Akt v exteriéru

Termíny kurzu

So 19. 10. 12:00 – 20:00
Akt v exteriéru
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 10
Lektoři: Kamil Varga
3 900 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Akt v exteriéru

Propojení přirozenosti nahého lidského těla s přírodou je odvěkým tématem nejen fotografů. Téma aktu v exteriéru budeme fotografovat v kombinaci s vodou, kameny, stromy a nezapomeneme ani na industriální prostředí. Fotografovat a stylizovat modelku budete pod vedením zkušeného profesionálního fotografa Kamila Vargy. Kurz je určen všem zájemcům, začínajícím i pokročilým fotografům.

Lektoři

Kamil Varga
Kamil Varga

Profesionální fotograf Kamil Varga je absolventem FAMU Praha u profesora Šmoka. Je členem skupiny „Slovenská nová vlna“ spolu s Tono Stano, Miro Švolíkem a dalšími. Jeho tvorbu dokumentuje film „Vlna…

Akt v exteriéru Akt v exteriéru Akt v exteriéru Akt v exteriéru Akt v exteriéru Akt v exteriéru Akt v exteriéru Akt v exteriéru Akt v exteriéru Akt v exteriéru Akt v exteriéru Akt v exteriéru

Popis kurzu

Propojení přirozenosti nahého lidského těla s přírodou je odvěkým tématem nejen fotografů. Téma aktu v exteriéru budeme fotografovat v kombinaci s vodou, kameny, stromy a nezapomeneme ani na industriální prostředí. Opuštěné budovy neboli urbex nabízejí velice podnětné možnosti kreativity a interakce mezi modelem a okolím. Se snižujícím se množstvím světla si vyzkoušíme i experimentálnější přístupy, jako je pohybová neostrost a ve tmě pak malování světlem na tělo i okolí neboli luminografii. Fotografovat a stylizovat modelku budete pod vedením zkušeného profesionálního fotografa Kamila Vargy. Kurz je určen všem zájemcům, začínajícím i pokročilým fotografům.

Program kurzu

V tomto kurzu vás naučíme:
•Jak si připravit scénu
•Jak využít stávající světlo
•Práci s odraznou deskou
•Jak pózovat modelku
•Jak se dá s tělem pracovat, co se jím dá vyjádřit
•Využívat rekvizity
•Pracovat s dlouhými časy
•Jak malovat světlem
•Tipy a triky

Stravování

Večeře podle dohody v blízké restauraci (není v ceně kurzu)

Ostatní informace

 • Vybavení: Doporučujeme digitální fotoaparát díky možnosti sdílet své snímky s ostatními účastníky. Objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od 20 do 200mm. Stativ na večerní fotografování je nutností. Dálkový anebo kabelový ovladač k vašemu fotoaparátu vřele doporučujeme.
 • Kurzu se mohou zúčastnit pouze osoby starší 18ti let.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 3 900 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 3 body

Platba

Akt v exteriéru

Propojení přirozenosti nahého lidského těla s přírodou je odvěkým tématem nejen fotografů. Téma aktu v exteriéru budeme fotografovat v kombinaci s vodou, kameny, stromy a nezapomeneme ani na industriální prostředí. Fotografovat a stylizovat modelku budete pod vedením zkušeného profesionálního fotografa Kamila Vargy. Kurz je určen všem zájemcům, začínajícím i pokročilým fotografům.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Akt v exteriéru nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů