Noční Praha a architektura

Termíny kurzu

Ne 17. 11. 14:00 – 21:00
Noční Praha a architektura
Praha 6, Na Čihadle 33
Účastníci: max. 10
Lektoři: Andrej Macenauer
2 450 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Noční Praha a architektura

Workshop na téma noční fotografování Prahy má za cíl naučit Vás poznávat a fotografovat Prahu při večerním světle a v noci.

Lektoři

Andrej Macenauer
Andrej Macenauer

Andrej je profesionální fotograf. Je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz a dlouholetým lektorem kurzů FotoInstitut.cz. V současné době zaměřuje svou činnost na…

Noční Praha a architektura Noční Praha a architektura Noční Praha a architektura Noční Praha a architektura Noční Praha a architektura Noční Praha a architektura Noční Praha a architektura Noční Praha a architektura

Popis kurzu

Praha nabízí mnoho krásných až magických uliček a výhledů. Procházka a zamyšlení se nad minulostí a přítomností nám umožňuje vykouzlit svoji fotografii. Ať máme déšť, dramatickou oblohu nebo plnou hvězd. Vždy je chvíle se zastavit, zasnít a vytvořit něco, co bude vyprávět.

Lokalita focení dle počasí a ročního období (u krátkého večerního focení bude vybrána jedna lokalita s více pozicemi pro focení)
Kampa
Karlův most
Vyšehrad
Stará Praha
Strahov
Nový svět
Trojský most

Program kurzu

 • Sraz účastníků ve Fotoinstitutu a seznámení se s fototechnikou, seznámení se s problematikou nočního focení
 • Přesun do Prahy a praktické fotografování

Ostatní informace

 • Focení bude probíhat v prostředí s malou intenzitou světla, proto by vaše fotoaparáty měly umožňovat manuální režim, je potřeba mít dostatečnou kapacitu paměťové karty a popřípadě náhradní baterie. V případě, že vlastníte ND filtry, můžete si je vzít sebou.
 • Vhodný je digitální fotoaparát. Objektiv doporučujeme teleobjektiv 200–500mm, ale i základní cca 24–70mm nebo široké ohnisko. Záleží na vaší výbavě. Nejlépe fotit tím, co znáte. Není nutné, aby objektiv byl hodně světelný.
 • Na noční fotografování je nutný stativ. Nezapomeňte na destičku. Vhodná je dálková spoušť.
 • Doporučujeme teplé oblečení. V noci je chladněji a při focení se často stojí dlouho na jednom místě.
 • Vhodná je svačina s sebou. V plánu je společná rychlá večeře cestou (není v ceně).

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 2 450 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 2 body

Platba

Noční Praha a architektura

Workshop na téma noční fotografování Prahy má za cíl naučit Vás poznávat a fotografovat Prahu při večerním světle a v noci.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Noční Praha a architektura nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů