Začínáme s digitální zrcadlovkou CANON

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Začínáme s digitální zrcadlovkou CANON

Řada čerstvých majitelů digitálních zrcadlovek (DSLR) CANON zažívá na začátku zklamání z kvality svých fotografií a neorientuje se v množství nastavení, ovládacích prvků a možností, které zrcadlovky proti kompaktům nabízí. Na kurzu si ukážeme, jak zrcadlovku ovládat, k čemu jsou různá nastavení a jak je použít. Dostaneme se i ke specifickým funkcím zrcadlovek Canon.

Začínáme s digitální zrcadlovkou CANON Začínáme s digitální zrcadlovkou CANON Začínáme s digitální zrcadlovkou CANON

Popis kurzu

Kurz je určen především čerstvým majitelům digitálních zrcadlovek CANON nebo těm, kteří se stále neorientují v používání svého fotoaparátu.
Řada čerstvých majitelů digitálních zrcadlovek (DSLR) CANON zažívá na začátku zklamání z kvality svých fotografií a zděšení nad množstvím ovládacích prvků a možnostmi nastavení. Cílem kurzu je seznámit se s ovládáním digitální zrcadlovky a umět využívat jejích předností, které v porovnání s kompakty poskytují nepoměrně vyšší kvalitu obrazu.

Digitální zrcadlovka umožňuje nastavit podstatně více parametrů, než je možné u kompaktních fotoaparátů. Je ideálním přístrojem pro kreativní fotografování, neboť pomocí nejrůznějších nastavení přístroje můžete měnit obraz (rozostření pozadí, clona, čas) a lépe tak vyjádřit svůj fotografický záměr.
Cílem kurzu je především zvládnutí ovládání zrcadlovek CANON a porozumění jejich funkcím. Vyzkoušíme si například, jak nastavit či pracovat s pojmy jako HLOUBKA OSTROSTI, NASTAVENÍ BÍLÉ, ISO, EXPOZIČNÍ REŽIMY, HISTOGRAM, MĚŘENÍ A KOMPENZACE EXPOZICE, REŽIMY OSTŘENÍ apod.

Program kurzu

Obsahem kurzu jsou následující témata:

 • Konstrukce digitálního přístroje
 • Základní funkce fotoaparátu a jejich použití
 • Možnosti nastavení a ovládání DSLR Canon
 • Jak využít možností své DSLR Canon
 • Základní fotografické návyky
 • Praktické ukázky a cvičení
 • Dotazy a diskuze na závěr

Ostatní informace

Profil účastníka kurzu

Kurz je určen především čerstvým majitelům digitálních zrcadlovek CANON nebo těm, kteří se stále neorientují v používání svého fotoaparátu. Znalosti fotografování zde nejsou potřeba. Budeme pracovat individuálně, maximální počet účastníků je 10.

Přednosti kurzu

 • malý počet účastníků v kurzu (maximálně 10 studentů)
 • důraz na praktické zkušenosti
 • individuální přístup lektora
 • komorní prostředí fotoateliéru a učebny
 • přátelská a uvolněná atmosféra

Občerstvení
Na místě je k dispozici káva a čaj.

S sebou
Doporučujeme přezůvky (možnost erárních)
Svačina

Začínáme s digitální zrcadlovkou CANON

Řada čerstvých majitelů digitálních zrcadlovek (DSLR) CANON zažívá na začátku zklamání z kvality svých fotografií a neorientuje se v množství nastavení, ovládacích prvků a možností, které zrcadlovky proti kompaktům nabízí. Na kurzu si ukážeme, jak zrcadlovku ovládat, k čemu jsou různá nastavení a jak je použít. Dostaneme se i ke specifickým funkcím zrcadlovek Canon.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Začínáme s digitální zrcadlovkou CANON nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů