Krajina Kavkazu (Gruzie)

Termíny kurzu

St 5. 6. – Čt 13. 6.
Krajina Kavkazu (Gruzie)
Kavkaz - Gruzie
Účastníci: max. 8
Lektoři: Andrej Macenauer
9 850 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Krajina Kavkazu (Gruzie)

Workshop fotografování horské krajiny Kavkazu a života v horských vesnicích Svanetie v období, kdy zde louky rozkvetou v plné kráse. Fotografování bude spojeno s turistikou v horách vždy ze základny. Čekají nás nádherné pohledy na pěti-tisícové kavkazské vrcholy, středověké kamenné vesnice (některé pod ochranou UNESCO) i svérázní horalé. Vše pod vedením zkušeného Andreje Macenauera.

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…

Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie) Krajina Kavkazu (Gruzie)

Popis kurzu

Workshop fotografování horské krajiny Kavkazu a života v horských vesnicích Svanetie v období, kdy zde louky rozkvetou v plné kráse. Fotografování bude spojeno s turistikou v horách vždy ze základny. Čekají nás nádherné pohledy na pěti-tisícové kavkazské vrcholy, středověké kamenné vesnice (některé pod ochranou UNESCO) i svérázní horalé. Spotřební civilizace sem zatím naštěstí příliš nepronikla.
Fotografování krajinných celků i detailů včetně nádherné horské květeny, život a lidé ve vesnicích, noční fotografie krajin v případě jasné oblohy
Workshop pod vedením Andreje Macenauera, který tuto oblast několikrát navštívil a má dlouhodobé zkušenosti s turistikou ve vysokých horách
Workshop není organizován jako fotoexpedice. Se zajištěním dopravy a ubytování vám samozřejmě poradíme.

Program kurzu

Předběžný program, který se může měnit na základě počasí, podmínek dopravy a ubytování, které účastníci řeší společně

 • Den 1: Let do Kutaisi kam létají nízkonákladové lety, přejezd místní dopravou – maršutkou ve večerních hodinách do Mestie (hlavní město kavkazského národa Svanů), ubytování
 • Den 2: Terénní maršutkou do Ušguli (skupina horských vesnic chráněných UNESCO pod pětitisícovým vrcholem a nejvyšší horou Gruzie Šchara), večer cesta loukami na hřeben nad vesnicí (z hřebene je vidět Elbrus, nejvyšší hora Kavkazu na ruské straně)
 • Den 3: Po snídani vyrazíme údolím řeky Inari s nádhernými loukami ke splazu ledovce Šchara, návrat na večeři ve večerních hodinách
 • Den 4: Výstup k hradu královny Tamary s výhledy do údolí, zdatnější mohou vystoupat ještě výše na sedlo ve Svanském hřebení s výhledy na kavkazské velikány (Elbrus, posvátná hora Svanů Užba, Tetnuldi atd.)
 • Den 5: Cesta po horské silnici ke kapli Asureli Mamis s nádhernými výhledy, večer přejezd do Mestie
 • Den 6: Celodenní výlet k jezerům Koruldi (alternativní cesta do historické vesnice Laghami – muzeum horolezce Gargianiho, středovéký kostel, opevněné věže atd..)
 • Den 7: Ráno se necháme odvézt do Mazeri co nejvýše do údolí, cesta pod ledovec a do základního tábora Užby, večer zpět
 • Den 8: Odjezd z Mestie maršutkou do Kutaisi, odlet ve večerních hodinách do Prahy
 • Den 9: Přílet do Prahy

Ubytování

Ubytování typu B&B u místních, cena za noc 600–800 Kč ve dvoulůžkových pokojích

Stravování

V Mestii jsou obchody, v Ushguli jsou snídaně a bohaté večeře u místních, co nesníme si bereme s sebou na oběd. Ceny o něco nižší než u nás

Doprava

Letadlem do Kutaisi (do 5000 Kč), místní maršutky (maršutka z Kutaisi do Mestie cca 300 Kč , Mestie Ušguli 450 Kč, u terénních autobusů na objednávku – Mazeri se rozpočte podle počtu účastníků workshopu)

Cena zahrnuje

Vedení fotografického workshopu

Cena nezahrnuje

Doprava, ubytování, stravování

Ostatní informace

Fototechnika:
• Zrcadlovka, bezzrcadlovka, objektivy v rozsahu 24–70mm, 70–200mm na detaily hor, stativ se bude hodit v blízkosti ubytování, jinak doporučujeme odlehčit výbavu pro cesty horami

Oblečení:
• Terény nejsou náročné (na ledovce nepůjdeme), nutné jsou však lehké pohorky, nepromokavé vybavení do deště, ochrana proti Slunci, ráno i večer bude zima (více vrstev, fleece, péřová vesta, čepice)

Náročnost:
• Účastníci musí být zvyklí ujít 15–20km, cesty jsou krásné po loukách a vesměs pohodlných cestách, ale stoupají do kopců s převýšením kolem 1000m… Na turistiku je vhodný malý batoh s vypolstrovanou částí pro fototechniku. Hlavní zavazadlo (turistický batoh) vždy zůstane na ubytování. Zároveň je třeba počítat s určitou improvizací běžnou při cestování v Gruzii. Program budeme vždy přizpůsobovat počasí a výkonnosti skupiny.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 9 850 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 7 bodů

Platba

Krajina Kavkazu (Gruzie)

Workshop fotografování horské krajiny Kavkazu a života v horských vesnicích Svanetie v období, kdy zde louky rozkvetou v plné kráse. Fotografování bude spojeno s turistikou v horách vždy ze základny. Čekají nás nádherné pohledy na pěti-tisícové kavkazské vrcholy, středověké kamenné vesnice (některé pod ochranou UNESCO) i svérázní horalé. Vše pod vedením zkušeného Andreje Macenauera.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Krajina Kavkazu (Gruzie) nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů