(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Luminografie

Termíny kurzu

So 20. 6. 9:00 – 17:00 Luminografie 2 350 Kč
So 20. 6. 9:00 – 17:00 Praha 6, Na Čihadle 33
Lektoři: Kamil Varga
Účastníci: max 9 Objednat kurz
2 350 Kč Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Luminografie

Přední slovenský fotograf Kamil Varga a FotoAparát.cz Vás zvou na nový workshop věnovaný fotografování aktu metodou luminografie. Jedná se o jednodenní workshop, který se koná o víkendu v Praze. Program workshopu a více o Kamilu Vargovi se dočtete v článku.

Lektoři

Kamil Varga
Kamil Varga

Profesionální fotograf Kamil Varga je absolventem FAMU Praha u profesora Šmoka. Je členem skupiny „Slovenská nová vlna“ spolu s Tono Stano, Miro Švolíkem a dalšími. Jeho tvorbu dokumentuje film „Vlna…

Luminografie Luminografie Luminografie Luminografie Luminografie Luminografie Luminografie Luminografie

Popis kurzu

Tento jednodenní kurz se koná pod vedením profesionálního fotografa Kamila Vargy. Workshop je věnovaný fotografování aktu metodou luminografie. Vyzkoušíte si akt v luminografii, speciální luminografické techniky.

Kurz je určen všem zájemcům – začátečníkům i pokročilým. Pracovat se bude ve skupinkách po třech, přístup je individuální.

Program kurzu

Cílem kurzu je naučit posluchače základům luminografie. Vysvětlit hlavní zásady pro práci s technikou – stanovení expozice, speciální luminografické postupy a zásady práce s modelem jako:

 • plánování fotografického projektu
 • jak komunikovat s modelem
 • kompozice, postoje, pózování

Samozřejmostí jsou ukázky fotografií Kamila Vargy a společné diskuse, stěžejní je praktická část – fotografování aktu s luminografií.
Zde se naučíme:

 • plánovat a připravit fotografii, technický scénář (postup práce je možná bližší filmovým postupům)
 • využít všechny luminografické techniky ve fotografii (kreslení světlem, lokální flešování, vrstvení jednotlivých záblesků, experimentální postupy)
 • Zhodnocení, diskuse

Stravování

Oběd zajištěn v blízké pizzerii (není v ceně). Na místě káva, čaj zdarma.

Ostatní informace

 • Vybavení: Digitální fotoaparát s možností dlouhých expozic (zrcadlovka…) nebo klasická filmová zrcadlovka s ohniskovými vzdálenostmi 28 – 150 mm. Dálková/kabelová spoušť. Stativ. Blesk – ten, co se nasazuje na sáňky fotoaparátu. Vhodné jsou i různé druhy svítilen a jiných světelných zdrojů vhodných ke kreslení světlem.
 • Kurzu se mohou zúčastnit pouze osoby starší 18ti let.

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 2 350 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 2 body

Platba

Luminografie

Přední slovenský fotograf Kamil Varga a FotoAparát.cz Vás zvou na nový workshop věnovaný fotografování aktu metodou luminografie. Jedná se o jednodenní workshop, který se koná o víkendu v Praze. Program workshopu a více o Kamilu Vargovi se dočtete v článku.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Luminografie nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů