den stopování sněžného levharta v národním parku Hemis
 • 7. den stopování sněžného levharta v národním parku Hemis
 • 8. den stopování sněžného levharta v národním parku Hemis
 • 9. den stopování sněžného levharta v národním parku Hemis
 • 10. den přejezd do východního Ladaku k jezeru Tso Moriri (centrum pěstování horských koz a jaků)
 • 11. den přejezd do slanisek v okolí jezera Tso kar s bohatou zvířenou (divocí osli, lišky, vlci …)
 • 12. den Tso Kar, fotografování zvířat v horské krajině
 • 13. den přejezd do Leh
 • 14. den volný program
 • 15. den odlet do Prahy
 • 16. den příjezd do Prahy

Ubytování

V homestays a hotelích ve dvoulůžkových pokojích

Stravování

Polopenze. Svačinu a občerstvení během dne si společně nakoupíme do auta.

Doprava

Letadlem do Leh a zpět. (není zahrnuta v ceně – letenka dle aktuálních cen, na tento termín stojí kolem 25,000Kč)
V Ladaku autem.

Cena zahrnuje

Ubytování s polopenzi v Ladaku a pozemní doprava v Ladaku. Profesionální fotograf a průvodce po celou dobu, zoolog z národního parku Hemis a jeho pomocník při stopování sněžného levharta. Pojištění proti úpadku CK Stella.

Cena nezahrnuje

Letenku (letenka dle aktuálních cen, na tento termín stojí 25,000 – 30000Kč)
svačinu, pití a občerstvení během dne – společně nakoupíme.

Ostatní informace

Náročnost:
Expedice je naplánována s ohledem na dobrou aklimatizaci. Přejíždíme auty, při stopování zvířat půjde o krátké chození spojené s pozorováním, čekáním a fotografováním. Vzhledem k zimnímu období je velmi důležité kvalitní teplé oblečení (péřová bunda, spacák, rukavice, kalhoty atd..). Noci zejména v horských vesnicích budou určitě studené.

Klima:
Teploty v Ladaku v únoru se přes den pohybují kolem bodu mrazu, v noci může být jako u nás velmi silný mráz až –15C. V únoru je v Ladaku vždy sníh.

AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku:
Velmi důležitým aspektem při všech pobytech ve vysokých nadmořských výškách je dostatečná aklimatizace. Je důležité dodržovat životosprávu (lehká strava se zeleninou, dostatečné množství tekutin a hydratace). Velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu. V Leh je nemocnice s vybavením pro řešení akutních případů AMS (nepočítáme samozřejmě s jejím využitím).

Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem

16-denní fotoexpedice zaměřená na fotografování zvířat a krajiny v prostředí indického Himálaje a Tibetské náhorní plošiny. Všude nás bude obklopovat nádherná horská krajina, která je v tomto období zasněžená. Přesuny jsou zajištěny terénními auty. Ubytování ve 2-lůžkových pokojích (v horách typicky v rodině).

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Ladakh - zimní expedice za sněžným leopardem nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů