Revoluce v kalibrování fotografických monitorů

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Revoluce v kalibrování fotografických monitorů

V tomto kurzu se dozvíte, co je to fotografický monitor a kdo ho potřebuje. Ukážeme vám, že barevná reprodukce fotografií je ovlivněna nejen nastavením obrazových parametrů monitoru (tedy kalibrací), ale také nastavením fotografického prohlížeče/editoru. Na základě předchozích zkušeností budeme hovořit tedy nejen o správném nastavení zobrazovače, ale i o dalších aspektech, které ovlivňují úpravu a zobrazení fotografie na monitoru. Nový kalibrační software ColorNavigator 7 přináší nové metody automatického nastavování barevných profilů monitorů pro fotografické editory. Odpadá tak únavné kalibrování fotografických monitorů!

Revoluce v kalibrování fotografických monitorů Revoluce v kalibrování fotografických monitorů Revoluce v kalibrování fotografických monitorů Revoluce v kalibrování fotografických monitorů

Popis kurzu

 • V tomto kurzu se dozvíte, co je to fotografický monitor a kdo ho potřebuje. Ukážeme vám, že barevná reprodukce fotografií je ovlivněna nejen nastavením obrazových parametrů monitoru (tedy kalibrací), ale také nastavením fotografického prohlížeče/editoru.
 • Seznámíme vás se základy kalibrace fotografických monitorů a s novými metodami jejího provedení. A to pomocí inovativního kalibračního softwaru ColorNavigator 7, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a také bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů. CN 7 umožňuje snadné a rychlé nastavení fotografických monitorů a to díky novému způsobu automatizované kalibrace, která již uživatele nezatěžuje nutností nákupu kalibrační sondy a spouštěním kalibračního procesu.
 • Nový kalibrační software ColorNavigator 7 přináší nové metody automatického nastavování barevných profilů monitorů pro fotografické editory. Odpadá tak únavné kalibrování fotografických monitorů! Po instalaci nového pomocného softwaru ColorNavigator 7 monitor prostě jen připojte k vašemu PC a ihned si užívejte korektní barevnou reprodukci vašich fotografií.
 • Kalibrační software ColorNavigator 7 přináší tyto důležité výhody:Pro začátečníky:
Pro vytvoření barevného ICC profilu monitoru NEPOT­ŘEBUJE kalibrač­ní sondu
Komunikuje česky – jedná se o první kalibrační software, který komunikuje česky
Umožňuje vytváření a pojmenování vlastních video-režimů snadno přístupných pomocí tlačítka „MODE“ přímo z OSD menu monitoru

Pro profesionály:
V případě potřeby umožňuje ověření nastavených obrazových parametrů v menu monitoru uživatelem pomocí kalibrační sondy
V případě potřeby (po „zestárnutí“ monitoru) umožňuje snadnou opravu nastavených továrních obrazových parametrů v menu monitoru pomocí kalibrační sondy

Nastavování fotografických monitorů ještě nikdy nebylo tak snadné. Uživatelsky přátelské ovládání je vhodné i pro naprosté laiky.

Program kurzu

Cíl a obsah kurzu

Předpoklady pro správnou barevnou reprodukci fotografických dat na monitoru

 • Barevné rozsahy fotografických dat, barevné rozsahy fotografických monitorů, prohlížeče/editory fotografických dat, co řeší CMS (správa barev), barevné ICC-profily fotoaparátů (fotografických dat) a monitorů

Jak získat barevný ICC-profil monitoru

 • ICC-profily od výrobce (generické profily), ICC-profily jako výsledek kalibračního procesu, kvalita ICC-profilů výrobce vs. vlastní měření

Kalibrace monitorů

 • co se rozumí pojmem „kalibrace monitorů“, typy kalibrace monitorů (softwarová/har­dwarová), hw-kalibrace bez pomocí kalibrační sondy vs. kalibrace se sondou, automatická kalibrace a rekalibrace monitoru pomocí vestavěné kalibrační sondy

Profil účastníka kurzu
Kurz je vhodný pro každého, kdo upravuje fotografie a chce mít jistotu, že své fotografie vidí na monitoru správně – dle fotografických standardů.
Nezbytný pro každého, kdo si koupil nebo zamýšlí koupit jakýkoli fotografický monitor a chce se o něm dovědět co nejvíce – jak ho ovládat a nastavovat, aby ukazoval správně.

Ostatní informace

Co si vzít sebou:

 • Pracuje se na počítačích FotoInstitut.cz s monitory EIZO, lze vlastní notebook i monitor.
 • Doporučujeme přezůvky (případně budou k dispozici erární)
 • Svačina

Občerstvení
Na místě je k dispozici káva a čaj ZDARMA

Revoluce v kalibrování fotografických monitorů

V tomto kurzu se dozvíte, co je to fotografický monitor a kdo ho potřebuje. Ukážeme vám, že barevná reprodukce fotografií je ovlivněna nejen nastavením obrazových parametrů monitoru (tedy kalibrací), ale také nastavením fotografického prohlížeče/editoru. Na základě předchozích zkušeností budeme hovořit tedy nejen o správném nastavení zobrazovače, ale i o dalších aspektech, které ovlivňují úpravu a zobrazení fotografie na monitoru. Nový kalibrační software ColorNavigator 7 přináší nové metody automatického nastavování barevných profilů monitorů pro fotografické editory. Odpadá tak únavné kalibrování fotografických monitorů!

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Revoluce v kalibrování fotografických monitorů nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů