Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce

Termíny kurzu

Ne 29. 9. – So 5. 10. 20:00 – 9:00
Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce
Vysoké Tatry
Účastníci: max. 10
Lektoři: Kamil Varga
9 900 Kč
Objednat kurz

Krátký popis kurzu

Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce

7-denní intenzivní workshop ve Vysokých Tatrách zaměřený na výuku fotografování – krajina, architektura, reportáž, úpravy. Pro začínající i pokročilé fotografy. V ceně je ubytování a profesionální fotograf.

Lektoři

Kamil Varga
Kamil Varga

Profesionální fotograf Kamil Varga je absolventem FAMU Praha u profesora Šmoka. Je členem skupiny „Slovenská nová vlna“ spolu s Tono Stano, Miro Švolíkem a dalšími. Jeho tvorbu dokumentuje film „Vlna…

Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce

Popis kurzu

Krajinářsky a reportážně zaměřený fotokurz ve Vysokých Tatrách může být pro každého fotografa i příjemnou dovolenou v atraktivní prostředí Tater. Pod vedením zkušeného lektora a profesionálního fotografa se naučíte fotografovat krajinu, vodopády, architekturu i portréty včetně následného zpracování fotografií. Kurz je vhodný pro začínající i pokročilé fotografy. Trasy jsou zvoleny tak, aby je zvládl i účastník s průměrnou kondicí.
V nádherném prostředí Vysokých Tater budeme fotografovat krajinu velehor či detaily místní přírody a vody. Přímo za penzionem je možnost fotografovat hvězdy nad panoramatem velehor. Stejně i ovečky na pastvině s tímto atraktivním pozadím. Nebo jejich dojení a výrobu sýrů. Možností je i fotografovaní architektury v blízkém Spiši (Levoča, Kežmarok, Spišský hrad), tedy v lokalitě zapsané na seznam UNESCO. Věnovat se budeme také portrétu v exteriéru a momentkám. Součástí tohoto kurzu je i výuka zaměřená na nejčastější úpravy fotografií v editoru.
Počítejte s tím, že fotografování v Tatrách je spojeno s turistikou. Přesné trasy určíme na základě počasí. Trasy nejsou nijak fyzicky náročné, dlouhé zastávky během fotografování.
Výhodou vícedenního soustředění mezi lidmi se stejným zájmem a pod vedením odborníka, neustále s fotoaparátem v ruce, je možnost hlubšího ponoření do tajů fotografie.

Program kurzu

 • Teorie, prezentace fotografií lektora, přátelské posezení
 • Fotografování krajiny a vody, krajinný celek a detail
 • Fotografování architektury, celek a detail
 • Hledání a využití přírodního světla
 • Momentka a portrét v exteriéru
 • Nejčastější úpravy fotografií krajiny v grafickém editoru (Photoshop, Lightroom, Zoner)
 • Promítání a hodnocení nafocených snímků.
 • Samozřejmostí jsou společné diskuse, stěžejní je praktická část – fotografování v terénu.

Program je přizpůsoben počasí.

Ubytování

2–3 lůžkové pokoje v penzionu nebo v apartmánech s kuchyňkou v Tatrách – Nová Lesná

Stravování

Jídlo není v ceně kurzu.

Doprava

Doprava je individuální (auto, vlak).

Cena zahrnuje

Ubytování
Výuku pod vedením profesionálního fotografa

Cena nezahrnuje

Stravu

Ostatní informace

 • Oblečení: Tatry jako velehory jsou nevyzpytatelné, doporučujeme teplé oblečení. Nezapomeňte na pláštěnku. Vhodný je i fotobatoh. Důležitá je dobrá a pohodlná obuv.
 • Doporučená fototechnika a příslušenství: digitální fotoaparát, nejlépe zrcadlovku nebo bez zrcadlovku (není nutností) a k ní objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od 20 do 200mm. Pokud není k dispozici bez/zrcadlovka, volte raději přístroj s vícenásobným zoomem. Stativ je v krajině samozřejmostí. Vhodné je mít polarizační filtr. Pokud máte, hodí se i šedé přechodové filtry, na fotografování vody neutrální šedé filtry. Pro fotografování hvězd doporučujeme i dálkový nebo kabelový ovladač.
 • Vlastní notebook (v případě nepříznivého počasí jsou na programu úpravy v editoru)
 • Vhodné jsou náhradní karty a baterky, čtečka, powerbanka,…

Přihlásit se na kurz

Osobní údaje
Firemní údaje
Kontaktní údaje
Kurz

Celkem k úhradě: 9 900 Kč vč. DPH

Za objednávku přičteno + 7 bodů

Platba

Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce

7-denní intenzivní workshop ve Vysokých Tatrách zaměřený na výuku fotografování - krajina, architektura, reportáž, úpravy. Pro začínající i pokročilé fotografy. V ceně je ubytování a profesionální fotograf.

Informace
o volných termínech

Nehodí se Vám aktuální termíny kurzu Vysoké Tatry - krajina, architektura, postprodukce nebo nejsou již žádné volné? Při uvolnění místa nebo vypsání nového termínu Vás informujeme na Vámi zadaný email.

Darujte
fotokurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz k narozeninám, pod stromeček - dárek, který potěší.

Potřebujete
informace?

Můžete se na nás kdykoliv obrátit.
Je možné domluvit si také osobní schůzku

 • Tenhle víkend ve mně bude ještě dlouho doznívat a myslím, že si ho budu pamatovat navždycky. Ještě jednou děkuju Robertovi, který je prostě úžasný, všem z FotoInstitutu za organizaci tohoto workshopu a skvělé zázemí a ostatním účastníkům za neopakovatelnou atmosféru

 • Nejvíce se mi líbil pobyt na Šumavě (focení - Vydra a noční focení s dlouhým časem). Práce v ateliéru taky super. Přestal jsem fotit na automat. Manuální nastavení ještě úplně nedávám, ale priorita času a clony skvělé. Díky všem lektorům a celému Fotoinstitut.cz

 • Pochopila jsem více techniku, ve které jsem hodně tápala. Kurz mě hodně nakopl k dalšímu sebevzdělávání a hlavně…k focení!

 • Nejvíce se mi líbila lekce praktického focení portrétu v ateliéru. Kurz mě přinutil vyzkoušet si v praxi postupy nabyté v teorii. Kvalitní kurz, kvalitní lektoři, dobrá atmosféra.

 • Líbila se mi úroveň lektorů, kteří velmi profesionálně předávali informace, proto nelze jednoznačně určit, která lekce byla nejpřínosnější. Otevřelo mi to obzory, jak pohlížet na fotografování, že to není jen clona, čas,… Celý kurz hodnotím velmi kladně, budu ho doporučovat.

 • Tento kurz focení mi dal hodně coby úplnému začátečníkovi, kterému manuální režim focení, fotografická technika a grafické editory nic neříkaly. V mém případě vidím velký posun ve způsobu focení, i když vím, že mne čeká ještě hodně práce, abych byla se svou prací maximálně spokojena.

 • Kurz portrétu s Tondou Lavrenčíkem byl vážně skvělý, plný inspirativních tipů a zkušeností. Je více než zřejmé, že Tonda svému řemeslu doslova do detailu každého stínu rozumí. Po absolvování tohoto kurzu mnohem více chápete, jak je portrétování člověka opravdovým uměním...

 • Kurz zimní krajina pod vedením Andreje Macenauera byl pro mě velmi přínosný hned z několika důvodů. Dozvěděl jsem se o nových technikách krajinářské fotografie a zajímavých metodách postprocesingu. Pokud toužíte po krásných šumavských scenérií a zároveň pěkném víkendu stráveném v nádherném Domě fotografů, tak za sebe mohu jen doporučit!:-)

 • Workshop makrofotografie s Pavlem Krásenským byl pro mne obrovským přínosem. Pavel nám během víkendu ukázal spoustu vychytávek a zlepšováků z praxe. Konkrétní ukázky práce s hmyzem a pomoc s osvětlením malých objektů pro mne byl velice inspirativní...

 • Naučili jsme se lépe ovládat náš foťák. Zážitek pro mě bylo fotit portréty v profesionálním ateliéru a také východ slunce na Chalupské slati. Bylo taky hodně legrace.

 • Expedice s FotoInstitut.cz jsou excelentní. Byla jsem už několikrát, jsou to zážitky, se kterými budu umírat. Ve Skotsku je divoká příroda, často prší. Fotky akorát pro krajináře, tedy když bys psa nevyhnal. Organizace skvělá, fotky výborné.

Sbírejte body
za účast v kurzech

Za účast na každém kurzu od nás dostanete také různé množství bodů, které můžete proměnit snadno a rychle ve slevové kupony.

Fotografie z kurzů