(+420) 731 529 710
  +420 224 310 822
 

Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce

Termíny kurzu

Kurz nemá vypsané žádné nadcházející termíny.

Při vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Krátký popis kurzu

Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce

7-denní intenzivní workshop ve Vysokých Tatrách zaměřený na výuku fotografování – reportáž, krajina, architektura, úpravy, fototechnika. Pro začínající i pokročilé fotografy. V ceně ubytování se snídaní, profesionální fotograf.

Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce

Popis kurzu

Krajinářsky a reportážně zaměřená fotoexpedice ve Vysokých Tatrách může být pro každého fotografa příjemnou letní dovolenou. Pod vedením zkušeného lektora a profesionálního fotografa se naučíte fotografovat krajinu i portréty včetně následného zpracování fotografií. Kurz je vhodný i pro začínající i pokročilé fotografy.
V nádherném prostředí Vysokých Tater budeme fotografovat krajinu velehor či detaily místní přírody a vody. Věnovat se budeme také portrétu v exteriéru a momentkám. Součástí této expedice je výuka zaměřená na nejčastější úpravy v grafickém editoru.
Počítejte s tím, že fotografování v Tatrách je spojeno s turistikou. Přesné trasy určíme na základě počasí. Trasy nejsou nijak fyzicky náročné, dlouhé zastávky během fotografování.
Výhodou vícedenního soustředění mezi lidmi se stejným zájmem a pod vedením odborníka, neustále s fotoaparátem v ruce, je možnost hlubšího ponoření do tajů fotografie.

Program kurzu

 • Teorie, prezentace fotografií lektora, přátelské posezení
 • Fotografování krajiny a vody, krajinný celek a detail
 • Hledání a využití přírodního světla
 • Momentka a portrét v exteriéru
 • Nejčastější úpravy fotografií krajiny v grafickém editoru (Photoshop)

Promítání a hodnocení nafocených snímků.
Samozřejmostí jsou společné diskuse, stěžejní je praktická část – fotografování v terénu.
Program je přizpůsoben počasí.

Ubytování

2–3 lůžkové pokoje v penzionu nebo v apartmánech s kuchyňkou v Tatrách – Nová Lesná

Stravování

Jídlo není v ceně.

Doprava

Doprava je individuální (auto, vlak).

Cena zahrnuje

Výuku pod vedením profesionálního fotografa, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Stravu

Ostatní informace

 • Oblečení: Tatry jako velehory jsou nevyzpytatelné, doporučujeme teplé oblečení. Nezapomeňte na pláštěnku. Vhodný je i fotobatoh. Důležitá je dobrá a pohodlná obuv.
 • Doporučená fototechnika a příslušenství: digitální fotoaparát, nejlépe zrcadlovku (není nutností) a k ní objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od 20 do 200mm. Pokud není k dispozici zrcadlovka, volte raději přístroj s vícenásobným zoomem. Stativ je v krajině samozřejmostí. Vhodné je mít polarizační filtr. Pokud máte, hodí se i šedé přechodové filtry, na fotografování vody neutrální šedé filtry.
 • Vlastní notebook (v případě nepříznivého počasí jsou na programu úpravy v editoru)
 • Vhodné jsou náhradní karty a baterky, čtečka, databanka, DVD/CD, (dálková spoušť)
Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce

7-denní intenzivní workshop ve Vysokých Tatrách zaměřený na výuku fotografování - reportáž, krajina, architektura, úpravy, fototechnika. Pro začínající i pokročilé fotografy. V ceně ubytování se snídaní, profesionální fotograf.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Fotoexpedice Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů